YALÇIN KÜÇÜK HABERLERİ

Yalçın Küçük haber, Yalçın Küçük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yalçın Küçük - 07.06.2013
Mahkeme Başkanı Özese: Burada TSK Yargılanmıyor
Başkan Özese, duruşmayı 10 Haziran 2013 tarihine ertelediklerini ve tutuklu sanık Özkan Kurt ile başka suçtan tutuklu sanık Yalçın Küçük'ün savunmalarının alınacağını açıkladı.
Yalçın Küçük - 07.06.2013
"Ergenekon" Davası
Duruşmayı 10 Haziran'a erteleyen Özese, tutuklu sanık Özkan Kurt ile başkan suçtan tutuklu yargılanan Yalçın Küçük'ün savunmalarının alınacağını bildirdi.
Yalçın Küçük - 07.06.2013
Mahkeme Başkanı: Burada TSK Yargılanmıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un avukatı da savunmasını tamamladı. Avukat İlkay Sezer'in savunmasının ardından Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, "Bir açıklama yapmak istiyorum" diyerek söyle konuştu: "Burada TSK yargılanmıyor. İddianamede adı geçenler yargılanıyor. Davada sadece bir kısım subaylar değil, avukatlar, polisler, rektörler ve avukatlar da yargılanıyor. Ordumuzun yargılanması söz konusu değil" diye konuştu. Bir sonraki duruşmada tutuklu sanık Özkan Kurt ve başka suçtan tutuklu Yalçın Küçük'ün savunmasının alınmasına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı 10 Haziran Pazartesi saat 09.
Yalçın Küçük - 06.06.2013
"Ergenekon" Davası
Duruşmada, başka suçtan tutuklu olan Yalçın Küçük, Sami Hoştan, Mustafa Koç ve Yüksel Dilsiz'in de aralarında olduğu 10 tutuksuz sanık da hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 06.06.2013
Ergenekon Davası'nda Doğu Perinçek Savunmasını Yaptı
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve da aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Bu davadan tutuksuz, başka davadan tutuklu yargılanan Sami Hoştan ve Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 04.06.2013
Başbuğ ve Tolon'un Son Savunması 7 Haziran'da Alınacak
PERŞEMBE GÜNÜ PERİNÇEK SAVUNMASINI YAPACAK 6 Haziran Perşembe günü yapılacak duruşmada tutuklu sanıklar İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Ergün Poyraz'ın son savunmalarının alınmasına karar veren mahkeme heyeti, 7 Haziran Cuma günü görülecek duruşmada ise emekli Orgeneraller İlker Başbuğ, Hurşit Tolon ile başka suçtan tutuklu Yalçın Küçük ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz 'ün son savunmalarının alınmasına hükmetti.
Yalçın Küçük - 03.06.2013
Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda Eylem Sürüyor "Antalya'da Serbest Bırakılanlar Yine Olaylara...
Cumhuriyet MEYDANI'NDA EYLEM SÜRÜYOR Antalya'da Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek için düzenlenen protesto gösterilerinin bir diğer adresi Cumhuriyet Meydanı'nda eylem devam ediyor. Polisin müdahale etmeden uzaktan izlemeyi tercih ettiği eylemde İstanbul ve Ankara'dan gelen haberlere göre tansiyon yükseliyor. Saat 19.00 sıralarında facebook ve twitter'dan Ankara Kızılay'da polis müdahalesinin sertleştiği haberini alan Antalya'daki eylemciler meydana ancak 50 metre uzaklıktaki Hükümet Konağı'na doğru yürüyüşe geçti. Burada bir süre yolu kapatan eylemciler, Valilik önünde oturma eylemine geçti. Eylemciler sıranın en önüne olası biber gazlı müdahalede kullanmak üzere yanında getirdikleri limon ve sütle birlikte boş bira şişesi ve Yalçın Küçük'ün 'Sovyetler Birliği'nde Sosyalizmin Çözülüşü' kitabını bıraktı.
Yalçın Küçük - 31.05.2013
"Ergenekon" Davası
-Suç duyurusu- Buna göre, 3 Haziran ve devam eden günlerde görülecek duruşmalarda, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Yalçın Küçük, Ergün Poyraz, Mustafa Koç ve Yüksel Dilsiz'in savunmalarının alınmasına karar veren mahkeme, söz konusu sanıklara bildirimde bulunulmasına hükmetti.
Yalçın Küçük - 31.05.2013
Ergenekon Davası'nda Mahkemden Suç Duyurusu
8 SANIĞIN İFADESİ ALINACAK Aranın ardından aldıkları ara kararları açıklayan mahkeme heyeti, 3 Haziran ve devam eden günlerde görülecek duruşmalarda Ergün Poyraz, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Orgeneral Hurşi Tolon, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Levent Ersöz, Yalçın Küçük, Mustafa Koç ve Yüksel Dilsiz'in savunmalarının alınmasına karar verdi.
Yalçın Küçük - 31.05.2013
Dink Cinayeti Uluslararası Bir Operasyondur
Gürses'in savunmasını tamamlamasının ardından duruşmaya ara karar için yarım saat ara verildi. Duruşmayı açan Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, 3 Haziran 2013 tarihinden itibaren devam eden duruşmalarda İlker Başbuğ, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, Levent Ersöz, Mustafa Koç, Doğu Perinçek, Yalçın Küçük ve Ergün Poyraz'a savunmalarının alınacağının bildirilmesine ve bu konuda gerekli işlemlerin yapılmasına karar verildi.
Yalçın Küçük - 31.05.2013
Dursun Çiçek: İnternet Andıcı Yasal Bir Çalışma
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 307. duruşmasında Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan ve Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 49 tutuklu sanık hazır bulundu. Davanın tutuksuz sanıklarından Yalçın Küçük ve Sami Hoştan da başka suçlardan tutuklu oldukları için tutuklu sanık bölümünde yer aldılar.
Yalçın Küçük - 30.05.2013
Başbuğ ve Tolon Savunma Yapacak
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA Hastanesi'nde tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile CHP Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 21 sanık ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada, başka suçtan tutuklu yargılanan Yalçın Küçük ile Sami Hoştan da hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 30.05.2013
Başbuğ ve Tolon'un Savunma Günü Avukatlarına Telefonla Bildirildi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 306'ncı duruşmasında CHP milletvekili Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 45 tutuklu sanık hazır bulundu. Davanın tutuksuz sanıklarından Yalçın Küçük ve Sami Hoştan da başka suçlardan tutuklu oldukları için tutuklu sanık bölümünde yer aldılar.
Yalçın Küçük - 28.05.2013
"Ergenekon" Davası
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu, 66'sı tutuklu, 275 sanıklı "Ergenekon" davasının 305.duruşması başladı.
Yalçın Küçük - 28.05.2013
Çubuklu: Başbuğ'a Verilen Brifingte Ben Bulunmadım
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 305'inci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 41 tutuklu sanık hazır bulundu. Hazır bulunan üç tutuksuz sanıktan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan, başka suçlardan tutuklu oldukları için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.
Yalçın Küçük - 27.05.2013
Anka 42 Yaşında
-UĞUR MUMCU, HASAN CEMAL, DERYA SAZAK- Altan Öymen, Müşerref Hekimoğlu, Uğur Mumcu, Nuri Çolakoğlu, Zafer Mutlu, Hasan Cemal, Sevgi Soysal, Osman Arolat, Ali Polat, Derya Sazak, Vahap Munyar, Örsan Öymen, Abbas Güçlü, Teoman Erel, Uluç Gürkan, Yalçın Küçük, (Şehit) Adem Yavuz, Hikmet Bila, İsmet Solak, Füsun Özbilgen, Yazgülü Aldoğan, Yasemin Çongar, Cevat Taylan, Ahmet Tan, Kuvvet Başarır, Gül Önet, Nursel Gürdilek, Raşit Gürdilek, Ragıp Erten, Oktay Kurtböke, Dinç Tayanç, Jülide Gülizar, Ayşegül Dora, Varlık Özmenek, Metin Aksoy, Ahmet Kahraman, Vecdi Seviğ, Veli Özdemir, Nuri Sefa Erdem, Alaattin Aktaş, Rahmi Yıldırım, Ahmet Abakay, Orhan Aysezen, Conxita Işık ANKA'da yetişen ya da bugünlere gelmesinde katkıda bulunan isimlerden sadece bazıları.
Yalçın Küçük - 25.05.2013
Akil İnsanlar Heyeti Ardahan'da Stk Temsilcileri ile Bir Araya Geldi
Ardahan'daki toplantıya Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu Başkanı Can Paker ile Sibel Eraslan, Ayhan Ogan, Mahmut Arslan, Abdurrahman Kurt, Zübeyde Teker, Abdurrahman Dilipak ve Mehmet Uçum katıldı. Heyet, toplantıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların çözüm sürecine ilişkin beklenti ve önerilerini dinledi. Heyet üyelerinden Ayhan Ogan, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Yalçın Küçük'ün Çin ajanı olduğunu iddia ederek, "Devletlerin tarihinde önemli dönüm noktaları vardır.
Yalçın Küçük - 24.05.2013
Ergenekon Davası'nda 303. Duruşma
Bu davadan tutuksuz, başka davadan tutuklu yargılanan Sami Hoştan ve Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 24.05.2013
Ergenekon Davasında Savunmalar Alınıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 303'üncü duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özcan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 41 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuksuz sanıklardan ise Sami Hoştan, Yalçın Küçük ve Muhterem Bağcı duruşmaya geldi.
Yalçın Küçük - 21.05.2013
Ergenekon Davası'nda 301. Duruşma
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 301. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 37 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Başka suçtan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan da duruşmaya katıldı.
Yalçın Küçük - 21.05.2013
Hasan Atilla Uğur: Deliller Değerlendirilmedi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 301'inci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Güney ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 37 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuksuz sanıklardan Yalçın Küçük, Sami Hoştan, Zafer Şen ve Hayrullah Mahmut Özgür de duruşma da hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 20.05.2013
Ergenekon Davası'nda Sanıktan 'Siyah Bantlı' Protesto
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 300. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 40 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 26 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Başka suçtan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük de duruşmaya katıldı.
Yalçın Küçük - 20.05.2013
Ergenekon Sanığından Siyah Bantlı Protesto
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesin'nde görülen Ergenekon davasının 300'üncü duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu tutuklu sanık hazır bulundu. Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de Odatv davasından tutuklu bulunduğu için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.
Yalçın Küçük - 17.05.2013
Ergenekon Davası 20 Mayıs'a Ertelendi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen Ergenekon Davası'nın öğleden sonraki bölümünde Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, tutuklu sanık Fatih Hilmioğlu'nun rahatsızlığı nedeniyle savunmasını hazırlayamadığına ilişkin dilekçesini okudu. Dilekçesi konusunda söz verilen Malatya İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Fatih Hilmioğlu, "Rahatsızlığım nedeniyle savunmamı hazırlayamadım.120 milyon sayfanın, iddianame külliyesi olduğu söyleniyor. 36 bin sayfa savunma yapıldığını söylediniz. 2 saatlik süre kısıtlaması getirdiniz. Bunu adaletin hangi terazisi ile tartacaksınız. Dünyada hiçbir kantar bunu tartamaz. Zamana ihtiyacım var. Savunma için süre istiyorum" dedi. Ergenekon davasından tutuksuz ancak Odatv davasından tutuklu yargılanan Prof.Dr. Yalçın Küçük ise "Savunma için hazırım.
Yalçın Küçük - 17.05.2013
Ergenekon" Un 299. Duruşmasında Savunma Sırası Haberal'da
39 TUTUKLU SALONDA, BAŞBUĞ VE TAŞDELER DAHİL 27 TUTUKLU SANIK YOK İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 299. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 39 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Başka suçtan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan ile Balyoz Davası'nda hapisle cezalandırılan Cengiz Köylü de duruşmaya katıldı.
Yalçın Küçük - 16.05.2013
Albay Göktaş: Devlet Askerine Tuzak Kuruyor
Duruşma yarına (17 Mayıs 2013) ertelendi. Yarın görülecek duruşmada daha önceden alınan mahkeme kararı gereği tutuklu sanıklardan CHP milletvekili Mehmet Haberal, eski İnönü Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Fatih Hilmioğlu ve Prof.Dr. Yalçın Küçük'ün savunmalarını yapması bekleniyor.
Yalçın Küçük - 16.05.2013
MİT Görevlisi İçin Yargılama İzni
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 298. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 45 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 21 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Başka suçtan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan'ın da aralarında bulunduğu 3 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 16.05.2013
Ergenekon Davasında Tuncay Özkan Savunma Yapıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 298'inci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük, gazeteci Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 45 tutuklu sanık hazır bulundu. Duruşmaya katılan 4 tutuksuz sanıktan Cengiz Köylü, Yalçın Küçük ve Sami Hoştan, başka suçlardan tutuklu oldukları için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.
Yalçın Küçük - 14.05.2013
Ergenekon Davası'nda 297. Duruşma
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 297. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 35 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 31 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Başka suçtan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan'ın da aralarında bulunduğu 4 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 14.05.2013
Ergenekon Davasında Sanıkların Savunmasına Devam Ediliyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 297'nci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük, gazeteci Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 36 tutuklu sanık hazır bulundu. Duruşmaya katılan 4 tutuksuz sanıktan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan, başka suçlardan tutuklu oldukları için tutuklu sanık bölümünde yer aldılar.
Yalçın Küçük - 13.05.2013
Ergenekon Davası'nda 296'ıncı Duruşma
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 296. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 39 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Başka suçtan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan'ın da aralarında bulunduğu 4 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 13.05.2013
Ergenekon Davasında Savunma Krizi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 296'ncı duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Gazeteci Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 39 tutuklu sanık hazır bulundu. Duruşmaya katılan 4 tutuksuz sanıktan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan, başka suçlardan tutuklu oldukları için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.
Yalçın Küçük - 13.05.2013
"Ergenekon" Davası
Duruşmada, başka suçtan tutuklu yargılanan Sami Hoştan ve Yalçın Küçük'ün de aralarında olduğu 4 tutuksuz sanık da hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 10.05.2013
Ergenekon Davası'nın 295. Duruşmasında Kerinçsiz Savunma Yapıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 295. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 37 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Başka suçtan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan'ın da aralarında bulunduğu 6 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 10.05.2013
Kemal Kerinçsiz, Ek İddianame Hazırlanması Gerektiğini Söyledi
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 295'inci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 37 tutuklu sanık ile 6 tutuksuz sanık hazır bulundu. Tutuksuz sanıklardan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan, başka suçlardan tutuklu oldukları için tutuklu sanıkların bulunduğu bölümde yar aldılar.
Yalçın Küçük - 07.05.2013
Ergenekon Davası'nda 293. Duruşma
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 293. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Öte yandan Balyoz Davası'dan hapis cezalarına çarptırılan emekli Albay Mustafa Koç ve Cengiz Köylü ile başka suçtan tutuklu Selim Akkurt ve Yalçın Küçük'ün de aralarında bulunduğu 7 tutusuz sanık da hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 07.05.2013
"Ergenekon" Davası
Duruşmada, "Odatv" davasından tutuklu yargılanan Yalçın Küçük, "Balyoz Planı" davasında hapisle cezalandırılan emekli Albaylar Mustafa Koç ve Cengiz Köylü ile başka suçtan tutuklu Selim Akkurt'un da aralarında bulunduğu 8 tutuksuz sanık da hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 03.05.2013
Ergenekon Davası'nda 291'inci Duruşma
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 291. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan, Danıştay Saldırısı dosyası sanığı Osman Yıldırım ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 44 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ve YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'inde aralarında bulunduğu 22 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Öte yandan bu davadan tutuksuz yargılanan başka davadan tutuklu bulunan Sami Hoştan, Selim Akkurt ve Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 03.05.2013
Ergenekon Davasında Yüzbaşı Emek Savunma Yapıyor
Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında; Mustafa Balbay, Veli Küçük ve İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 44 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuksuz sanıklardan ise; emekli Tümamiral İlker Güven, firari sanık Bedrettin Dalan'ın özel kalem müdürü İlhami Ümit Handan, Susurluk hükümlüsü Sami Hoştan, Odatv davasından tutuklu yargılanan Yalçın Küçük ve başka bir cinayet davasından hükümlü olan Selim Akkurt duruşmaya geldi.
Yalçın Küçük - 26.04.2013
Balbay ve Haberal'dan Tutuklu Yargılama Tepkisi
Duruşmaya başka davadan tutuklu bu davadan tutuksuz olarak yargılanan Yalçın Küçük de katıldı.
Yalçın Küçük - 26.04.2013
Bedirhan Şinal'dan İtiraf
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında; Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Tuncay Özkan, İbrahim Şahin ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 38 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuksuz sanıklardan ise Yalçın Küçük, Sami Hoştan, Nusret Senem, Mahmut Öztürk ve Zeki Yurdakul Çağman da duruşmaya katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yalçın Küçük Haberleri | Yalçın Küçük Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Yalçın Küçük haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yalçın Küçük kimdir, hayatı ve biyografisi. 28 Şubat'ın 'Andıç Belgesi' İddianameye Girdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 05:49:36. #1.14#

title