Yalçın Topçu, Gazi Üniversitesi Öğrencilerini Kabul Etti

Yalçın Topçu, Gazi Üniversitesi Öğrencilerini Kabul Etti

Gazi Üniversitesi Genç Entelektüel Nesil Çalışmaları Öğrenci Topluluğunu Beştepe’deki makamında kabul eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Bir elinde bilgisayar bir elinde Kur’an olan bir gençliğin ülkemizin geleceğinde söz sahibi olması şahsen benim en içten dileğimdir"...

Yalçın Topçu, Gazi Üniversitesi Öğrencilerini Kabul Etti

Gazi Üniversitesi Genç Entelektüel Nesil Çalışmaları Öğrenci Topluluğunu Beştepe'deki makamında kabul eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Bir elinde bilgisayar bir elinde Kur'an olan bir gençliğin ülkemizin geleceğinde söz sahibi olması şahsen benim en içten dileğimdir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, Gazi Üniversitesi Genç Entelektüel Nesil Çalışmaları Öğrenci Topluluğunu Beştepe'deki makamında kabul etti. Hatay'ın Hassa ilçesi karşısındaki Hac Bilal Köyü Keltepe bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 8 asker ile yaralanan 13 askeri anarak sözlerine başlayan Topçu, "Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde gelen haberler bağrımızı yaktı. Gazilerimiz var. Rabbim tez elden şifa versin. Rabbim şehitlerimizin şefaatlerine mazhar olmayı bizlere nasip eylesin. Nizam ve merhamet medeniyetinin kutlu yiğitleri büyük Türk milletine ecdatlarının kutlu izinde yeni ufuklar açıyorlar. 81 milyonun her bir ferdi için artık sınırlarımızın her yanı yeni bir Çanakkale, yeni bir Sakarya, yeni bir Dumlupınar'dır. Allah'ın izniyle, bayrağın yükselişine, ezan sesine sahip çıkacak kardeşlerinin arka saftan hamle yapacağını biliyorlar. 'Kanlarıyla kurtarıyorlar tevhidi, huzurla hakka yürüyenlerin, menzilleri mübarek olsun" dedi.

"Bir elinde Kur'an bir elinde bilgisayar olan nesil benim en içten dileğimdir"

Topçu, "Gençlerimizin meselelerini demokratik ortamlarda hukuk içinde, terör ve anarşiye malzeme vermeden seçtikleri bu yol ve ifade etme gayretlerini yürekten destekliyorum. Şahısları ile ilgili konuların yanında ülkenin, milletimizin ve dünyanın meseleleri ile ilgili, teröre ve demokrasi dışı hak arama yöntemlerini reddederek, meşru yöntemleri benimsemiş olmaları her takdirin üzerindedir. Bir elinde bilgisayar bir elinde Kur'an olan bir gençliğin ülkemizin geleceğinde söz sahibi olması şahsen benim en içten dileğimdir" açıklamasını yaptı.

"Gençler yumruklarıyla değil fikirleriyle konuşmalı"

Gençlere, siyaseti takip etmelerini, gerektiğinde dahil olmalarını tavsiye eden Topçu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çünkü demokratik yönetimlerde devlet siyaset eliyle yönlendirilmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın gayret ve çabaları ile gençler için seçme ve seçilme hakları konularında çok önemli düzenlemeler yapıldı. Siyaset ile ilgilenecek gençlerimiz ile ilgili şunu ifade etmek isterim; bizim neslimizin geçmişte yaptığı hatayı yapmamalı, kavgadan ve sokaktan uzak durmalı, yumrukları ile değil fikirleri ile konuşmayı ve tartışmayı seçmeli. Eğitimin içinde olan gençlerimize de, çalışma hayatının içinde olan gençlerimize de tavsiyem; yaptıkları iş neyse o işin en iyisini yapmaları, o işin arananı olmalarıdır. İnşallah gençlerimiz kendilerini en iyi şekilde yetiştirip, dilerlerse ülkemize siyaset yoluyla da hizmet etme imkanını da değerlendirebilirler."

"Gençlerimize dünya tarihinde söz sahibi olduğu zamanlarda, bütün insanlığa güvenliği, barışı, adaleti getirmiş nizam ve merhamet medeniyetinin temsilcilerinin evlatları olduklarını hatırlatmak isterim" diyerek konuşmasına devam eden Topçu, "Sizler Anadolu'da bin yıldır sömürü ve derebeyi medeniyetinin temsilcilerine karşı Malazgirt'te, Kudüs'te, İstanbul surlarında, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, yan yana ay yıldızlı al bayrak altında birlikte şahadet şerbetini içenlerin çocuklarısınız. Sizler Selçuk'un varisi, Osmanlının torunu, Türkiye Cumhuriyeti devleti ile milletinin evlatları olup, aynı zamanda genç Türkiye Cumhuriyeti'nin birinci sınıf vatandaşlarısınız" ifadelerini kullandı.

Topçu, "Biliniz ki; farklılıklarımız zenginliğimizdir. Her biriniz kendi kimliğinizi başı dik olarak ifade edecek, bunun yanında 'biz' çatısı altında atalarımızın yaptığı gibi Millet-i Vahide'nin mensubu olduğumuzu da gururla haykıracağız. Çokluk içindeki birlikteliğimiz, atalarımızı üç kıtada söz sahibi yapmıştır. İnşallah 'bayrak düştüğü yerden kalkar' ilkesi gereği yeniden birlik ve beraberlik içinde döktüğümüz şehit kanıyla sulanan bin yıllık vatanımız Anadolu toprağından, ay yıldızlı al bayrak altında yeniden hep birlikte ayağa kalkıp yeniden dünyada söz sahibi olacağız. Devletimizin ve milletimizin kıyamete kadar payidar olacağının teminatı, ayrımcılığa ve bölücülüğe asla müsamaha göstermeyecek gençlerimizdir" diyerek sözlerini tamamladı. - ANKARA