Yalçın Ertaş Seçim Sonuçları

Yalçın Ertaş Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde AK Parti Konya Ilgın belediye başkan adayı olan Yalçın Ertaş isimli adayın aldığı oy oranı belli oldu.

Yalçın Ertaş Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde AK Parti Konya Ilgın belediye başkan adayı olan Yalçın Ertaş isimli adayın aldığı oy oranı belli oldu. Konya Ilgın ilçesinde toplam 7 aday ile yarışan Yalçın Ertaş isimli AK Parti adayının aldığı oy oranını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Peki 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde AK Parti Konya Ilgın adayı Yalçın Ertaş kimdir? AK Parti Konya Ilgın adayı Yalçın Ertaş yüzde kaç oy aldı?

Yalçın Ertaş Oy Oranları ve Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Konya Ilgın belediye başkan adayı olarak gösterilen Yalçın Ertaş Ilgın ilçesinde % 54,13 oranında oy almıştır. Ilgın ilçesinde % 54,13 oranında oy olan Yalçın Ertaş adlı AK Parti adayı toplamda 18.496 adet oy sayısına ulaştı.

Yalçın Ertaş Kimdir?

Yalçın Ertaş 1966 yılında Ilgın'da doğdu. Ilgın Lisesi'nin ardından Anadolu Universitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Ertaş, 1990 yılında Ilgın Vergi Dairesi'nde memur olarak göreve başlamış daha sonra farklı il ve ilçe vergi dairelerinde memur, müdür yardımcısı ve müdür olarak görevler yapmıştır. Sekiz yıldır İnegöl Vergi Dairesi Müdürü olarak görevine devam eden Ertaş, evli ve beş çocuk babasıdır.

Konya Ilgın ilçesinde AK Parti, CHP, MHP, DSP, VP adaylarının aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.