YALÇIN KÜÇÜK HABERLERİ

Yalçın Küçük haber, Yalçın Küçük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yalçın Küçük - 25.04.2013
Ergenekon Davası'nda Sanıklar Savunma Yapıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 287. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Gazeteci Tuncay Özkan, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Danıştay Saldırısı dosyası sanığı Alparslan Arslan, Osman Yıldırım ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 38 tutuklu sanık hazır bulundu. Duruşmaya tutuksuz sanıklar Yalçın Küçük de katıldı.
Yalçın Küçük - 24.04.2013
Mersin'de Tek Kişilik Eylem
"Odatv" davasından tutuklu yargılanan Yalçın Küçük kılığında Ulu Cami'nin avlusuna gelen vatandaş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu protesto etti.
Yalçın Küçük - 24.04.2013
Mersin Kılıçdaroğlu'na Çözüm Süreci Protestosu
Emin Kocaaslan, çözüm sürecine destek vermediğini iddia ettiği Kılıçdaroğlu'nu, Yalçın Küçük tiplemesiyle protesto etti.
Yalçın Küçük - 24.04.2013
'Süper Vatandaş'tan Kılıçdaroğlu'na Tepki
Mersin'de "Süper Vatandaş" olarak tanınan Emin Kocaaslan, çözüm sürecine destek vermediğini iddia ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Ergenekon tutuklusu Yalçın Küçük tiplemesi ile düzenlediği eylemle protesto etti.
Yalçın Küçük - 22.04.2013
Ergenekon Davası 25 Nisan'a Ertelendi
DOĞU PERİNÇEK SALONDAN ÇIKARILDI Bu sıra İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Bu plan asla başarıya ulaşamayacak" diye bağırdı. Perinçek'e mikrofon verilmesinin ardından "Türkiye'yi bölmek isteyenler, Türkiye'yi Amerikan sömürgesi yapanlar, Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmak isteyenler yıkılacaklar. Anayasa'dan Türk Milleti'ni silmeye kalkanların gücü yok. Bu mahkemeyi niye kurdunuz? Türk Milleti'ni silmeye kalktınız. Gücünüz yok" diyerek bağırdı. Bu sırada Prof. Dr. Yalçın Küçük, Perinçek'in yanına gelerek sakinleştirdi.
Yalçın Küçük - 16.04.2013
Pirelli Galibiyetle Başladı
"Köyler ve Mahaller Futbol Turnuvasında Buluşuyor" organizasyonunda K,L,M ve N gruplarında da ilk hafta maçları tamamlandı.
Yalçın Küçük - 12.04.2013
Ergenekon Davasında, Milletvekili Gerginliği Talep Konusu Oldu
Yalçın Küçük, Sami Hoştan ve Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 3 tutuksuz sanık da duruşmaya geldi.
Yalçın Küçük - 11.04.2013
Çaylıgil'i Son Yolcuğuna Meslektaşları Uğurladı
1952 yılında mesleğe başlayan ve Adnan Benk, Harun Karadeniz, Vedat Günyol, Server Tanilli, Uğur Mumcu, Talat Turhan, Çetin Altan, Doğan Avcıoğlu ve Yalçın Küçük gibi birçok ünlü aydın, sanatçı ve siyasinin de avukatlığını yapan Çaylıgil'in cenazesi için bugün Bodrum Adliyesi önünde tören düzenlendi.
Yalçın Küçük - 11.04.2013
Balbay'dan 'Dürbün'lü Savunma
BAŞBUĞ DURUŞMAYA KATILMADI Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Kemal Alemdaroğlu ve başka suçlardan tutuklu Sami Hoştan ve Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 11.04.2013
Ergenekon'da Usule İlişkin Talepler Alınıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 283. duruşmasında; Mehmet Halberal ve Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 47 tutuklu sanık hazır bulundu. Ayrıca eski İstanbul Üniversitesi rektörü Kemal Alemdaroğlu, Yalçın Küçük ve Sami Hoştan'ın da aralarında bulunduğu 12 tutuksuz sanık da duruşmaya katıldı.
Yalçın Küçük - 10.04.2013
Deniz Gezmiş'in Avukatı Vefat Etti
Deniz Gezmiş, Bozkurt Nuhoğlu, Raif Ertem, Mehdi Beşpınar, Sarp Kıray, Deniz Subayları, Yalçın Küçük, Memduh Eren'in de aralarında bulunduğu birçok kişinin avukatlığını yapan 88 yaşındaki Gülçin Çaylıgil, 20 yıldır yaşamını sürdürdüğü Bodrum'daki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Yalçın Küçük - 10.04.2013
Gülçin Çaylıgil Yaşamını Yitirdi
Deniz subayları, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının İstanbul'daki davaları, Aydınlık, Madanoğlu, TKP, DİSK, 12 Eylül döneminde THKP-C ve Devrimci Sol gibi birçok davada savunma avukatlığı yapan Çaylıgil'in ölüm haberi, sevenlerini yasa boğdu. 1952 yılında avukatlığa başlayan Gülçin Çaylıgil, Adnan Benk, Harun Karadeniz, Vedat Günyol, Server Tanilli, Uğur Mumcu, Talat Turhan, Çetin Altan, Doğan Avcıoğlu ve Yalçın Küçük gibi birçok ünlü aydın, sanatçı ve siyasinin de avukatlığını yapmıştı.
Yalçın Küçük - 22.03.2013
Ergenekon'un Kilit İsimleri Ve Hedefleri
Ergenekon savcılarına göre; örgüt yapılanmasındaki isimler ile bu kişilerin amaç ve eylemleri şu şekilde sıralanıyor.
Yalçın Küçük - 21.03.2013
Odatv Davasında "Ergenekon Davasının Mütalaası" İstendi
Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Yalçın Küçük - 21.03.2013
Odatv Davasında Mahkeme, Ergenekon Mütalaasını İstedi
Odatv davasında duruşma savcısının talebi üzerine mahkeme, Ergenekon davası mütalaasının istenmesine karar verdi. Tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın tahliye talepleri de reddedildi.
Yalçın Küçük - 21.03.2013
Odatv Davasında Savcı, Mütalaa İçin Dosyayı İstedi
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya bugün devam ediliyor. Tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı tahliye talebinde bulundu.
Yalçın Küçük - 21.03.2013
Oda Tv Davasında Savcı, Ergenekon Mütalaasını İstedi
Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı tahliye talebinde bulundu.
Yalçın Küçük - 21.03.2013
Odatv Davasına Devam Ediliyor
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ile Hanefi Avcı hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 21.03.2013
Odatv Davası Öncesi Adliye Önünde Gazetecilerden Açıklama
"ÖZGÜR BASIN VARSA ÖZGÜR TOPLUM DA VARDIR" "Özgür basın varsa özgür toplum da vardır" yazılı pankartın açıldığı eylemde, bazı gazeteciler de dava kapsamında tutuklu yargılanan Yalçın Küçük'e destek olmak amacıyla onun sürekli taktığı kırmızı atkıdan taktı.
Yalçın Küçük - 21.03.2013
Odatv Davası'nda Emniyet'ten "Sessiz Kayıt" Cevabı: Deşifre Olmayalım Diye Sessiz Çektik
Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasının 16. duruşması başladı. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 2'si tutuklu 13 sanıklı duruşmaya tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı getirildi.
Yalçın Küçük - 21.03.2013
Odatv Davası Öncesi Adliye Önünde Gazetecilerden Açıklama
"ÖZGÜR BASIN VARSA ÖZGÜR TOPLUM DA VARDIR" "Özgür basın varsa özgür toplum da vardır" yazılı pankartın açıldığı eylemde, bazı gazeteciler de dava kapsamında tutuklu yargılanan Yalçın Küçük'e destek olmak amacıyla onun sürekli taktığı kırmızı atkıdan taktı.
Yalçın Küçük - 20.03.2013
Rsf: Gazeteciler Derhal Tahliye Edilmeli
RSF, Paris'ten "Türkiye'de Gazetecilere Müebbet mi?" başlıklı bir bildiri yayımladı. Ergenekon Davasında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'in gazeteciler için talep ettiği ağır cezaları kabul edilemez bulan RSF, "İstanbul Cumhuriyet Savcısı'nın gazeteciler için istediği müebbet hapis cezası, yetkililerin anlaşılmaz ve orantısız öfkesinin bir göstergesidir. Yıllardır tedbir amaçlı ve keyfi olarak cezaevinde tutulan gazeteciler için istenen bu ağır cezalar kabul edilemez. Türkiye yetkililerinden gazetecilerin derhal serbest bırakılması ve orantısız işlemlerden korunmasını talep ediyoruz" dedi. Bildiride, Ergenekon Davasının Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'in, esas hakkındaki mütalaasında Gazeteci-Yazarlar Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Yalçın Küçük, Güler Kömürcü Öztürk ve Merdan Yanardağ hakkında ağır cezalar talep ettiği anımsatıldı.
Yalçın Küçük - 19.03.2013
Öğretim Üyelerinden Ergenekon Davasına Ortak Tepki
Açıklamada, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun, 8 yıl Malatya İnönü Üniversitesi Rektörlüğü yaptığı, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın, Başkent Üniversitesi'ni kurduğu ve rektörlüğünü yaptığı ve Prof. Dr. Kemal Gürüz'ün ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ile 8 yıl YÖK Başkanlığı yaptığı kaydedildi. Ortak açıklamada, bu 4 bilim insanının uzun süredir Ergenekon davasının tutuklu sanıkları olduğu ayrıca, Hilmioğlu'nun ve Haberal'ın ise sağlık sorunları yaşadığı aktarıldı. Ayrıca açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İki yılı aşkın bir süreden beri tutuklu bulunan iktisat profesörü Dr. Yalçın Küçük de, 75.
Yalçın Küçük - 19.03.2013
Savcı: Ergenekon Kurumlara Sızdı
KİMLERE NE CEZA İSTENDİ Ergenekon Davası'nda savcıların verdiği esas hakkındaki mütalaada, aralarında Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'unda bulunduğu 64 sanığın 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen sanıkların isimleri şöyle: 1-Hurşit Tolon 2-Tuncay Özkan 3-Alaettin Sevim 4-Alparslan Arslan (4 kez) 5-Bekir Öztürk 6-Cemal Gökçeoğlu 7-Cihandar Hasan Hanoğlu 8- Doğu Perinçek 9-Durmuş Ali Özoğlu 10-Dursun Çiçek 11-Emin Gürses 12-Ergün Poyraz 13-Erhan Timuroğlu 14-Erol Manisa 15-Fatih Hilmioğlu 16-Ferit İlsever 17-Fuat Selvi 18-Ümit Sayın 19-Kemal Gürüz 20-Hasan Ataman Yıldırım 21-Hasan Atilla Uğur 22-Hasan Iğsız 23-Hayrettin Ertekin 24-Hayrullah Mahmut Özgür 25-Hıfzı Çubuklu 26-Hulusi Gülbahar 27-Hüseyin Görüm 28-Nusret Taşdeler 29-İbrahim Şahin 30-İsmail Hakkı Pekin 31-İsmail Sağı 32-İsmail Yıldız 33-Kemal Aydın 34-Kemal Kerinçsiz 35-Kemal Alemdaroğlu 36-Levent Ersöz 37-Mehmet Eröz 38-Mehmet Fikri Karadağ 39-Mehmet Haberal 40-İlker Başbuğ 41-Mehmet Otuzbiroğlu 42-Şener Eruygur 43-Muammer Karabulut 44-Muhittin Erdal Şenel 45-Murat Uslukılıç 46-Mustafa Yurtkuran 47-Mustafa Balbay 48-Mustafa Dönmez 49-Mustafa Koç 50-Ferit Bernay 51-Muzaffer Tekin 52-Neriman Aydın 53-Oktay Yıldırım 54-Orhan Güçlü 55-Osman Yıldırım 56-Sedat Özüer 57-Serhan Bolluk 58-Sevgi Erenerol 59-Sinan Aygün 60-Tekin Irşi 61-Veli Küçük 62-Yalçın Küçük 63-Yusuf Erikel 64-Ziya İlker Göktaş 3 SANIĞA BERAAT İSTENDİ Ergenekon Savcıları, Ümraniye'de bombaların bulunduğu evde oturan Ali Yiğit'in beraatini istedi.
Yalçın Küçük - 18.03.2013
Küçük, Tekin ve Arslan'a 2'şer Kez Müebbet
AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASI İSTENEN SANIKLAR Hurşit Tolon, Tuncay Özkan, Alaettin Sevim, Alparslan Arslan, Bekir Öztürk, Cemal Gökçeoğlu, Cihandar Hasan Hanoğlu, Doğu Perinçek, Durmuş Ali Özoğlu, Dursun Çiçek, Emin Gürses, Ergün Poyraz, Erhan Timuroğlu, Erol Manisalı, Fatih Hilmioğlu, Ferit İlsever, Fuat Selvi, Habip Ümit Sayın, Kemal Gürüz, Hasan Ataman Yıldırım, Hasan Atilla Uğur, Hasan Iğsız, Hayrettin Ertekin, Hayrullah Mahmut Özgür, Hıfzı Çubuklu, Hulusi Gülbahar, Hüseyin Görüm, Hüseyin Nusret Taşdeler, İbrahim Şahin, İsmail Hakkı Pekin, İsmail Sağır, İsmail Yıldız, Kemal Aydın, Kemal Kerinçsiz, Kemal Alemdaroğlu, Levent Ersöz, Mehmet Eröz, Mehmet Fikri Karadağ, Mehmet Haberal, Mehmet İlker Başbuğ, Mehmet Otuzbiroğlu, Mehmet Şener Eruygur, Muammer Akbulut, Muhittin Erdal Şenel, Murat Uslukılıç, Mustafa Yurtkuran, Mustafa Balbay, Mustafa Dönmez, Mustafa Koç, Ferit Bernay, Muzaffer Tekin, Neriman Aydın, Oktay Yıldırım, Orhan Güçlü, Osman Yıldırım, Sedat Özüer, Serhan Bolluk, Sevgi Erenerol, Sinan Aygün, Tekin Irşi, Veli Küçük, Yalçın Küçük, Yusuf Erikel ve Ziya İlker Göktaş.
Yalçın Küçük - 18.03.2013
Ergenekon Davasında 64 Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstemi
Savcının ağırlaştırılmış müebbet istediği isimler şöyle: Mehmet İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Sinan Aygün, Doğu Perinçek, Hurşit Tolon, Tuncay Özkan, Alaettin Sevim, Alparslan Arslan, Veli Küçük, Bekir Öztürk, Cemal Gökçeoğlu, Cihandar Hasan Hanoğlu, Durmuş Ali Özoğlu, Dursun Çiçek, Emin Gürses, Ergün Poyraz, Erhan Timuroğlu, Erol Manisalı, Fatih Hilmioğlu, Ferit İlsever, Fuat Selvi, Ümit Sayın, Kemal Gürüz, Hasan Ataman Yıldırım, Hasan Atilla Uğur, Hasan Iğsız, Hayrettin Ertekin, Hayrullah Mahmut Özgür, Hıfzı Çubuklu, Hulusi Gülbahar, Hüseyin Görüm, Hüseyin Nusret Taşdeler, İbrahim Şahin, İsmail Hakkı Pekin, İsmail Sağır, İsmail Yıldız, Kemal Aydın, Kemal Kerinçsiz, Kemal Alemdaroğlu, Levent Ersöz, Mehmet Eröz, Mehmet Fikri Karadağ, Mehmet Otuzbiroğlu, Mehmet Şener Eruygur, Muammer Akbulut, Muhittin Erdal Şenel, Murat Uslukılıç, Mustafa Yurtkuran, Mustafa Dönmez, Mustafa Koç, Ferit Bernay, Muzaffer Tekin, Neriman Aydın, Oktay Yıldırım, Orhan Güçlü, Osman Yıldırım, Sedat Özüer, Serhan Bolluk, Sevgi Erenerol, Tekin Irşi, Yalçın Küçük, Yusuf Erikel ve Ziya İlker Göktaş.
Yalçın Küçük - 18.03.2013
İşte Müebbet Hapsi İstenen Sanıklar
Orgeneral İlker Başbuğ'unda bulunduğu 64 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.
Yalçın Küçük - 18.03.2013
Savcı, Prof. Dr. Yalçın Küçük'e Müebbet Hapis Cezası İstedi
Ergenekon davasında savcı, Prof.Dr.Yalçın Küçük hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.- İSTANBUL.
Yalçın Küçük - 18.03.2013
"Ergenekon" Davasında Tutuksuz Yargılanan "Odatv" Davasının Tutuklu Sanığı Yalçın Küçük'ün, TCK'nın...
"Ergenekon" davasında tutuksuz yargılanan "Odatv" davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük'ün, TCK'nın 312/1'inci maddesi uyarınca, ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.
Yalçın Küçük - 15.03.2013
Ergenekon Davası'nda 280. Duruşma
"BÖYLE İLLEGAL ÖRGÜT OLMAZ, ANCAK İLLEGAL ÇORBA OLUR" Davanın tutuklu sanıklarından Durmuş Ali Özoğlu'nun avukatı Ali Rıza Dizdar dosyada bulunan sanık ifadelerinin de delil olduğunu belirterek," Bu davada Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, sosyal demokratlar, ülkücüler, milliyetçi sendika temsilcileri, JİTEM'ci olduğunu söyleyen Arif Doğan, askerler ve subaylar yargılanıyor.
Yalçın Küçük - 14.03.2013
Goncalı Öğrencilerden 14 Mart Tıp Bayramı Ziyareti
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Özel Gonca Kreş ve Gündüz Bakım Evi öğrencileri 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Anadolu Hastanesi'ni ziyaret ederek, Başhekim Operatör Doktor Ercan Yalçın'a çiçek takdim etti.
Yalçın Küçük - 12.03.2013
Ergenekon Davası'nda Beyanlar Alınıyor
DURUŞMAYA İLKER BAŞBUĞ KATILMADI Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük'ün de aralarında bulunduğu 3 tutuksuz sanık duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 12.03.2013
Ergenekon Davası Bugün Sakin Başladı
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 278. duruşmasında; Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Hurşit Tolon, Hasan Iğsız ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 40 tutuklu sanık katıldı. Tutuksuz sanıklardan Nusret Senem, Yalçın Küçük ve Erkut Ersoy'un da hazır bulunduğu duruşmaya eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Nusret Taşdeler, Veli Küçük ve Doğu Perinçek'in da aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise gelmedi.
Yalçın Küçük - 11.03.2013
Ergenekon Davasında Yumruklar Konuştu
DURUŞMAYA İLKER BAŞBUĞ KATILMADI 21 gün aradan sonra tekrar görülen davada, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 11.03.2013
Ergenekon Davası'nda Gergin Anlar
DURUŞMAYA İLKER BAŞBUĞ KATILMADI 21 gün aradan sonra tekrar görülen davada, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 11.03.2013
"Ergenekon" Davası
Bu davadan tutuksuz yargılanan "Odatv" davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük'ün de aralarında bulunduğu 10 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 25.02.2013
Ergenekon Davası'na Bakan Mahkeme Sanık ve Avukatların Konuşma Sürelerini Hesapladı
HABERAL 12 SAAT 45 DAKİKA KONUŞTU Bazı sanıkların konuşma süreleri de çizelge de şöyle yer aldı: 1-CHP Milletvekilleri Mehmet Haberal 12 saat 45 dakika, 2-CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay 40 saat 53 dakika, 3-Gazateci Tuncay Özkan 38 saat 29 dakika, 4- Emekli Orgeneral Hurşit Tolon 32 saat 23 dakika, 5-Emekli Orgeneral Hıfzı Çubuklu 9 saat 49 dakika, 6- Emekli Tuğgeneral Veli Küçük 26 saat 24 dakika, 7-Emekli Albay Dursun Çiçek 32 saat 1 dakika, 8-Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin 26 saat 37 dakika, 9-İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu 24 saat 11 dakika, 10-Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu 5 saat 12 dakika, 11- YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz 50 dakika, 12-Prof. Dr. Yalçın Küçük 12 saat 31 dakika, 13-Muzaffer Tekin 45 saat 14-Levent Ersöz 25 saat 42 dakika 15- Alparslan Arslan 16 saat 46 dakika 16- Nusret Taşdelen 15 saat 8 dakika HİÇ KONUŞMAYAN SANIKLAR Dava boyunca hiç konuşmayan sanıklar ise şöyle: "Bedrettin Dalan, Emrah Gönenci, Hasan Hüseyin Uçar, İsmail Eksik, Mehmet Murat Yüce, Satılmış Balkaş, Murat Özkan, Mustafa Bakıcı, Saipir Debzelvitze, Turhan Çömez, İlhan Selçuk ve Engin Aydın.
Yalçın Küçük - 25.02.2013
Ergenekon Davasında Kim? Ne Kadar Konuştu?
Kamuoyunun yakından tanıdığı bazı sanıkların konuşma süreleri de çalışmada şöyle yer aldı: Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 2 saat 18 dakika, CHP milletvekilleri Mehmet Haberal 12 saat 45 dakika, Mustafa Balbay 40 saat 53 dakika, gazateci Tuncay Özkan 38 saat 29 dakika, emekli Orgeneral Hurşit Tolon 32 saat 23 dakika, emekli Orgeneral Hıfzı Çubuklu 9 saat 49 dakika, emekli Tuğgeneral Veli Küçük 26 saat 24 dakika, emekli Albay Dursun Çiçek 32 saat 1 dakika, Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin 26 saat 37 dakika, İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu 24 saat 11 dakika, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu 5 saat 12 dakika, YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz 50 dakika, Prof. Dr. Yalçın Küçük 12 saat 31 dakika, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan 8 saat 57 dakika, Anayasa Mahkemesi üyesi Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt 44 dakika.
Yalçın Küçük - 18.02.2013
Ergenekon Davası 37 Gün Aranın Ardından Başladı (2)
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 67'si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 276. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, gazeteci Tuncay Özkan, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'inde aralarında bulunduğu 53 tutuklu sanık hazır bulundu. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 18.02.2013
"Ergenekon" Davası
Bu davadan tutuksuz yargılanan "Odatv" davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük ile başka suçtan tutuklu olan Sami Hoştan ile tutuksuz yargılanan 17 kişi de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 18.02.2013
Ergenekon Davası 37 Gün Aranın Ardından Başladı
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 67'si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 276. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Tuncay Özkan, Yalçın Küçük'ün de aralarında bulunduğu 52 tutuklu sanık hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 17.02.2013
Soner Yalçın, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konuğu Oldu
'BİZ ÇOK KALABALIĞIZ' Yalçın, konuşmasına, "Ben gazeteciyim ama bir özelliğim daha var. İyi bir gözlemciyim. Bu salona bakıyorum, sadece sizler yoksunuz; Namık Kemal burada, Mustafa Kemal burada, kalpaksız Kuvayı Milliyeciler burada. O kürsüde sadece Soner Yalçın oturmuyor; Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Nazım Hikmet, Mahir Çayan, Deniz Gezmiş, Yalçın Küçük, Mustafa Balbay.
Yalçın Küçük - 09.02.2013
Kılıçdaroğlu, Yalçın Küçük ile Görüştürülmedi
CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamada, Yalçın Küçük'ün ameliyat olduğu Silivri Devlet Hastanesi'ni telefonla aratan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Küçük'ün yakını, refakatçisi veya güvenliğinden sorumlu olan herhangi bir kişi ile...
Yalçın Küçük - 25.01.2013
"Ergenekon" Avukatlarından Suç Duyurusu
Basın açıklamasına, emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün avukatı Zeynep Küçük, emekli Albay Dursun Çiçek'in kızı ve avukatı İrem Çiçek, tutuklu CHP Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın avukatları Dilek Helvacı ve Selen Karaçalı, tutuklu CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın avukatı Oktay Yılmaz, avukat Kemal Kerinçsiz'in eşi ve avukatı Gönül Kerinçsiz, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu'nun kızı ve avukatı Nazlı Çubuklu, Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün avukatı Yiğit Akalın, Korgeneral Mehmet Eröz'ün avukatı Doğan Subaşı da katıldı.
Yalçın Küçük - 16.01.2013
Ölümünü Silah Atışlarıyla Kutladı
"KESİRE HAİN İLAN EDİLDİ" Dersimli, Kesire Yıldırım hakkında ise şu bilgileri veriyor: "Sakine ve Kesire Yıldırım'a (Fatma) yönelik uygulamaların tanığıyım. Kesire'yle aynı köydenim. Fatma'da (Kesire Öcalan) A. Öcalan'ın uygulamalarına, istemlerine karşı çıktı. Öcalan'ın emriyle, istemiyle 6 ay hapis yattı, iftiralara uğradı. Kesire'ye 'niye kendini bu duruma koydun' sorusunu yöneltiğimde gülümseyerek bana 'Nedenleri bilmiyor musun? Biliyorsun.' cevabını verdi. Kendisine yapılanlara rağmen sessiz kalmayı, konuşmamayı tercih etti, saflardan ayrıldı, halen suskun. Kesire, babasının özel görevi, konumu bir yana kendisi çok onurlu, şerefli bir bayandı. O istemlere, uygulamalara karşı çıktığı için 'Hain' ilan edildi. Onu 'hain' ilan edenler de Yalçın Küçük'lerle görüşüyorlardı.
Yalçın Küçük - 11.01.2013
"Şener Eruygur'un Cezai Ehliyeti Tam"
İLKER BAŞBUĞ KATILMADI Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 28 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 11.01.2013
Darbe Raporu Ergenekon Mahkemesinde
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 275'inci duruşmasında Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Hurşit Tolon ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 37 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuksuz sanık Yalçın Küçük de Oda TV davasından tutuklu bulunduğu için tutuklu sanıklar arasında yer aldı.
Yalçın Küçük - 11.01.2013
Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun Raporu Mahkemeye Ulaştı
İLKER BAŞBUĞ KATILMADI Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 28 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 11.01.2013
"Ergenekon" Davası
Bu davadan tutuksuz yargılanan "Odatv" davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 10.01.2013
Mustafa Balbay: Hapiste Gazeteciler Günü Olmaz
İLKER BAŞBUĞ KATILMADI Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 24 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük ile tutuksuz sanık CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün'ün de aralarında bulunduğu 5 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 10.01.2013
"Ergenekon" Davası
Bu davadan tutuksuz yargılanan "Odatv" davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük ile CHP Milletvekili Sinan Aygün'ün de aralarında bulunduğu 4 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yalçın Küçük Haberleri | Yalçın Küçük Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Yalçın Küçük haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yalçın Küçük kimdir, hayatı ve biyografisi. Ergenekon Davasında Savunma Krizi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 07:31:20. #1.14#

title