'Yalçınkaya'ya Suikast Girişimi' İhbarı

'Yalçınkaya'ya Suikast Girişimi' İhbarı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'ya Suikast Yapılacağı İhbarında Bulunan Bir Kişi, Elektronik Takip Sonucunda Kırıkkale'de Yakalandı. Bir Oto Kiralama Şirketinden 'İntikam Almak Amacıyla İhbarda Bulunduğu' ve 'Akli Dengesinin Yerinde Olmadığı' Belirtilen Şahıs Serbest Bırakıldı.

'Yalçınkaya'ya Suikast Girişimi' İhbarı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'ya suikast yapılacağı ihbarında bulunan bir kişi, elektronik takip sonucunda Kırıkkale'de yakalandı. Bir oto kiralama şirketinden ''intikam almak amacıyla ihbarda bulunduğu'' ve ''akli dengesinin yerinde olmadığı'' belirtilen şahıs serbest bırakıldı.

26 Mayıs 2008 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesine gönderilen bir e-postada ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya'ya suikast yapılacağı'' ihbarında bulunuldu. İhbarda, İstanbul plakalı bir araçla suikastın gerçekleştirileceği iddia edildi.

Bunun üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü, başta Ankara Emniyet Müdürlüğü olmak üzere ilgili tüm birimleri uyararak, olayın soruşturulması ve gerekli tertibatın alınmasını istedi. Ankara Emniyet Müdürlüğü birimleri, uyarının ardından ihbarın ciddiyetini belirlemek amacıyla soruşturma başlattılar.

''125neco.com'' internet adresi üzerinden yollandığı saptanan e-postanın gönderildiği bilgisayarın IP numarası tespit edildi. Bilgisayarın Kırıkkale'den kullanıldığını belirleyen polisler, yapılan araştırmanın ardından e-postayı gönderen N.Ş. adındaki kişiyi gözaltına aldılar.

Adli Tıp Kurumunda muayenesi yapılan N.Ş'nin ''akli dengesinin yerinde olmadığı'' rapor edildi. N.Ş, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığından serbest bırakıldı.