Yalova'da TOKİ Evlerinin Satışına Başlandı

Yalova'da TOKİ Evlerinin Satışına Başlandı

Yalova Belediyesi'nin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı İşbirliği ile Yapımını Gerçekleştirdiği Konutların Satışına Başlandı.

Yalova'da TOKİ Evlerinin Satışına Başlandı

Yalova Belediyesi'nin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı işbirliği ile yapımını gerçekleştirdiği konutların satışına başlandı.

Hacımehmet Ovası ve Kazımiye bölgelerinde yapılacak konutların satışı start aldı. Açık satış yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular 10 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında kabul edilecek. Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde 99 adet 3+1 ve 127 metrekare alana sahip konut, ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağıyla açık satışa sunulacak. Konut seçimini yapacak alıcılar, tercih ettikleri konutun satış bedellerinin yüzde 10, yüzde 15 ve yüzde 25'i oranındaki peşinat miktarını satış işlemlerini yürüten Ziraat Bankası şubelerine yatıracak. Alıcılar yüzde 10 peşinat oranı için 96 ay, yüzde 15 peşinat oranı 108 ay, yüzde 25 peşinat oranı için ise 120 ay, indirimin uygulanacağı yüzde 40 peşinat için 96 ay boyunca ödemelerini gerçekleştirecek. Alıcıların peşin ödeme ile konut satın almaları durumunda yüzde 15 oranında indirim uygulanacak.

Teslim süresi sözleşme tarihinden itibaren 24 ay olan konutların anahtar teslimi idarece belirlenen program dahilinde gerçekleşecek.

(SÇ-EY)

04.09.2007 12:24 TSİ