Öldürüldükten Sonra Cesedi Yakılan Kadın Cinayetinde Tecavüz Şüphesi

Öldürüldükten Sonra Cesedi Yakılan Kadın Cinayetinde Tecavüz Şüphesi

Aydın'dan Yunanistan'a geçmek isterken göçmen kaçakçıları tarafından öldürüldükten sonra cesedi yakılan kadının cesedinin yanında bulunan prezervatif, tecavüz şüphesini akıllara getirdi.

Aydın'da yakılarak öldürüldükten sonra cesedi çalılıklara atılan kadının, daha önce bir moda yarışmasına katıldığı ortaya çıktı. Cinayetin ardından 2 kişi tutuklandı. Öte yandan katillerin Eylem Gülçin Kanık'ın önce boğup sonra yaktıkları belirlenirken, olay yerinde ele geçirilen prezervatif ise cinayet sonrası tecavüz olayını da gündeme getirdi.

YANMIŞ CESEDİ VATANDAŞLAR BULDU

Didim Çamlık Mahallesi'nde makilik alanda yanmış vaziyette kadın cesedi bulunmasının ardından cinayet bürosu ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda elde edilen bulgular adeta kan dondurdu. Değişik suçlardan aranması olduğu öğrenilen ve bir süre önce özel bir televizyon kanalında 'Bugün ne giysem' adlı programa yarışmacı olarak katılan Eylem Gülçin Kanık'ın yakalanmamak için kaçak yollarla Didim ilçesinden deniz yolu ile Yunanistan'a geçmeyi planladığı öğrenildi. Kendisini para karşılığı Yunaistan'a geçirmeye vaat eden bir şebeke ile buluşan Eylem Gülçin Kanık'ın önce boğularak öldürüldüğü ve ardından da makilik alanda cesedinin tanınması için yakılarak terk edildiği belirlendi.


TECAVÜZ ŞÜPHESİ

11 gün önce otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na götürülen büyük bir kısmı yanmış haldeki cesedin göbeğindeki piercingden yola çıkan ekipler,cesedin 37 yaşındaki Eylem Gülçin Kanık'a ait olduğunu belirledi. Olay yerinde yapılan incelemelerde prezarvatif de ele geçiren ekipler cinayetle birlikte olayda tecavüz olduğunu da belirledi. Gülçin Kanık'ın ailesinden de DNA örneği alınacağı belirtildi.


MODA YARIŞMASINA KATILMIŞ

Eylem Gülçin Kanık'ın, bir süre önce bir televizyon kanalında yayınlanan ve moda üzerine olan yarışma programına katıldığı ortaya çıktı.