Yakutiye Belediyesi Korkut'la İlk Meclis Toplantısını Yaptı

Yakutiye Belediyesi Korkut'la İlk Meclis Toplantısını Yaptı

Erzurum Yakutiye Belediyesi Başkanlığı Görevine Başlayan Ali Korkut 4, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz de 2 Belediye Başkanının Görevini Üstlenirken, Belediyelerde İlk Meclis Oturumlarını Yapmaya Başladı.

Yakutiye Belediyesi Korkut'la İlk Meclis Toplantısını Yaptı

Erzurum Yakutiye Belediyesi Başkanlığı görevine başlayan Ali Korkut 4, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz de 2 belediye başkanının görevini üstlenirken, belediyelerde ilk meclis oturumlarını yapmaya başladı.

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut 4, Aziziye İlçe Belediye Başkanı Fatih Cengiz de iki belediye başkanının görevini üstlendi. Görevlerini devralan başkanlar, işlerinin zorluğuna dikkat çekerek meclis üyeleri ve vatandaşlarla el ele vererek başarılı hizmetlere imza atacakları mesajını verdi. Bakanlar Kurulu kararı ile Kazım Karabekir, Dadaşköy ve Dumlu belediyeleri Yakutiye Belediyesi'ne, Dadaşkent Belediyesi de ismi değişerek Aziziye olan Ilıca Belediyesi'ne bağlanmıştı. Böylece 29 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Yakutiye Belediyesi Başkanı seçilen Ali Korkut 4, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'de iki belediye başkanından görevi teslimi almıştı.

YAKUTİYE İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

Yakutiye İlçe Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Ali Korkut'un 'hayırlı uğurlu olması' dilekleri ile açtığı mecliste başkan vekillikleri, katip üyeler ve komisyonlar belirlendi.

Yapılan düzenlemelerin ardından ilk oturumunu gerçekleştiren Yakutiye İlçe Belediyesi'nde komisyonlar için seçimler yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Ali Korkut, meclisin, Erzurum halkı ve meclis üyelerine hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Başkan vekillikleri ile komisyonlara yapılan seçimlerin ardından AK Parti ve MHP'li meclis üyeleri söz alarak yeni meclis için görüş belirtti. MHP'li üyeler, muhalefet partisi anlayışı içerisinde her şeye karşı olmayacaklarının altını çizerken, şehir yararına her kararı destekleyeceklerini açıkladılar. AK Partili üyeler de şehir aleyhine olacak her şeyin karşısında olacaklarını belirterek, 'bizim meclisimizde şehre aykırı bir şey olmayacaktır' mesajı verdi.

Meclis üyelerinin konuşmalarının ardından görüşlerini açıklayan Belediye Başkanı Ali Korkut, Yakutiye İlçe Belediye Meclisi'nde yanlış kararların olmayacağını ifade ederek, "Erzurumu farklı noktalara taşıma gayreti içerisinde olacağız. Hiçbir kararımızda muhalefet şerhi olmayacak. Beyin fırtınaları düzenleyeceğiz, elbirliğine önem vereceğiz ve şehrimiz için faydalı olanı birlikte bulacağız. Erzurum'a faydalı olmak için muhalefet iktidar ayrımında değil, elbirliğinde başarıyı arayacağız." şeklinde konuştu.

Yakutiye İlçe Belediye Meclisi'nde, Başkan vekillikleri, katip üyelikler ve komisyonlar için yapılan seçimlerde 1. başkan vekilliğine Ebru Ulaştepe, 2. başkan vekilliğine Hatice Çolak, meclis katip üyeliklerine Ziyade Nar ve Salih Gülkar, daimi encümenliklere Halim Bingöl, İlker Özkara ve Abdullah Keleşoğlu, Taktir Kıymet Komisyonu üyeliklerine Orhan Demir, Sıraç Özgenç, Hikmet Budak, Ömer Faruk Yıldırım ve Rahim Dursun seçildi. Bütçe Kesin Hesap Tektik Komisyonu'na ise Ayhan Özsağlıcak, Fatih Apil, Fatih Karataş, Sinan Seçer ve Erdal Horasan seçildiler. İmar Komisyonu üyeliklerine de Orhan Demir, Ömer Bastem, Abdurrahim Bulut, Recep Aydın ve Yusuf Özbay seçildi. (CİHAN)