YALÇIN KÜÇÜK HABERLERİ

Yalçın Küçük haber, Yalçın Küçük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yalçın Küçük - 24.12.2013
Yasaklı Kitaplar Özgürlüğüne Kavuştu
Kayıtların tutulmaya başlandığı 1952 yılından beri, adli ve idari birimlerce hakkında toplatma, yasaklama, dağıtım ve satışın engellenmesi kararı alınan yaklaşık 22 bin 600 gazete, dergi, broşür ve pankart hakkındaki yasak kalktı Yasağı kalkan yayınlardan 2 bin 221'i kitap. Yasağı kalkan kitaplar arasında Nazım Hikmet, Dursun Karataş, Yalçın Küçük, Doğu Perinçek ve Ayetullah Humeyni'nin kitapları da bulunuyor Kitaplardan çoğunun 1980 darbesi sırasında yasaklandığı, sıkıyönetim dönemlerinde, mahkemelerin yanı sıra TBMM'nin, valiliklerin ve bir kuvvet komutanlığının da yasak kararı aldıkları belirtiliyor.
Yalçın Küçük - 17.08.2013
1
Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Yüksek Kurul Üyesi avukat Turgut Kazan ve Genel Sekreter Namık Koçak, 5 Ağustos'ta karar açıklanan Ergenekon davası sanıkları CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Turan...
Yalçın Küçük - 07.08.2013
Ipı, Ergenekon Kararlarından Endişeli
Suçlu bulunan diğer sanıklar arasında, 22.5 yıl hapis cezasına çarptırılan yazar ve akademisyen Yalçın Küçük de var.
Yalçın Küçük - 07.08.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, "Ergenekoncuların tutukluğundan beri Türkiye'de fail-i meçhul, siyasi cinayet yok. Devlet adına infaz yok. Gözaltında kaybolmalar da yok. Bu bir şey anlatmıyor mu insanlara? Siz halkın aklıyla alay mı ediyorsunuz?  Onun için bırakın yargı gerçekten hükmünü versin. Sonuna kadar adil yargılanma" dedi.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konuları değerlendirdi. CHP'lilerin Şemdin Sakık ile Tuncay Güney'in gizli tanık olarak dinlenmesini eleştirdiklerini hatırlatan Çelik, "Tuncay Güney'in ifadeleriyle hiçbir hükümlü hakkında herhangi bir karar tesis edilmemiştir. Tuncay Güney'in bu davanın içine girmiş olması, evinde Ergenekon yapılanmasıyla ilgili 25 sayfalık bir belgenin ortaya çıkmasıdır, fotokopi bir belge. Sonra aslı Veli Küçük'ün evinde çıkınca bunun da hükmü kalmadı" dedi.  Bazı kesimler tarafından Şemdin Sakık'ın, gizli tanık olarak ifade verdiği, davanın seyrini etkileyecek bilgiler vermiş gibi bir propaganda yapıldığını ancak Sakık'ın Adullah Öcalan, Doğu Perinçek ve Yalçın Küçük ilişkisine ve bazı subayların katledilmesine dair tanıklıkta bulunduğunu hatırlatan AK Parti Sözcüsü Çelik, "Sakık, PKK-Ergenekon işbirliğine, PKK-Ergenekon dirsek temasına işaret eden bir tanıklık yaptıysa bunu kimin yapması gerekiyordu.
Yalçın Küçük - 07.08.2013
Hüseyin Çelik'ten Gündeme İlişkin Değerlendirmeler (2)
Şemdin Sakık'ın Ergenekon davasında gizli tanıklık yapmasını eleştirenlere de cevap veren Çelik, şöyle konuştu: "Şemdin Sakık, Abdullah Öcalan, Doğu Perinçek ve Yalçın Küçük ilişkisine dair ve bazı subayların katledilmesine dair tanıklıkta bulunmuştur.
Yalçın Küçük - 06.08.2013
Mahkeme, Cumhuriyet Çalışma Grubu Üyeleri Hakkında Suç Duyusuna Karar Verdi
YAKALANMA KARARI ÇIKARILAN SANIKLAR Şener Eruygur, Yalçın Küçük, Tuncer Kılınç, Kemal Alemdaroğlu, Ahmet Cinali, Adnan Türkkan, Hüseyin Buzoğlu, Merdan Yanardağ, Tunç Akkoç, Adnan Akfırat, Mehmet Ali Çelebi, Kemal Şahin, Levent Temiz.
Yalçın Küçük - 05.08.2013
"Ergenekon Davası"Nda Karar
13 tutuklama ve yakalama kararı Ahmet Cinali, Adnan Türkkan, Mustafa Hüseyin Buzoğlu, emekli Orgeneral Şener Eruygur, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Yalçın Küçük, Tuncer Kılınç, Merdan Yanardağ, Tunç Akkoç, Mehmet Adnan Akfırat, Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Kemal Şahin ve Levent Temiz hakkında verilen ceza miktarı ve adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı hususları dikkate alınarak, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 100-101 maddeleri gereğince tutuklanmalarına ve yakalama emri çıkartılmasına karar verildi.
Yalçın Küçük - 05.08.2013
Hakkında Yakalama Çıkarılanların Tam Listesi
Yakalamı kararı çıkarılanların isimleri şöyle: Şener Eruygur, Yalçın Küçük, Tuncer Kılınç, Kemal Alemdaroğlu, Ahmet Cinali, Adnan Türkkan, Hüseyin Buzoğlu, Merdan Yanardağ, Tunç Akkoç, Adnan Akfırat, Mehmet Ali Çelebi, Kemal Şahin, Levent Temiz.
Yalçın Küçük - 05.08.2013
Ergenekon Davasında Karar Açıklandı Tuncer Kılınç'a Yakalama Kararı
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Prof. Dr. Mehmet Haberal, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gazeteci Tuncay Özkan ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 66'sı tutuklu, 275 sanığın yargılandığı ve Ergenekon davasında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi kararını açıkladı. Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Balyoz davası tutuklusu Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, emekli Albay Sedat Özüer, Osman Yıldırım, Mehmet Perinçek, Ziya Göktaş'ın tahliyesine karar verildiği İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki Ergenekon Davası'nda, Kemal Alemdaroğlu, Yalçın Küçük ve Tuncer Kılınç'ın da aralarında bulunduğu 11 tutuksuz sanık hakkında tutuklama kararı çıkardı.
Yalçın Küçük - 05.08.2013
"Ergenekon Davası"nda Karar
Emekli Tuğgeneral Veli Küçük 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 99 yıl hapis, Tuncay Özkan ağırlaştırılmış müebbet ve diğer suçlardan 22 yıl 6 ay hapis cezası aldı.
Yalçın Küçük - 05.08.2013
Ergenekon Davası'nda Karar Okunmaya Başladı (10)
Ergenekon Davası'nda kemal alemdaroğlu'nun da aralarında 15 sanık hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Mahkemenin yakalama kararı çıkardığı sanıklar arasında Tuncer Kılınç, Yalçın Küçük ve Şener Eruygur da var.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yalçın Küçük Haberleri | Yalçın Küçük Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Yalçın Küçük haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yalçın Küçük kimdir, hayatı ve biyografisi. Balbay: Hapisteki Yurtseverler Serbest Kaldığında Kendimi Özgür Hissedeceğim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.09.2021 07:28:38. #1.13#

title