Yalova Barosu Başkanı Cemal İnci, Barolar Birliği Başkanlığına Aday

Yalova Barosu Başkanı Cemal İnci, Barolar Birliği Başkanlığına Aday

Yalova Barosu Başkanı Avukat Cemal İnci, 23-24 Mayıs Tarihlerinde Gerçekleştirilecek Türkiye Barolar Birliği 30. Genel Kurulunda Başkanlığa Aday Olacağını Açıkladı.

Yalova Barosu Başkanı Cemal İnci, Barolar Birliği Başkanlığına Aday

Yalova Barosu Başkanı Avukat Cemal İnci, 23-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Barolar Birliği 30. genel kurulunda başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Yalova Barosu başkanlığını üç dönemdir yapan ve bir çok ilke imza atan İnci, 'Değişim,Gelişimdir' sloganıyla yola çıktıklarını ve en güçlü adayın kendisi olduğunu söyledi.

Amacının, yansız, bağımsız, saygın bir savunma kuruluşu olan Türkiye Barolar Birliği'ni ve Baroları ülkenin en güvenilir, saygın ve başarılı kuruluşu haline getirmek olduğunu dile getiren İnci, Yasama,Yürütme ve Yargı desteğiyle Barolar Birliği'ni üst seviyelere taşımak hedefinde olduğunu kaydetti. Demokrasi dışı her eylem ve söyleme karşı olmanın, yaşamı boyunca ana karakteri olduğunu vurgulayan İnci, Ergenekon davasını ima ederek, ''Antidemokratik yol ve yöntemlerle ülke yönetimine müdahalenin tamamen karşısında olacağımız gibi, bu yolu seçenlerin yargılanmasından yana olacağım'' dedi.

Seçilmesi durumunda çok sayıda projesini hayata geçireceğini anlatan İnci, Barolar Birliğini lüks yapılanma ve hoyrat harcamalardan kurtaracağını ve Birliği ideolojik yapılanmadan arındıracağını sözlerine ekledi.

AV.CEMAL İNCİ KİMDİR?

1949 Ağrı doğumlu olan İnci, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi (1968-1972), Ankara Üniversitesi Basın Yayın (1974-1978) ve İstanbul Üniversitesi Hukuk (1979-1984) olmak üzere 3 ayrı bölümü bitiren ender kişiler arasında yer alıyor. 1973-1981 yılları arasında edebiyat öğretmenliği de yapan İnci, 2004 yılından beri Yalova Baro başkanlığını yürütüyor. (CİHAN)