Yalnız Bırakmadılar

Yalnız Bırakmadılar

Roma'da Yaşayan Türk Yönetmen Ferzan Özpetek'in Son Filminin Galasına Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan da Katıldı

Yalnız Bırakmadılar

ROMA'DA YAŞAYAN TÜRK YÖNETMEN FERZAN ÖZPETEK'İN SON FİLMİNİN GALASINA CEM YILMAZ VE YILMAZ ERDOĞAN DA KATILDI

Roma'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek'in son filmi 'Saturno Contro'nun galası, dün akşam Roma'da yapıldı.

Yaklaşık bin kişinin katıldığı gala geccesinde oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Özpetek, yaptığı kısa konuşmada, tüm film ekibine, Romalılara ve kendisini bu önemli geccede yalnız bırakmadığı için Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan'a da teşekkür etti.

Özpetek, son 2 gündür filmin tanıtımı için Firenze ve Milano kentlerinde bulunduklarını ve insanlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.

Filmin oyuncularından Serra Yılmaz'a İtalyanların özel ilgi göstermesi ve sanatçıya övgüler yağdırması dikkat çekti.

Bu arada, film gösterimi sonrasında düzenlenen yemekli ve müzikli geccede tüm film ekibi, aralarında Türkiye'den gelen konuklarla birlikte geç saatlere kadar eğlendi.

İtalya'nın önemli gazetelerinden Corriere della Sera da bugün 'Saturno Contro'ya geniş yer ayırarak, uzun yıllar Roma'da yaşayan Türk yönetmen Özpetek'in filminde yakın olduğu bir dünyayı çok güzel anlattığını yazdı.

'Saturno Contro', 30 Mart'ta İstanbul Film Festivali'nin açılış filmi olarak gösterilirken, 6 Nisan'da da Türk sinemalarında gösterime girecek.

Özpetek'in kariyerindeki 6. filmi olan 'Saturno Contro'nun başrollerini, Stefano Accorsi, Margherita Buy ve Pierfrancesco Favino paylaşıyor.

Kaynak: Gecce