Yakın Haberleri

Yakın haber, Yakın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yakın 10.7.2020
Ukrayna'da 68 yaşında bir Türk'ü öldürdükten sonra cesedini parçalara ayırdılar
Çiftin cinayeti itiraf ettiği belirtilen açıklamada, maktulün kızla yakın ilişkisi olduğu ve cinayetin intikam almak için cinayeti işlendiği iddia edildi.
Yakın 9.7.2020
Adalet Bakanı Gül, canlı yayında gündemi değerlendirdi Açıklaması
Yargı Reformu Strateji Belgesi hazırlanırken de süreci müzakere ve diyalog çerçevesinde sürdürdüklerini belirten Gül, kanun hazırlanırken de Barolar Birliği Başkanı ve 40'a yakın baro başkanının 4 saatlik bir toplantıda görüşlerini alarak müzakere ettiklerini dile getirdi.
Yakın 9.7.2020
Kasımpaşa: 3-2
29'uncu dakikada Hajradinovic'in ara pasında sol tarafta topla buluşan Koita'nın, ceza sahası içi sol çaprazdan vuruşunda meşin yuvarlak yakın kale direğine çarparak ağlarla buluştu: 1-2.
Yakın 9.7.2020
FATİH'TE İŞ YERİNE SİLAHLI SALDIRI DÜZENLENDİ
Fatih'te otomobille gelen silahlı 4 ya da 5 kişi, iş yerine ateş açtı. Açılan ateş sonucunda bir kişi silahla, bir kişi de kurşunlardan kaçmaya çalışırken düşerek yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.Olay, Zeyrek Mahallesi Eski Mutaflar Caddesi'nde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Plakası belirsiz bir otomobille caddeye gelen, henüz kimliği tespit edilemeyen 4 ya da 5 kişi, tabanca ve pompalı tüfekle iş yerine doğru ateş açtı. Açılan ateş sonucu kaldırımda duran bir kişi, vücuduna isabet eden mermiyle yaralanırken, bir kişi de mermilerden kaçmaya çalışırken düşerek yaralandı. Silahlı grubun açtığı ateş sonucu çevredeki dükkanlara ve otomobillere de mermiler isabet etti. Saldırıyı gerçekleştiren kişiler, olay yerine geldikleri otomobille kaçarak uzaklaştı. İhbar üzerine saldırının gerçekleştiği caddeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralı 2 kişi ambulanslarla en yakın hastanelere kaldırıldı.
Yakın 9.7.2020
Futbol: Süper Lig
29. dakikada lacivert-beyazlılar öne geçti. Beşiktaş yarı alanının ortasında aldığı topla sol çaprazdan ceza sahasına giren Koita'nın vuruşunda yakın direğe de çarpan meşin yuvarlak ağlara gitti: 1-2 41.
Yakın 9.7.2020
Sakarya'daki patlamayla ilgili yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Soylu, havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından geçen hafta cumartesiden itibaren yaklaşık 15 tonluk patlayıcının hem buraya hem de farklı bir noktaya taşınmaya başlandığını söyledi. Bakan Soylu, diğer yerin ormana yakın olması münasebetiyle havai fişeklerin burada patlatılmasının daha doğru olduğuna karar verildiğini dile getirerek, "Bu patlamanın başında da bizim Ankara'dan gönderdiğimiz jandarmamıza bağlı patlayıcı madde imha timimiz var, tabii başında bir komutanımız var.
Yakın 9.7.2020
Bakan Koca: DSÖ ile görüş farklılıklarımızın olmaması beklenemez
Bakan Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile bakanlık binasında ortak basın toplantısı düzenledi. Koca, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge'yi Türkiye'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Koca, "Kendisi daha önceki görüşmelerimizde, salgının başlattığı yeni dönemdeki ilk yurt dışı ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştireceğinin sözünü vermişti. Verdiği sözü gerçekleştirmesinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde DSÖ tüm dünyanın gözünün ve kulağının üzerinde olduğu bir kuruluş olarak ön plana çıkmıştır. Küresel sağlığın en önemli kurumunun en üst düzeyde temsil eden birsini ülkemde misafir etmek küresel anlamda ülkemize olan güveninin de bir göstergesidir" diye konuştu.  'ORTAK BİR YAYIN KALEME ALDIK' Koca, gün boyunca yapılan görüşmelerde Kluge ile COVID-19 ile mücadele başta olmak üzere bölgeyi ve tüm dünyayı ilgilendiren bir çok sağlık konusunu ele aldıklarını bildirerek, "Pandemi sürecinin her aşamasında da zaten kendisi ile rutin olarak görüşüp bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuyorduk. Zira hepinizin de yakından takip ettiği gibi Türkiye'nin pandemi yönetimindeki politikaları, Bilim Kurulumuz tavsiyeleri ve DSÖ rehberleri çerçevesinde şekillenmiştir.
Yakın 9.7.2020
Son dakika haberi | Yeni Zelanda'da görev sırasında öldürülen polis haka dansıyla uğurlandı
RUTİN KONTROL SIRASINDA VURULMUŞTU Hunt'un polis bayrağına kaplanmış ve beyaz zambaklarla süslenmiş tabutu yakın arkadaşları tarafından taşındı.
Yakın 9.7.2020
TBMM Genel Kurulu'nda 'baro' maratonu
'LOCADAN İZLEME İMKANI SAĞLADIK' Feyzioğlu, Adalet Komisyonu'nda yapılan görüşmeler sırasında, baro başkanlarından üç kişinin konuşmasının uygun görüldüğünü anımsatarak, "İstanbul, Ankara, İzmir Baro Başkanları'nın komisyona katılıp hem geneli hem de maddeler üzerinde konuşma yapmaları gerekiyordu. Çoklu baroya hepimiz karşıyız. Çoklu baro doğrudan İstanbul, Ankara, İzmir'i ilgilendiriyor. Üç baromuzun başkanı gelip neden olmaması gerektiğini anlatmalıydı. Öte yandan temsilde adalete ilişkin Anadolu'daki barolarımızın çok ciddi kaygıları var. Barolarımızın temsilde farklı düşünceleri var. Bazı baro başkanlarımızla AK Parti Grup Başkanvekilleri, CHP ve İYİ Parti ile görüştük. İstanbul, Ankara, İzmir baro başkanları gelmediler. Bu sabah da Mustafa Şentop başkanımızla konuşarak, baro başkanlarımıza içeriye gelip, locadan izleme imkanı sağladık. 'Sayı sınırı olmaksızın gelsinler' dendi" ifadelerini kullandı.  'YÖNTEM FARKLILIĞINI TARTIŞMANIN ANLAMI YOK' Görüşülen kanun teklifine ilişkin bazı baro başkanlarının tepkilerinde haklı olduğunu belirten Feyzioğlu, şunları kaydetti: "Biz de haklıyız. Yöntem farklılığını tartışmanın anlamı yok. Bizim yöntemimiz her zaman için Meclisimizle, milli iradenin tecelli ettiği yerle yakın noktada olmaktır.
Yakın 9.7.2020
"YerelÖtesi İş Birlikleri" sergisi 4 ülkeden sanatçıları bir araya getiriyor
Furtherfield'ın sanat direktörü ve küratörü olan Catlow, sergi hakkında şunları kaydetti: "Dijital teknolojilerin sosyal sonuçları üzerine düşünen sanatçılarla uzun dönemli bir birlikteliğimiz var. Online hayatın birbirimizle ilişkilerimizi nasıl etkilediği sorusu üzerine düşünüyoruz. Bu sergideki çalışmalar iş birlikleri, karşılıklı etkileşim ve dayanışmadan, yerel ötesiliğin yeni durumundan doğdu. Yerel ötesilik özellikle ilginç bir konsept. Bizim çağımız özelinde global dijital aşırı bağlantısallık ve göçün ileri seviyeleriyle ilişkili bir konsept. Bunun etkileri arasında şöyle bir şey var. Çoğumuz artık kendimizi birden fazla fiziksel mekanla ve aynı zamanda topluluklar aracılığıyla buluştuğumuz sanal mekanlarla da ilişkili hissediyoruz. Bu da 'nasıl en iyi şekilde iş birliği yapabiliriz', 'birbirimizle nasıl en iyi şekilde iletişime geçip kendimizi ifade edebiliriz' ve 'bütün bu yeni şartlar altında dayanışma kavramı ne anlama geliyor' gibi yeni düşünce yöntemlerini meydana getiriyor." Catlow, galerilerinin Londra'daki Finnsburry Park'ın merkezinde yer aldığını aktararak, "Park yakın dönemde sosyal mesafe sebebiyle kapatılmadan önce 180'den fazla dili konuşan insanlar tarafından kullanılıyordu.
Yakın 9.7.2020
KKTC Dışişleri Bakanlığı, Rumların geçiş kapısı yakınlarına yerleştirdiği mevzilerin kaldırılmasını...
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs Rum tarafının, sivillerin de yoğun olarak kullandığı geçiş kapıları yakınlarındaki noktalara portatif ağır silah mevzileri yerleştirmeye başlamasına tepki göstererek, Rum mevzilerinin...
Yakın 9.7.2020
Hes Kablo Kayserispor: 3-2
32'nci dakikada ceza sahasına yakın bir noktada serbest vuruş kazanan Hes Kablo Kayserispor'da topun başına Diego geçti.
Yakın 9.7.2020
Malavi'de yeni kabine eleştirelere neden oldu
Eleştiriler arasında Devlet Başkanı'na yakın isimlerin bakan olarak atanması da yer alıyor.
Yakın 9.7.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
İktidara yakın baroların değil, kendilerinin 27 Nisan'a ilişkin suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Tanrıkulu, "Hafızası olmayan baro başkanlarını buraya çıkartıyorsunuz.
Yakın 9.7.2020
DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge, Sağlık Bakanı Koca ile ortak basın toplantısında konuştu: (2)
"DSÖ, Türkiye'nin sarsılmaz ortağı olmaya devam edecek" Hans Kluge, DSÖ'nün kriz sürecinde Türkiye'yi daima desteklediğinin altını çizerek, şöyle devam etti: "DSÖ, Türkiye Sağlık Bakanlığı ile ülkenin kriz durumlarında hazırlığını ve cevap planlarını geliştirmek, daha iyi testler, sürveyans ve tedavi için klinik kapasitelerin güçlendirilmesi, sağlık çalışanlarının eğitimi, risk iletişimi ve toplumla iş birliği stratejilerinin uygulanması, kişisel koruma ekipmanları ihtiyacı konusunda mülteci kamplarının desteklenmesi ve halka psikolojik destek sağlanması konusunda yakın şekilde çalışmaktadır.
Yakın 9.7.2020
Son dakika haberi: Sakarya'daki havai fişek fabrikasının çalışma izni iptal edilecek
"Hastanelerde 6 yaralımız kaldı" Bakan Soylu, ilk olarak 15 tonluk patlayıcının iki ayrı taş ocağına taşınmaya başlandığını belirterek şöyle devam etti: "Ve orada imhasına başlandı. Niye iki ayrı taş ocağı? Birisinde özellikle havai fişeklerin patlamasında ormana yakınlık söz konusu olduğu için diğer taş ocağında ormana biraz daha uzaklık söz konusu olduğu için bu konuda daha emniyetli, güvenli olabileceği konusunda bir değerlendirme ortaya koydular.
Yakın 9.7.2020
Bakan Koca, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge ile ortak basın toplantısı düzenledi Açıklaması
Koca, Kluge ile gün boyu yaptıkları görüşmelerde Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere bölgeyi ve tüm dünyayı ilgilendiren birçok sağlık konusunu enine boyuna ele alma fırsatı yakaladıklarını aktararak, şöyle devam etti: "Pandemi sürecinin her aşamasında da zaten kendisi ile rutin olarak görüşüp bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuyorduk. Hepinizin de yakından takip ettiği gibi Türkiye'nin pandemi yönetimindeki politikaları, Bilim Kurulumuz tavsiyeleri ve DSÖ rehberleri çerçevesinde şekillenmiştir.
Yakın 9.7.2020
Sakarya'daki patlama nedeniyle civar köydeki bazı ev ve iş yerlerinin camları kırıldı
Bölgeye en yakın yerleşim birimlerinden olan İkizce Müslim Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlardan Osman İlbakan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kahvehane önünde oturdukları sırada bir anda patlama duyduklarını söyledi.
Yakın 9.7.2020
DSÖ'nün Kovid-19 salgınındaki rolünü incelemek üzere "bağımsız panel" kuruldu
ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kovid-19 salgınıyla mücadelede başarısızlıkla ve Çin'e yakın olmakla suçlayarak çekilme kararı aldığı DSÖ, eleştiriler karşısında ilk kez somut bir adım attı.
Yakın 9.7.2020
Kabataş'ta resim üzerine "asılmış adam" çizen graffiti sanatçısı hakim karşısına çıktı
İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Ömürcan İ. avukatıyla katıldı. Duruşmaya, koronavirüs tedbirleri kapsamında izleyici ve basın mensupları alınmadı. Kimlik tespitinde yüksek lisans mezunu, graffiti sanatçısı olduğunu ve işsiz olduğunu belirten sanık Ömürcan İ., instagram hesabının kendisine ait olduğunu ve bu hesapta Cumhurbaşkanı hakkında yaptığı resimlerin bulunduğunu söyledi. Ömürcan İ. "Sokak sanatçısıyım, bunları graffiti sanatı olarak yaptım. Uzunca zamandır ekonomik sıkıntı çekmekteyim. Salgın hastalık beni etkiledi, insanları değerlendirmek istedim. Kendimi bu insanlara yakın hissettiğim için onlara yankı olmak istedim.
Şu an buradasınız: Yakın Haberleri | Yakın Haber - Haberler - Sayfa 7 - Yakın haberleri, son dakika yakın haber ve gelişmeleri burada. Karın ağrısıyla hastaneye giden çocuğun midesinden 42 adet mıknatıs topu çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 18:31:15. #1.15#
title