PKK'lı Teröristin Teslim Olma Anı Kameralara Yansıdı

PKK'lı Teröristin Teslim Olma Anı Kameralara Yansıdı

Giresun'da koruculara teslim olan PKK'lı teröristin teslim olma görüntüleri ortaya çıktı. Ellerini kaldırarak teslim olan Hasan Demir, "Ben teröristim" diyor.

Karadeniz kırsalında sürdürülen Eren Bülbül operasyonu devam ediyor.

Sınır ötesine yönelik düzenlenen 'Zeytin dalı' operasyonu devam ederken Bölücü Terör Örgütü PKK'nın kış yapılanmasına karşı Doğu, Güneydoğu ve Karadeniz bölgesinde operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

YOĞUN KAR ALTINDA OPERASYON

Giresun kırsalında süren operasyonlar da asker BTÖ üyelerinin olası eylem ve kış yapılanmasına karşı operasyonlarını çetin kış şartlarında aralıksız sürdürüyor. Kırsalda etkili olan kar yağışını aldırmadan operasyona çıkan askerler adeta bellerine kadar gelen karda engebeli arazide arama tarama faaliyetlerini icra ediyor.

-15 DERECEDE GÖZ AÇTIRMIYORLAR

-15 dereceyi bulan soğuk hava ve yoğun karı aldırmaksızın JÖH ve PÖH'ler Trabzon, Ordu, Giresun ve Gümüşhane kırsalında köşeye sıkışan teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlarına devam ediyor.

PKK'LI TERÖRİSTİN TESLİM OLMA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, geçtiğimiz Aralık ayında Giresun'un Yağlıdere ilçesinde PKK'lı Hasan Demir'in iş makinesi operatörü ve köy korucusuna teslim olduğu anın görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntüde elleri havada bir şekilde iş makinesi operatörü ve korucunun yanına gelen PKK'lı Demir, teslim olmak için geldiğini ve bölgede nasıl barındığını anlattığı görülüyor.

Mehmetçik'in yarı beline kadar gelen karda yürüttüğü operasyon nefes kesiyor;

Kaynak: İHA