Yakın Haberleri

Yakın haber, Yakın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yakın - 26.11.2021
Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu yayımlandı Açıklaması
2021 yılında kredi büyümesinin ticari krediler kaynaklı olarak yavaşladığı, bireysel kredi büyümesinin güçlü bir seyir izlediği vurgulanan raporda, şu ifadelere yer verildi: "Eylül ayından itibaren para politikası duruşunda yapılan güncellemeler sonrasında ticari kredi büyümesinde toparlanma eğilimi gözlenmektedir. Öte yandan, bireysel kredilerde gözlenen canlılık, 2021 yılı mayıs ayı sonundan itibaren tam açılma ile birlikte güçlü ertelenmiş talebin devreye girmesinin yanı sıra bankaların bu kredi türündeki büyüme motivasyonu ile ilişkilidir. Bireysel kredi büyümesinin ılımlı seyre dönmesi için güçlendirilen makroihtiyati çerçevenin etkileri takip edilmektedir. Bireysel kredi büyümesinin ılımlı düzeylere gerilemesi, dış denge ve enflasyon görünümüne yönelik risklerin sınırlanması açısından önem taşımaktadır." "Sektörünün toplam ve YP likidite karşılama oranları tarihi yüksek seviyelere yakın" Raporda, bankacılık sektörü aktif kalitesinin, salgının başlangıcındaki beklentilerin ötesinde güçlü görünümünü koruduğu belirtilerek, iktisadi faaliyetteki canlılığın sürmesi ve kredi sınıflama esnekliklerinin eylül ayı sonuna kadar devam etmesinin etkisiyle tahsili gecikmiş alacak (TGA) oranının nispeten yatay bir patikada hareket ettiği ifade edildi.
Yakın - 26.11.2021
CW Enerji, Türkiye'deki bayilerini Antalya'da ağırladı
Katılımcılar burada üretim sürecini yakından inceleme fırsatı buldu ve hammadde girişinden panellerin sevkine kadar geçen tüm süreç hakkında bilgilendirildi.
Yakın - 26.11.2021
İsrail Savunma Bakanı Gantz'ın ziyareti Fas'ta farklı tepkilere yol açtı
Dönemin ABD Başkanı Donald Trump, 10 Aralık 2020'de Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına dair bir bildirge imzaladığını duyurmuştu. Fas Kralı 6. Muhammed de İsrail ile ilişkilerin "en yakın zamanda" kurulacağını açıklamıştı.
Yakın - 26.11.2021
Bursa'da eski sevgilisini zorla otomobile bindirip darbettiği öne sürülen sanık yargılanıyor
Bursa'da eğlence merkezinde karşılaşıp tartıştığı eski sevgilisini zorla otomobile bindirip uzaklaştırdıktan sonra darbettiği öne sürülen sanık ile aracın şoförünün yargılanmasına başlandı.
Yakın - 26.11.2021
Rus teknik adam Cherchesov: Rusya için en ideal rakip Türkiye
TÜRK MİLLİ TAKIMI VE CHERCHESOV Gazeteyle yaptığı söyleşide Türkiye ve Türk Milli Takımı ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Cherchesov, "Türkiye'yi seviyorum. Orada çok iyi ilişkilerim var. Böyle anları alenen tartışmayı sevmiyorum ama Türk Milli Takımı'nı çalıştırmak için müzakereler yaptığımız doğrudur. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile gerçekten çok yakın iletişimimiz var.
Yakın - 26.11.2021
Hugo Boss, büyüme hedefi kapsamında yerel tedarikçilerle buluştu
Şirketten yapılan açıklamada şirket tesislerinde düzenlenen tedarikçi zirvesine son bir yılda iş ortaklığına başlanan 30'a yakın firma temsilcisi katıldı.
Yakın - 26.11.2021
Borsa İstanbul'da gong Konya Kağıt AŞ için çaldı
Borsanın raflarındaki sürdürülebilirlik odaklı ürünlerin çeşitliliğini artıracaklarını vurgulayan Ergun, şunları kaydetti: "Bu temaya yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıları sermaye piyasamızla buluşturmaya devam edeceğiz. Çok yakın bir zamanda da Konya Kağıt'ı sürdürülebilirlik endeksinde görebilmeyi ümit ediyoruz.
Yakın - 26.11.2021
Son dakika haber | Mısır'da İhvan yöneticilerinden Hamdi Hasan, tutuklu bulunduğu cezaevinde hayatını kaybetti
Darbe karşıtlarının aileleri, yakınlarının hapishanelerde "işkence, tıbbi ihmal ve birçok ihlale maruz kaldığını" ileri sürerken Mısır makamları ise "insan haklarına bağlı kaldıklarını" savunuyor.
Yakın - 26.11.2021
AB, Kovid-19'un "süper varyantı" nedeniyle Afrika'nın güneyinden uçuşları durduracak
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Komisyon, üye ülkelerle yakın koordinasyon içinde, virüsün B.
Yakın - 26.11.2021
Erzurum'da "Kadına yönelik şiddeti önlemek ve erkek iş birliği" fotoğraf sergisi açıldı
Uygulamadaki butona basıldığı takdirde Erzurum şartlarında 3-4 dakika içerisinde en yakın polis ekibinin olay yerinde olacağını belirten Tuncer, uygulamanın sadece kadınlara yönelik olduğunu, erkeklerin bu uygulamayı kullanamayacağını hatırlattı.
Yakın - 26.11.2021
River Plate ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti
Puanını 52'ye çıkaran River Plate, ligin bitimine 3 hafta kala en yakın rakibi Defensa y Justicia ile arasındaki puan farkını 12'de tutarak şampiyonluğu garantiledi.
Yakın - 26.11.2021
Hammadde Fiyatlarındaki Artışlar
Ürün Zammı Çözüm Değil! Hammaddede meydana gelen artışların durmadan artması sebebiyle güncellediğimiz fiyat tarifeleri esnafımızın zararını karşılayamıyor. İzmir Pide Gevrek İmalatçıları Esnaf Odası olarak, enflasyon karşısında üyelerimizin zor durumda kalmamaları adına her yıl düzenli olarak gevrek ve pide tarifelerini yenilemekteyiz. Bu yıl ilk defa iki kez ürün fiyatlarını arttırdık, ancak gelen hammadde zamları durmadığından yaptığımız fiyat güncellemeleri yetersiz kalıyor. Ürünlerimizde fiyatları arttırsak da hammadde maliyetleri karşısında yapılan zammın anlamı kalmıyor. Kısacası ürünlere yapılan zam karşısında ne esnafımız mutlu oluyor, ne de tüketici. Birçok sektörde mevcut olan bu sıkıntılarımızı sivil toplum kuruluşları olarak sürekli dile getiriyoruz. En basit şekilde un, yağ, şeker bizim esnafımızın temel hammaddeleri. Bu maddeleri vatandaş bile markette bulmakta zorlanır hale geldi. Yakıta gelen zamlar, işçiliğe yakın dönemde gelecek zam, pandemi sebebiyle ambalaja gelen zamlar ve birçok gider kalemi esnafın omzunda.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yakın Haberleri | Yakın Haber - Haberler - Sayfa 7 - Yakın haberleri, son dakika yakın haber ve gelişmeleri burada. Güney Afrika Covid varyantı hakkında neler biliniyor, varyant neden endişe yaratıyor?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 13:09:50. #1.16#

title