Yakın Haberleri

Yakın haber, Yakın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yakın - Bugün
Fas'ın farklı kentlerinde, İsrail'le normalleşme protesto edildi
Dönemin ABD Başkanı Donald Trump, 10 Aralık 2020'de Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına dair bir bildirge imzaladığını duyurmuştu. Fas Kralı 6. Muhammed de İsrail ile ilişkilerin "en yakın zamanda" kurulacağını açıklamıştı.
Yakın - Dün
İçişleri Bakanı Soylu, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Eğitim Semineri'nde konuştu Açıklaması
Yıllardır parlamenter sistem kullanan Almanya'da Merkel sonrası yaşananları takip ettiklerini dile getiren Soylu, şöyle devam etti: "İngiltere de yakın zamanda bir benzerini yaşadı ve kurulan hükümetlerin uzun ömürlü olmadıkları ve sürekli içlerinde bir tartışmanın yaşandığı, yaşanacağına dair endişelerin olduğu da apaçık ortadadır.
Yakın - Dün
Son dakika! İstanbul'da fırtınada can kaybı 4'e yükseldi
Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz.
Yakın - Dün
Başkan İduğ, muhtarlarla buluştu
Barbaros Mahalle Muhtarı Bülent Can'ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya Bornova Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Çakmakçı ve Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin yanında Bornova Belediyesi bürokratları da katıldı. Belediye çalışmaları hakkında muhtarlara bilgi veren Başkan Mustafa İduğ, Bornovalıların muhtarlar aracılığıyla kent yönetimine aktif katılımını sağladıklarına dikkat çekti ve onlardan gelen talepleri dinledi. Bornova Muhtarlar Derneği'yle düzenli olarak toplantı yaptıklarını ifade eden Başkan İduğ, "Bornovalıların isteklerini ve önerilerini dikkate alıyoruz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz toplantılarla mahallelerimizin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını masaya yatırıyoruz. Onları dinliyor, yaptığımız çalışmaları anlatarak bizden isteklerini öğreniyoruz. Hayata geçirdiğimiz proje ve hizmetlerimizle ilgili muhtarlarımızın görüş ve önerilerini alıyoruz. Mahalli idarelerin temel taşı olan muhtarlarımız, bizlerin vatandaşa en yakın olan çalışma arkadaşlarıdır.
Yakın - Dün
Toplam 19 Bilimsel Proje Öğrenciler Tarafından Sergilendi
Bilim şenliği hakkında bilgi veren Alp Oğuz Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Gürlek, "İki yıl önce başladığımız fakat pandemi nedeniyle uygulama aşamasına geçemediğimiz 4006 proje çalışmalarımızı bugün sergileme fırsatı bulduk. Öğretmenlerin rehberliği ve öğrencilerimizin gayreti ile farklı alanlarda toplam 19 projeye imza atıldı. Sergilediğimiz projeler ilgi çekici olduğu kadar güncel yaşantımızı da yakından ilgilendiriyor.
Yakın - Dün
Aliağa Belediyesi İstihdama desteğini sürdürüyor
"İŞ ARAYANLARI DOĞRU MESLEK GRUPLARINA GÖRE İŞ İLANLARINA YÖNLENDİRİYORUZ" Aliağa Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Yöneticisi Melis Erkoç, "İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan İstihdam Birimi, iş arayan herkese destek vermek için hazır bulunuyor. İstihdam Birimimize başvuruda bulunan tüm iş arayanları doğru meslek gruplarına ve yetkinliklerine göre ayırıp ilgili iş ilanlarına yönlendiriyoruz. Son 10 aylık süreçte 943 kişinin Aliağa'da farklı kuruluşlarda istihdam edilmesini sağladık. İstihdamın sürekliliğini sağlamak adına yeni iş ilanlarını sosyal medya kanallarımız vasıtası ile duyurarak belediyemiz içinde toplu iş görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Aliağa'ya gelen yeni firma ve yatırımları da yakından takip ediyoruz.
Yakın - Dün
Lise Medeniyet Akademisi Gençleri Taşkent kampında
Lise Medeniyet Akademisi'nin öğrencilere yönelik kampları devam ederken; Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yakın zamanda Ecdat Bahçesi, Ereğli, Seydişehir Lise Medeniyet Akademileri de hayata geçirilecek.
Yakın - Dün
Akçakale'de yollar, Avrupa standardına kavuştu
BAŞKAN YALÇINKAYA: AKÇAKALE'YE DE BU YAKIŞIR Çalışmalara dair açıklamalarda bulunan Başkan Yalçınkaya, yolun Avrupa standartlarına yükseldiğine dikkat çekerek "Burası uluslararası Suriye-Türkiye karayolu. 1 yıldır devam eden yol çalışmamızın sonuna geldik. Son asfalt serimi bugün gerçekleşiyor. Bu çalışma ile yol Avrupa standardına kavuştu. Hedefimiz; Akçakale'yi sınırda yıldız ilçe yapma. Bu gayret ile şuan DEDAŞ'ın aydınlatma direkleri de dikiliyor. Ağaçlandırmasını da yakında başlatacağız.
Yakın - Dün
"Yeşilyurt Belediyesi Bu Proje İle Doğa Sporlarında Söz Sahibi Olacak"
Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri'nin yanı sıra Beylerderesi ile Çırmıhtı arasındaki dönüşüm yatırımlarına dahil ettikleri atlı binicilik, rafting ve drift gibi alanlarla doğa sporlarında söz sahibi olacaklarını vurgulayan Çınar, "Doğal ve kültürel güzelliklere sahip bölgelerimizin turizm alt yapılarını ortaya çıkarmak adına başlattığımız dev yatırımlarımız arasında yer alan Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri'miz de ki yapım işleri tüm hızıyla sürmektedir. 28 oyunlu dört ip macera parkuru, serbest düşüş parkuru, 15 oyunlu ağ macera parkuru, dev salıncak, tubby slide, trambolin, tırmanma duvarlarıyla 47 farklı macera sporunun yapılabileceği mekanlara sahip projemize özellikle doğa severlerin yoğun ilgi göstereceklerine inanıyoruz. Doğa sporlarıyla yakından ilgilenen yerli ve yabancı turistlerimiz 37 dönümlük alanda hizmete sunacağımız bu özel yatırım alanına gelerek, farklı doğa sporlarını yaparak spor hayatlarını zenginleştirecekler.
title