Yahyalı'da Seçim Sonrası Huzur Kaçtı
Haberler » Güncel » Haber

Yahyalı'da Seçim Sonrası Huzur Kaçtı

Kayseri'nin Yahyalı İlçesinde Seçim Sonuçlarının Açıklandığı Gün Başlayan Olaylara Bir Yenisi Eklendi. Yahyalı İlçesindeki Bir İşadamanın Yazıhanesinin Önüne Konulan Dinamit Kapsülü Fitil Yardımıyla Patlatıldı. Olayda Bir Kişi Kasalardan Sıçrayan Parçalar Nedeniyle Yaralandı.

Yahyalı'da Seçim Sonrası Huzur Kaçtı

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde seçim sonuçlarının açıklandığı gün başlayan olaylara bir yenisi eklendi. Yahyalı ilçesindeki bir işadamanın yazıhanesinin önüne konulan dinamit kapsülü fitil yardımıyla patlatıldı. Olayda bir kişi kasalardan sıçrayan parçalar nedeniyle yaralandı.

Yahyalı ilçesinde seçim sonuçlarının açıklandığı gün bir partiye mensup belediye başkan adayı ve partililer ilçede gerginlik çıkarmıştı. Seçimi kazanan AK Parti Belediye Başkanı ve partililere saldırmak isteyen gruba polis ve jandarma müdahale ederek etkisiz hale getirmişti. Seçim sonrasında yaşanan gerginliğin ardından bu seferde bir işyeri merdivenlerinin altına dinamit kapsülü konularak patlatılması dikkat çekti. Polis geniş çaplı araştırma başlattı. Özkoyuncu Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koyuncu, Türkiye-İspanya maçını izlemek için yazıhanesinde otururken bir kokunun geldiğini ve yakınlarına etrafa bakmalarını istediğini belirterek, "Bu esnada bir patlama meydana geldi. Bir anlık şaşkınlık sonrası merdiven altında madenlerde kullanılan fitil üzerine yerleştirilen fünyenin patlatıldığını gördük" dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, patlatılan fünyenin zarar verme ihtimalinin olmadığını, korkutmak amacıyla atılmış olabileceği bildirildi. Olayın seçimler sonrası meydana gelmesi ilçede tepkiyle karşılandı. Polis, olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatırken 3 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

(CİHAN)