YALÇIN KÜÇÜK HABERLERİ

Yalçın Küçük haber, Yalçın Küçük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yalçın Küçük - 07.11.2012
Şemdin Sakık: Şiddet Olayları PKK'ya Güç Kazandırıyor
Yalçın Küçük için de konuşan Sakık, "Aklı selim bilim adamı şiddetten medet ummazdı ama Yalçın Küçük'ün sözleri, benim söylediklerimin hepsini kanıtlıyor.
Yalçın Küçük - 07.11.2012
Şemdin Sakık İfade Veriyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen Ergenekon Davası'nda Tanık Şemdin Sakık, duruşma savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'in soruları cevapladı. Teröristlerin eğitim düzeylerinin lise ve üniversite olduğunu söyleyen Sakık şunları anlattı: "Şimdi şu sorulmalı, 'Şiddet bu kadar eğitimli insanı nasıl bu yola götürüyor?' Şimdi halk arasında yine aynı uslupla konuşulmaya devam ediyorlar. Ama kimseler çıkıp bu şiddetin 50 bin eğitimli insanı götürdüğünü söylemiyor. Bunu kimse dile getirmiyor. Keşke bunu sorsalar. Öcalan'ın buna cevabı olmazdı." "NASIL BİR MESAJ ALDINIZ?" Tutuksuz sanık Yalçın Küçük'ün MEDTV'de yaptığı bir programa ilişkin video görüntüleri Sakık'a izlettirilerek sorular soruldu.
Yalçın Küçük - 07.11.2012
"Ergenekon" Davası
Bu davadan tutuksuz yargılanan "Odatv" davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük'ün de hazır olduğu duruşmaya, cezaevinde görüş günü olması nedeniyle tutuklu sanıkların çoğunun gelmediği dikkati çekti.
Yalçın Küçük - 07.11.2012
Sakık: Ergenekon, Kck, Balyoz Davaları Olmasa Ülkede Kan Oluk Oluk Akacaktı
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 256'ncı duruşmasında emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Hıfzı Çubuklu, Alaettin Sevim ve Mehmet Eröz'ün de aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanık hazır bulundu. Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de Odatv davasından tutuklu olduğu için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.
Yalçın Küçük - 07.11.2012
Şemdin Sakık: Askere Gideceğim
ERGENEKON'UN 256. DURUŞMASI İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 256. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Emekli Korgeneral Mehmet Eröz ve Tümgeneral Hıfzı Çubuklu'nun da aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanık hazır bulundu. Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 52 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Öta yandan Odatv Davası'ndan tutuklu bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 06.11.2012
Ergenekon Davası'nda Şemdin Sakık Dinleniyor
"PKK BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR" Örgüte katıldığı ilk dönemde faaliyetlerini "Silahlı mücadele" olarak tanımladığını belirten Sakık, "Daha sonra mücadeleye savaş dedim. Şimdi ise terör diyorum. PKK bir terör örgütüdür. Biz başta haklı ilerici insanlığa hizmet yürüttüğümüze sanıyorduk ama 1999'da Abdullah Öcalan yakalanınca 'Silahlı Mücadeleye son veriyorum" demesi ile PKK'nın yürüttüğü savaş, savaş olmaktan çıktı. Çünkü siyasi hedefi kalmadı. Öcalan tek başına örgütü yönetiyordu" dedi. Örgütün tüm faaliyetlerini Öcalan'ın kontrol ettiğini anlatan Sakık, "Eğer gerçek anlamda sorarsanız PKK'nın birinci dönem gerçek koordinatörü Doğu Perinçek'tir. İkinci dönem koordinatörü ise Yalçın Küçük'tür.
Yalçın Küçük - 06.11.2012
Şemdin Sakık: Andıca Direnişimin Bedelini Ödüyorum
Örgütün tüm faaliyetlerini Öcalan'ın kontrol ettiğini anlatan Sakık, "Öcalan'ı denetleyen, tüm silahlı gücü denetliyordu. PKK'nın birinci dönem gerçek koordinatörü Doğu Perinçek'tir. İkinci dönem koordinatörü ise Yalçın Küçük'tür.
Yalçın Küçük - 06.11.2012
"İran Neredeyse Bize Uçak Verecekti"
"HAMAL GİRDİM, KOMUTAN OLARAK AYRILDIM" PKK terör örgütünde 18 yıl kaldığını belirten Sakık, "Hamal olarak girdiğim örgütten 1. komutan olarak ayrıldım. Örgüt liderine en yakın olması gereken isimlerden biriydim. Ancak benim Abdullah Öcalan'la bütün konuşmalarımın süresini toplasanız Yalçın Küçük'ün bir kere konuşması kadar olmaz.
Yalçın Küçük - 06.11.2012
Şemdin Sakık Gizli Tanık Olarak Dinleniyor
"ÖRGÜTTEN 1. KOMUTAN OLARAK AYRILDIM" Sakık, "18 yıl boyunca PKK'da kaldım. Hamal olarak girdiğim örgütten 1. Komutan olarak ayrıldım. Örgüt liderine en yakın olması gereken isimlerden birtanesiydim. Ancak benim Abdullah Öcalan ile bütün konuşmalarımı toplarsanız Yalçık Küçük'ün bir kere konuşması kadar olmaz. Zaman açısından söylüyorum. Bunun saklanacak bir yanı yoktur. Artık 'Gazece' sıfatıyla görüştüm, 'ikna etmek' için oraya gittim, ifadeleri kimseyi inandırmıyor" diye konuştu. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, " Küçük ile Abdullah Öcalan biraya geldiklerine ne görüşüyorlardı" diye sordu. Şemdin Sakık "Görüşmeleri başbaşa ise bizleri yanlarına almazlardı. Tahminin baş başa iken Yalçın Küçük, Türkiye ve Avrupadaki gelişmeler hakkında Abdullah Öcalan'ı bilgilendiriyordu.
Yalçın Küçük - 06.11.2012
Şemdin Sakık'tan Çok Konuşulacak İfade
Şemdin Sakık, Ergenekon sanığı Yalçın Küçük'ün kendilerine silahlı eğitim verdiğini söyledi.
Yalçın Küçük - 06.11.2012
Ergenekon Bombası Şemdin Sakık Konuştu
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda Gizli Tanık Deniz kimliğini açıkladı. Bu gizli tanığın Şemdin Sakık olduğu ortaya çıktı. Orijinal sesi ve görüntüsü duruşma salonunda bulunan ekranlara yansıtılan Şemdin Sakık, mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin sorularını yanıtladı. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, "Yalçın Küçük ve Doğu Perinçek hakkında beyanlarda bulunmuşsnuz.
Yalçın Küçük - 06.11.2012
"Ergenekon" Davası
Bu davadan tutuksuz yargılanan "Odatv" davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 05.11.2012
AK Parti'li Vekil Dinleniyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 254. duruşmasına Mustafa Balbay, Hasan Iğsız, Veli Küçük, Dursun Çiçek ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 36 tutuklu sanık katıldı. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Levent Ersöz, Doğu Perinçek ve Muzaffer Tekin'in de aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık ile başka suçlardan tutuklu olan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan ise duruşmaya gelmedi.
Yalçın Küçük - 01.11.2012
Ertuğrul Özkök'e Ergenekon Suçlaması
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 253. duruşmasında Mustafa Balbay, Veli Küçük ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 36 tutuklu sanık hazır bulundu. Tahliye edildikten 3 yıl sonra, geçtiğimiz ay kumar operasyonunda tutuklanan davanın tutuksuz sanığı Sami Hoştan'ın da uzun bir aradan sonra yine tutuklu sanıklar bölümünde duruşmaya katıldığı gözlendi. Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de Odatv davasından tutuklu olduğu için tutuklu sanıklar arasında yer aldı.
Yalçın Küçük - 30.10.2012
Eskişehir'de "Cumhuriyet Bayramı Tenis Turnuvası" Düzenlendi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 89'uncu yılı etkinlikleri kapsamında, "Cumhuriyet Bayramı Tenis Turnuvası" düzenledi.
Yalçın Küçük - 23.10.2012
/ Ergenekon Davası'nda 251'inci Duruşma
TOLON İLE NASIL TANIŞTIĞINI ANLATTI İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 251. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin de aralarında bulunduğu 40 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Prof. Dr. Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 23.10.2012
Ergenekon Davası'nda 251'inci Duruşma
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 251. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gazeteci Tuncay Özkan ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin de aralarında bulunduğu 40 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Prof. Dr. Yalçın Küçük de duruşmada hazır buludu.
Yalçın Küçük - 23.10.2012
Sevil Atasoy Ergenekon Tanığı
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 251'inci duruşmasında Mustafa Balbay, Hurşit Tolon, Veli Küçük ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulundu 40 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan gazeteciler Güler Kömürcü Öztürk ve Adnan Bulut ile Yalçın Küçük de duruşmaya katıldı.
Yalçın Küçük - 19.10.2012
Ergekon'un Gizli Tanığı "Tutarsız" Konuşunca
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 249. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 40 tutuklu sanık hazır bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ve Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'nın tutuklu, bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 16.10.2012
Ergenekon Davası'nda 4,5 Saatlik 'Tanık' Rötarı
16 celse men edilen CHP İzmir Milletvekilli Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan ile eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 31 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'nın tutuklu, bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de duruşmada yer aldı.
Yalçın Küçük - 15.10.2012
Antalya Sevdalıları'ndan Başkan Tütüncü'ye Teşekkür
Antalya Sevdalıları Platformu Üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü makamında ziyaret etti. Platform üyeleri Ahmet Demir, Yalçın Küçük, Naci Baydar Aynur Er Yılmaz ve Pınar Gülmez ile birlikte Başkan Tütüncü'yü ziyaret eden Antalya Sevdalıları Platformu Sözcüsü Ali Ay, iki yıl içinde gerek siyasi gerek ise iş adamı kimliğine sahip 255 kişiyle bir araya geldiklerini ve Antalya'yı konuştuklarını söyledi.
Yalçın Küçük - 11.10.2012
Yalova Futbolcular Tekme Tokat Birbirine Girdi
Bu sezon Süper Amatör Küme'de mücadele edecek olan Yalovaspor, 3. Lig 2. Grup ekiplerinden Derince Belediyespor ile Yalova Atatürk Stadı'nda hazırlık maçına çıktı. Takımlar hakem talebinde de bulunmadığından maçı Yalovaspor Genel Koordinatörü Kartal Tekin yönetti. Müsabakanın henüz ilk dakikalarında oyun sertleşti. Maçın 27. dakikasında ise kavga çıktı. Bir dönem Yalovaspor'da da forma giyen Derince Belediyespor'un genç forveti Yalçın Küçük, orta sahada topla buluştu.
Yalçın Küçük - 11.10.2012
Futbolcular Tekme Tokat Birbirine Girdi
Bu sezon Süper Amatör Küme'de mücadele edecek olan Yalovaspor, 3. Lig 2. Grup ekiplerinden Derince Belediyespor ile Yalova Atatürk Stadı'nda hazırlık maçına çıktı. Takımlar hakem talebinde de bulunmadığından maçı Yalovaspor Genel Koordinatörü Kartal Tekin yönetti. Müsabakanın henüz ilk dakikalarında oyun sertleşti. Maçın 27. dakikasında ise kavga çıktı. Bir dönem Yalovaspor'da da forma giyen Derince Belediyespor'un genç forveti Yalçın Küçük, orta sahada topla buluştu.
Yalçın Küçük - 05.10.2012
Chp'li Köktürk: "Soner Yalçın'ın Farklı Suçu Ne?"
CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e Odatv Davası'nda tahliye edilen şüphelileri hatırlatarak, "Tutuklu kalan Soner Yalçın, Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın, tahliye edilen şüphelilerden faklı olarak"...
Yalçın Küçük - 02.10.2012
Ergenekon Davası (1)
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 238. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde bulunan küçük salonda yapılan duruşmada Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 31 tutuklu hazır bulundu. 16 celse men edilen CHP İzmir Milletvekilli Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan ile eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 34 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'nın tutuklu, bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 25.09.2012
Tanık Yurtsever: Yalçın Küçük, Öcalan'a 'Apo Kardeşim' Diye Hitap Etti
Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen Haluk Yurtsever, Abdullah Öcalan'ın sanık Yalçın Küçük'e 'hocam' diye hitap ettiğini söyledi.
Yalçın Küçük - 25.09.2012
Ergenekon Davası'nda Tanık Haluk Yurtsever Dinlendi
Ergenekon Davası'nda 1989 yılında Bekaa'daki kampta Abdullah Öcalan'la, Yalçın Küçük ile birlikte röportaj yapan Haluk Yurtsever tanık olarak dinlendi.
Yalçın Küçük - 25.09.2012
Ergenekon Davası'nda Tanıklar Dinleniyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 234. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Albay Dursun Çiçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 38 tutuklu hazır bulundu. 16 celse men edilen CHP İzmir Milletvekilli Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan ile eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Ayrıca Odatv Davası'nın tutuklu yargılanan bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük de hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 24.09.2012
Ergenekon'da Atasagun ve Koman Tanık Olarak Dinlenecek
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 233. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada emekli Orgeneral Hasan Iğsız, emekli Albay Dursun Çiçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 41 tutuklu hazır bulundu. 16 celse men edilen CHP İzmir Milletvekilli Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan ile esas hakkındaki savunmasının alınmasına kadar duruşmalardan men edilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 24 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı. Ayrıca Odatv Davası'nın tutuklu yargılanan bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük de hazır bulundu.
Yalçın Küçük - 20.09.2012
Tuncay Özkan'ın Koğuşunda Yangın
Özkan'ın avukatı Serkan Günel, "Müvekkilimiz kendi başına yangını söndürmüş. Cezaevi görevlilileri yangın söndükten sonra gelmiş. Yarın cezaevi yetkilileri ile görüşüp detaylı bilgi isteyeceğiz. Yangınla ilgili inceleme yapılmasını talep edeceğiz. Kullanılamaz hale gelen eşyaların yenisini temin edeceğiz. Bir talebimiz daha olacak. O da Özkan'ın yanına bir koğuş arkadaşı verilmesi. Barış Terkoğlu'nun tahliye olmasının ardından müvekkilimiz yalnız kaldı. Yalçın Küçük Özkan ile birlikte kalmak için dilekçe vermiş ancak henüz bir sonuç ulaşmadı" dedi.
Yalçın Küçük - 18.09.2012
Ergenekon Davasında, Ümraniye'deki El Bombalarıyla İlgili Tanık İfadesi Alınıyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 232.i duruşmasına Mustafa Balbay, Veli Küçük, İbrahim Şahin ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 39 tutuklu sanık katıldı. Ergenekon davasından tutuksuz olan ancak Odatv davasından tutuklu yargılanan sanık Yalçın Küçük de tutuklu sanık bölümünde yer aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yalçın Küçük Haberleri | Yalçın Küçük Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Yalçın Küçük haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yalçın Küçük kimdir, hayatı ve biyografisi. Odatv Davasına Devam Ediliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.9.2021 13:50:11. #1.16#

title