YAHYA KEMAL BEYATLI HABERLERİ

YAHYA KEMAL BEYATLI HABERLERİ

Yahya Kemal Beyatlı haber, Yahya Kemal Beyatlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yahya Kemal Beyatlı - 22.12.2018
Balkanlar'daki Barış ve İstikrarı Destekleyici Politikalarımız Devam Edecek"
Yahya Kemal Beyatlı, Mehmet Akif Ersoy gibi Türk diline önemli katkıları olan şahsiyetlerin Balkan topraklarından geldiğini hatırlatan Kalın, bunun Türkçenin zannedildiğinden çok daha büyük ifade kabiliyetine sahip olduğunu teyit eden güzel bir örnek olduğunu vurguladı.
Yahya Kemal Beyatlı - 21.12.2018
Necip Fazıl Ödülleri"
Bu bakımdan Necip Fazıl Ödülleri'nin ihdasını, devamlılığını ve başarısını son derece önemsediğini vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu: "Bu başarıda emeği, alın teri, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Necip Fazıl Ödülleri'nin açtığı gedikten yürüyen genç sanatçılarımız, şairlerimiz, romancılarımız, düşünce adamlarımız, sınırları ve çağları aşan kaliteli çalışmalara imza atacaklardır, ben buna inanıyorum. Gelecek nesillere üstadın hayalini kurduğu güçlü bir Türkiye'yi inşallah bu eserlerle bırakacağımıza inanıyorum. Bugün yine ülkemizin kültür hazinesini zenginleştiren eserlere imza atan kültür ve sanat erbabımıza ödüllerini takdim ettik. Şiir dalında ödüle layık görülen, 'Saçların hangi ülkenin ırmaklarında ıslanır, ikindi gölgesi oralarda da uzun mu, oralarda da seven zorlanır, sevilen vurulur mu? ' mısralarının sahibi Sayın Arif Ay'ı tebrik ediyorum. Yarım asra yakındır kaderi acı ve hüzünle yoğrulmuş coğrafyamızdan emsalsiz mısralar çıkaran Arif Ay'a bu ödülün verilmesini oldukça isabetli buluyorum. Arif Ay'ın yakın tarihimizin mağduriyetlerini anlattığı 'Dosyalar' adlı şiir kitabı, üstat Necip Fazıl'ın 'Son Devrin Din Mazlumları' kitabının adeta şiirleşmiş halidir. Milletin nabzını tutan ve kayda geçiren en kapsamlı alanların başında hiç şüphesiz, roman ve hikaye gelir. Gerek hikayede yeni teknikler kullanmasıyla gerekse üslubuyla ödüle layık görülen Sayın Aykut Ertuğrul'u yine gönülden tebrik ediyorum. Aykut kardeşimin gönül imbiğinden damıtacağı yeni hikayeleriyle hayatımıza, gençlerimize ayna tutmayı sürdüreceğine inanıyorum.Yahya Kemal Beyatlı'nın, Köprülü'ye 'sen Ahmet Yesevi'ye bak, bizim köklerimizi orada bulacaksın' dediği söylenir.
Yahya Kemal Beyatlı - 20.12.2018
Üsküp'te "Balkanlarda Barışın Dili Türkçe" Paneli
Mehmet Akif Ersoy, Yahya Kemal Beyatlı, Turgut Özal gibi isimlerin Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığıyla adeta bayraklaşmış isimler olduğunu söyleyen Erdem, "Bu isimlerin bazı terör örgütleri tarafından, özellikle FETÖ terör örgütü tarafından kullanılması bizi incitmekte ve yaralamaktadır.
Yahya Kemal Beyatlı - 19.12.2018
Yahya Kemal Beyatlı Makedonya'da Anıldı
Şair Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 60. yılında Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde düzenlenen etkinlikle anıldı.
Yahya Kemal Beyatlı - 19.12.2018
Yahya Kemal Beyatlı Karabük'te Anıldı
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Sesli Düşünce Kulübü tarafından Türk edebiyat tarihinin önemli isimlerinden olan Yahya Kemal Beyatlı'nın ölümünün 60. yıl dönümü anısına "Sonbahar, Aşk ve Ayrılık" adlı şiir ve türkü gecesi düzenlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 19.12.2018
2023 Eğitim Vizyonu Paylaşım Toplantısı
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Paylaşım Toplantısı'nda Selçuk, İstanbul'da görev yapan okul müdürleriyle bir araya geldi.
Yahya Kemal Beyatlı - 18.12.2018
Dost Eli" Mağazasına Öğrencilerden Destek
Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Anaokulu öğrencileri, evlerindeki kullanılmayan kıyafetleri Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan "Dost Eli Giyim Mağazası"na bağışladı.
Yahya Kemal Beyatlı - 15.12.2018
Toplumun Ruhsal Hayatı Şairler Üzerinden Yürüyor"
"Necip Fazıl'ı çok geç tanıdım" Şair Berki, kaleme aldığı şiir kitaplarında Yahya Kemal Beyatlı'nın isminin birkaç kez geçtiğini dile getirerek, şunları kaydetti: "Rahmetli anneciğim Yahya Kemal'i çok severdi.
Yahya Kemal Beyatlı - 13.12.2018
Gündem Özeti / 13 Aralık 2018
(İstanbul/13.30/Kocaeli/15.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde düzenlenecek "2023 Eğitim Vizyonu Paylaşım Toplantıları"na katılacak.
Yahya Kemal Beyatlı - 9.12.2018
Batmanlı Genç Ressam Ödüllere Doymuyor
Batman'da Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Eyüp Tan, kendine has stili ile yaptığı sürrealist kara kalem resim çalışmalarıyla ilgi görüyor.
Yahya Kemal Beyatlı - 29.11.2018
Kendi Gök Kubbemiz"İn Galası Yapıldı
Usta şair Yahya Kemal Beyatlı'nın "Kendi Gök Kubbemiz" şiirinden yola çıkılarak Sönmez Atasoy tarafından kaleme alınan aynı adlı oyunun galası yapıldı.
Yahya Kemal Beyatlı - 27.11.2018
Alparslan Türkeş'in Doğumunun 101. Yıl Dönümü
İl başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe 39 ilçeden katılım oldu.
Yahya Kemal Beyatlı - 9.11.2018
Milli ve Yerli Kavramlarının İçini Dolduran Yazar Yahya Kemal Beyatlı"
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) tarafından, Bahçelievler Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen "Uluslararası Yahya Kemal Sempozyumu" kapsamında "Yahya Kemal'i Anlama Biçimleri" başlıklı oturum gerçekleştirildi.
Yahya Kemal Beyatlı - 8.11.2018
Yahya Kemal Bir Tarih ve Estetik Filozofudur"
Prof. Dr. Ömer Özden, birçok insanın Yahya Kemal Beyatlı'yı sadece şair olarak bildiğini belirterek, "Yahya Kemal'in bir düşünür olduğu hatta bir tarih, estetik filozofu olduğunu hiçbirimiz düşünmeyiz, hatta yakınına bile yaklaştırmayız.
Yahya Kemal Beyatlı - 8.11.2018
Uluslararası Yahya Kemal Sempozyumu" Başladı
Türk edebiyatının önemli şairlerinden Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 60. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.
Yahya Kemal Beyatlı - 6.11.2018
İstanbul Şairi" Yahya Kemal Anıldı
Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü'nün Sakarya Üniversitesinde bir grup üniversite öğrencisiyle başlattığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde yürütülen "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" projesi kapsamında "Vefatı'nın 60'ıncı Yılında Eve Dönen Adam Yahya Kemal Beyatlı" paneli düzenlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 1.11.2018
Yahya Kemal Beyatlı Vefatının 60. Yılında Anıldı
Türk edebiyatının önemli şairlerinden Yahya Kemal Beyatlı'yı vefatının 60. yılında yad etmek için "Evvel Giden Ahbab" başlıklı bir etkinlik düzenlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 31.10.2018
Yahya Kemal Beyatlı Gerçek Bir Fenomendir"
Türk edebiyatının usta kalemlerinden Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 60. yılı münasebetiyle düzenlenen etkinlikte anıldı.
Yahya Kemal Beyatlı - 18.10.2018
Sevdiğiniz Şairleri Okumaktan Bıkmayın"
Genç şairlere ve edebiyatla ilgilenen gençlere tavsiyelerinin sorulması üzerine Hatemi, büyük şairlerin yazdıkları ilk şiirlerinin kendileri tarafından dahi beğenilmediğini belirterek, şunları kaydetti: "Şiir yazmaktan korkmasınlar çünkü 'neresini beğenmiyorlar' diye düşünenler hayat boyu kötü şair olur. Şiirlerinden utanmadan ama onları tenkit de ederek kendini saflaştıranlar, gönül ayinesini saf hale getirenler daha başarılı şair olurlar. Ötekiler daha çok uydurma şair olurlar." Hüsrev Hatemi, "Benim yol göstericim birkaç tane idi. Yeni şiirde Atilla İlhan, divan şiiri ve yeni divan olmayan şiirlerde Yahya Kemal Beyatlı.
Yahya Kemal Beyatlı - 11.10.2018
Türkçe'nin Şairi Şehriyar" Paneli
Karaismailoğlu, "Şiir aşkın dilidir ama izahı çoktur demiştir. Onun şiirleri arasında Türkiye'den de bazı şairler yer almaktadır. Türkiye'den ve Türklerden övgüyle söz etmiştir. Tarihi, coğrafi ve ulusal beraberlikleri ciddiyetle koruyup yaşatmıştır. Tevfik Fikret, Mehmet Akif Ersoy ve Yahya Kemal Beyatlı'dan da şiirlerinde bahsetmektedir.
Yahya Kemal Beyatlı - 20.9.2018
Evrensel Aşura Matem Merasimi"
Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİDER) tarafından Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve 71 yakınının Kerbela'da şehit edilişinin 1379. yılında Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde "Evrensel Aşura Matem Merasimi" düzenlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 20.9.2018
Evrensel Aşura Matem Merasimi (Aktüel) 2-
Haber: Gökhan ÇELİK-Kamera: Ömer HASAR İSTANBUL DHACaferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİ-DER) tarafından düzenlenen "Evrensel Aşura Matem Merasimi" Halkalı'da bulunan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde gerçekleşti.
Yahya Kemal Beyatlı - 20.9.2018
Evrensel Aşura Matem Merasimi
Haber: Gökhan ÇELİK-Kamera: Ömer HASAR İSTANBUL DHACaferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİ-DER) tarafından düzenlenen "Evrensel Aşura Matem Merasimi" Halkalı'da bulunan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde gerçekleşti.
Yahya Kemal Beyatlı - 19.9.2018
İstanbul'da Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak
Küçükçekmece'deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yarın düzenlenecek "Evrensel Aşura Matem Merasimi" nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.
Yahya Kemal Beyatlı - 18.9.2018
Üsküp'te "Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Şiir Şöleni"
Makedonya Kültür Bakanlığı destekleriyle Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından başkent Üsküp'te "Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Şiir Şöleni" düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yahya Kemal Beyatlı Haberleri | Yahya Kemal Beyatlı Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Yahya Kemal Beyatlı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yahya Kemal Beyatlı kimdir, hayatı ve biyografisi. Yahya Kemal Beyatlı, Vefatının 61. Yıldönümünde Anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 01:42:42. #1.14#
title