Yakın Haberleri

Yakın haber, Yakın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yakın 12.7.2020
Afyonkarahisarlı çiftçi, adını bilmediği verimi yüksek bir avuç buğdayı Türkiye'ye yaymak istiyor
"40 ilde çiftçiler ile iletişim kurdum" Buğday tohumunu göndermek için bazı illerde çiftçiler ile görüştüğünü anlatan Güneş, "Şu an 40 ilde arkadaşlarımız ile iletişime geçtim. Yakın zamanda onlarla iletişime geçeceğiz.
Yakın 12.7.2020
Arsa satışları geçen yılın ilk yarısına göre yüzde 32, tarla satışları ise yüzde 19 arttı
Başkentte 6 ayda 10 bine yakın arsa el değiştirdi İstanbul'u 9 bin 755 arsa satışı ile başkent Ankara takip etti.
Yakın 12.7.2020
Elazığ'da atlı jandarma timi denetimlerini sürdürüyor
Atlı jandarma timlerine yakın ilgi gösteren vatandaşlar, onlarla selfi çektiriyor.
Yakın 12.7.2020
Hamile kadına araba çarptı
Esenyurt'ta hastane kontrolünden dönen hamile kadına araba çarptı. Kaza sonrası yaşananlar cep telefonu kamerasına yansırken, o esnada bölgeden geçen Esenyurt Belediye Başkanı da talihsiz kadınla yakından ilgilendi.
Yakın 12.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya açıklaması
Yeni yönetim yapımızı oluştururken Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı kurmuş olmamız, gençlerimize verdiğimiz özel önemin ispatıdır. Genel Başkanı olduğum AK Parti'nin Gençlik Kolları 1,5 milyon civarında üye sayısıyla, diğer partilerin toplam üye sayılarının bile üzerindedir. Gençlik kollarımızda 19-20 yaşında ilk defa siyasete atılan arkadaşlarımız, bugün genel başkan yardımcısı, milletvekili, belediye başkanı olarak görev yapıyor. Şu anda da hem partide hem Cumhurbaşkanlığı'nda hem bürokraside yakın çalıştığım ekibimin çok büyük bir bölümü, genç denilebilecek yaşlardaki arkadaşlarımızdan oluşuyor.
Yakın 12.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diğer ülkelere Ayasofya kararına saygı göstermek düşer
'GENÇLERİMİZE GÜVENMEYE DEVAM EDECEĞİZ' SORU: Yeni sosyoloji ve gençlik konusu çok gündemde. Bu durumu nasıl yorumluyorsunuz? 40 yılı aşkın bir süredir siyasetin içindeyim. Bu zaman zarfında hep gençlerle yol yürüdüm, gençlere güvendim, gençlerin enerjisini, heyecanını ve desteğini yanımda hissettim. Başbakan olduktan sonra ilk işimiz, Anayasa değişikliğiyle gençlerin seçilme yaşını 30'dan 25'e düşürmek oldu. Sonra bununla da kalmadık, 16 Nisan Halkoylaması'nda gençlerin seçilme yaşını, seçme yaşıyla eşitleyip 18'e indirdik. Eğitim alanında liseden üniversiteye, barınma imkanından burs meselesine kadar pek çok reforma imza attık. Kangrene dönmüş üniversite harçlarını kaldırarak, gençlerimize eğitimde fırsat eşitliği sunduk. Üniversite imkanını tüm illerimize yaygınlaştırdık. Başvuran her öğrencimize ya burs ya da kredi veriyoruz. Son 18 yılda üniversite sayımızı 3 kat artırarak 200'ün üzerine çıkardık. Her kademede eğitim altyapısını sürekli güçlendirmekte kararlıyız. Yeni yönetim yapımızı oluştururken Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı kurmuş olmamız, gençlerimize verdiğimiz özel önemin ispatıdır. Genel Başkanı olduğum AK Parti'nin Gençlik Kolları 1,5 milyon civarında üye sayısıyla, diğer partilerin toplam üye sayılarının bile üzerindedir. Gençlik kollarımızda 19-20 yaşında ilk defa siyasete atılan arkadaşlarımız, bugün genel başkan yardımcısı, milletvekili, belediye başkanı olarak görev yapıyor. Şu anda da hem partide hem Cumhurbaşkanlığı'nda hem bürokraside yakın çalıştığım ekibimin çok büyük bir bölümü, genç denilebilecek yaşlardaki arkadaşlarımızdan oluşuyor.
Yakın 12.7.2020
Medipol Başakşehir altıncı farklı şampiyon olabilir!
Turuncu-lacivertli kulübün sezonun ikinci yarısındaki 24 kişilik kadrosunun 13'ü kariyerlerinde ilk kez top oynadıkları ülke liglerinin en üst düzey liginde şampiyonluk kupasını kaldırmaya yakın.
Yakın 12.7.2020
Tanzimat Fermanı ve Divanu Lugati't-Türk Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde sergileniyor
'70'İN ÜZERİNDE YAZMA ESER VAR' Sergiler hakkında DHA'ya bilgi veren Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Millet Kütüphanesi'nin cumhuriyet tarihinin en büyük iki sergisine ev sahipliği yaptığını belirtti. Tuğlu, "Özellikle Mürekkebin İzi Sergisi için yazma eserlerden bir seçki hazırlandı. 70'in üzerinde yazma eser var. Özellikle Divanu Lugati-t Türk herkesin tanıdığı bir kitap ve burada bulunan tüm yazmalar orijinal. Abbasilerden, Emevilerden, Memluklerden kalan yazma eserler mevcut, orijinal nüshaları. 20 Temmuz'a kadar burada açık kalacak, özellikle Ankara'da bulunan, yakın çevrede bulunanların mutlaka ziyaret etmesi gerekiyor" dedi.
Şu an buradasınız: Yakın Haberleri | Yakın Haber - Haberler - Sayfa 10 - Yakın haberleri, son dakika yakın haber ve gelişmeleri burada. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Edirne'de Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 05:47:55. #1.14#
title