Yalova Çiftlikköy'de Seçim İtirazı Sürüyor
Haberler » Güncel » Haber

Yalova Çiftlikköy'de Seçim İtirazı Sürüyor

Yerel Seçim İtirazlarına Yalova'nın Çiftlikköy İlçesi de Eklendi. Çiftlikköy'de Büyük Çekişme İçerisinde Geçen Seçimi Az Bir Farkla Mevcut Belediye Başkanı ve Anavatan Partisi Belediye Başkan Adayı Metin Dağ Kazanmıştı.

Yalova Çiftlikköy'de Seçim İtirazı Sürüyor

Yerel seçim itirazlarına Yalova'nın Çiftlikköy ilçesi de eklendi. Çiftlikköy'de büyük çekişme içerisinde geçen seçimi az bir farkla mevcut Belediye Başkanı ve Anavatan Partisi Belediye Başkan Adayı Metin Dağ kazanmıştı.

Salı gecesi adliye binası yolunda ve eski çöplük mevkiinde yırtılmış ve yakılmış oy pusulaları bulunduğu iddiası Çiftlikköy'ü hareketlendirdi. Olayı haber alan AK Parti, CHP ve MHP yetkilileri Sahil mahallesi Emniyet Müdürlüğü binasına yürüdü. Olaya el koyan Çiftlikköy Emniyeti kısa sürede Olay Yeri İnceleme ekipleriyle oy pusulalarının bulunduğu yerlere intikal ederek inceleme başlattı.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Murat Bektaş, CHP Belediye Başkan Adayı Sezer Köymen, MHP Belediye Başkan Adayı Muhsin Kurumaz ve parti yöneticileri emniyet binasında bilgi alırken partililer de bina önünde beklemeye devam etti. AK Parti Milletvekili İlhan Evcin ve CHP Milletvekili Muharrem İnce de emniyete gelerek konu hakkında bilgi aldı. Belediye başkan adayları, Çiftlikköylülere seslenerek konunun takipçisi olduklarını, seçime itiraz edeceklerini, kimsenin beklemesine gerek olmadığını, sessizce dağılmalarını istedi. Çiftlikköylüler 10 yıldır başkanlık yapan mevcut başkan Metin Dağ aleyhinde slogan atarak dağıldı.

İl Seçim Kurulu, Pazartesi günü yapılan Çiftlikköy ilçesinde şaibeler bulunduğu gerekçesiyle oyların yeniden sayılması talebini reddetmişti.

10 yıldır ilçede başkanlık yapan ve yeniden kazanan Metin Dağ'ın önceki gün kalp krizi sonucu ölen belediye meclis üyesi Hakkı Yılmaz'ın cenazesiyle ilgilendiği, cenazenin ardından söylentiler üzerine bir basın açıklaması yapabileceği öğrenildi. (CİHAN)