Yakın Haberleri

Yakın haber, Yakın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yakın - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınında soruları yanıtladı: (5)
İzmir depreminin birinci yılında depremzedelere konutlarının teslim edildiği anımsatılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Malatya'da, Elazığ'da hepimizi yasa boğan bu depremlerde gerçekten canımız çok yandı. Bizler de hiç gecikmeden, süratle İzmir'de olsun, daha önce Malatya, Erzincan, Elazığ bütün buralarda olduğu gibi hemen konutların yapımına başladık. Söz verdiğimiz gibi de devlet olarak tüm kurumlarımızla vatandaşlarımızın yanında olduk. Arama ve kurtarmadan, enkaz kaldırmaya kadar yürütülen bütün çalışmaları arkadaşlarımızla beraber yakından takip ettik.
Yakın - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kur-faiz-enflasyon sarmalında yaşamayacağız"
Erdoğan, "Benim de yakın çevremde birçok insan bunları geçmişte de savunmadılar.
Yakın - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınında soruları yanıtladı: (2)
İstihdamla beraber üretimi artıracaksınız, üretimle beraber uluslararası küresel sermaye ile ihracatta yarışa gireceksiniz. Şu anda ihracatta gayet iyi konumdayız. Çok çok iyi konumdayız. Şu anda 215-220 milyar dolarlara çıktık, yıl sonuna kadar bu 220'nin üzerine çıkacak. Bunlar Türkiye'nin ihracattaki rekoru." "İhracatımızın ithalatımızı karşılama oranı yüzde 90'lara ulaştı" "Çok zor bir model değil mi bu? Ülkeyi daha da güçlendirecek daha da kalıcı bir gelişmeye ve büyümeye götürecek bir model. Fakat aynı zamanda bir siyasetçi için de bu bir risk değil midir? Sizden önceki başbakanlara baktığımızda bu model hiç denenmedi. Ne söylersiniz?" sorusuna Erdoğan, şu yanıtı verdi: "Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı. Benim de yakın çevremde birçok insan bunları geçmişte de savunmadılar.
Yakın - Bugün
Irak'ta Sadr dışındaki Şii siyasetçiler nihai seçim sonuçlarını reddetti
Sadr Grubu birinci çıktı Irak resmi haber ajansında yayımlanan nihai seçim sonuçlarına göre, Mukteda es-Sadr liderliğindeki Sadr Grubu 73, Eski Meclis Başkanı Muhammed Halbusi'nin Takaddum Partisi 37, eski başbakanlardan Nuri el-Maliki liderliğindeki Kanun Devleti Koalisyonu 33, Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) 31, İran'a yakın Haşdi Şabi'nin siyasi uzantısı Hadi el-Amiri liderliğindeki Fetih Koalisyonu 17, Sünni siyasetçi Hamis Hançer'e bağlı Azim Koalisyonu 14, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ve Goran'dan oluşan ittifak 17, Yeni Nesil Hareketi 9, Nasıriye merkezli İmtidad Koalisyonu 9 sandalye elde etti.
Yakın - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 1 Aralık 2021
(TBMM/11.45) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları buluşmasına katılacak.
Yakın - Dün
Son dakika haberi! ABD'de lisedeki silahlı saldırıda 3 kişinin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı açıklandı
Saldırının yaşandığı okul tahliye edilirken, yetkililer, 40 yıla yakın süredir Michigan'da benzer bir saldırı yaşanmadığını kaydetmişti.
Yakın - Dün
Taffarel, Liverpool'da kaleci antrenörlüğü yapacak
İngiltere Premier Lig ekibi Liverpool, Türkiye'deki futbolseverlerin yakından tanıdığı Brezilyalı Claudio Taffarel'in kaleci antrenörlüğüne getirildiğini açıkladı.
Yakın - Dün
Rahmi M. Koç Bilim Madalyası Prof. Dr. Ali Hortaçsu'nun oldu
Piyasaların verimliliğinin deneysel yaklaşımlarla değerlendirilmesine odaklanan Prof. Dr. Ali Hortaçsu, çalışmalarında, bireysel davranışların arkasında yatan tercihleri ve teknoloji parametrelerini öngörmek üzere mikro seviyedeki detaylı piyasa verilerini kullanıyor. Ardından, öngörülen tercihleri ve teknolojik parametreleri kullanarak ölçütler oluşturuyor ve gözlenen piyasa sonuçlarının verimliliğe ne derece yakın olduğunu inceliyor.
Yakın - Dün
AVRUPA YAKASI'NIN EN BÜYÜK TARIM KREDİ MAĞAZASI BAĞCILAR'DA AÇILDI
On kattan fazla mesafe kaydedildi Marketin hem ilçemize hem ülkemize hayır getirmesini dileyen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ise "Tarım Kredi marketleri olarak biz tarımsal girdilerin uygun bir fiyata çiftçiye verilmesi ve tedarik noktasında gayret gösterirken yakın zamanda çiftçinin ürettiği ürünleri değerinde alıp kendi fabrikalarında, tesislerinde veya anlaşmalı fabrikalarda işleyip tüketiciye ulaştırma noktasında sorumluluk aldık.
Yakın - Dün
Başak Cengiz'in Adı Karabük Üniversitesinde Yaşatılacak.
Törene Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, KBÜ Rektörü Prof Dr Refik Polat ve eşi Fadimana Polat, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Başak Cengiz'in annesi Beyhan ve Babası Avni Cengiz, kardeşleri, yakınları ve okul arkadaşları ile vatandaşlar katıldı.
Yakın - Dün
Son dakika haberi... Bakan Kurum: "3 yılda şehirlerimizi borç batağına sokanlar mı bu ülkeyi yönetecek?"
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, AK Parti Gölbaşı İlçe Danışma Toplantısı'na katıldı. Burada yaptığı konuşmada Bursa-İzmir otoyolu Selçukgazi Viyadüğü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Tarık Kesekçi, Muratcan Kaya, Yusuf Taha Göktaş ve Talip Tığlı'ya rahmet dileyen Bakan Kurum, "Sizler daha 20'li yaşlarınızda Sultan Fatih gibi, ürettiğiniz yerli ve milli teknolojilerle, savunma ekipmanlarıyla, İHA'larla, SİHA'larla dosta güven, düşmana korku saldınız.
Yakın - Dün
Tunus, Nil sularının paylaşımı konusunda uzlaşmacı çözümden yana
Baraj, Mavi Nil suları üzerine Sudan-Etiyopya sınırına yakın bir bölgede inşa ediliyor.
Yakın - Dün
Trump'ın eski Özel Kalemi Meadows, Kongre baskınını soruşturan komite ile iş birliğinde anlaştı
6 Ocak Komitesi Başkanı Demokrat Bennie Thampson, yaptığı yazılı açıklamada, Meadows'un komite ile çalıştığını doğrulayarak, "Meadows, komiteye bazı kayıtları verdi ve yakında ilk ifadesini de verecek.
title