YAHYA KEMAL BEYATLI HABERLERİ

YAHYA KEMAL BEYATLI HABERLERİ

Yahya Kemal Beyatlı haber, Yahya Kemal Beyatlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yahya Kemal Beyatlı - 2.11.2019
Paşayeva: "ABD Kongresi'nin kararı Türkiye'den intikam alma çabası"
Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te "5. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni"ne katılan Paşayeva, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Yahya Kemal Beyatlı - 2.11.2019
Üsküp'te "5. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni" düzenlendi
Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, Yahya Kemal Beyatlı'nın vefatının 61. yıl dönümü nedeniyle "5. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Türkçe Şiir Şöleni" düzenlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 1.11.2019
Yahya Kemal Beyatlı, kabri başında anıldı
Şair Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 61. yılı dolayısıyla İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce düzenlenen törenle anıldı.
Yahya Kemal Beyatlı - 31.10.2019
"Aziz İstanbul"un aziz şairi: Yahya Kemal Beyatlı
"Aziz İstanbul" şiiriyle ünlü şair Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 61. yılında yad ediliyor.
Yahya Kemal Beyatlı - 27.10.2019
Haftanın tarihine bakış
1958- Şair Yahya Kemal Beyatlı, 74 yaşında İstanbul'da öldü.
Yahya Kemal Beyatlı - 20.10.2019
İstanbul'da "Erbain Matem Merasimi"
Kadın, erkek ve çocuklardan oluşan kalabalık bir grup, Küçükçekmece'deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'ne çıkan Fatih Caddesi'nde yürüdü.
Yahya Kemal Beyatlı - 4.10.2019
"İnci Bebek" resimleri farkındalık oluşturacak
Aynı zamanda matematik öğretmeni olan Güler, son olarak kızı İnci'nin eğitim gördüğü, her sınıfında kaynaştırma öğrencilerinin bulunduğu Yahya Kemal Beyatlı Anaokulunun duvarlarında resim çalışması yaptı.
Yahya Kemal Beyatlı - 2.10.2019
TBMM Genel Kurulu toplandı
AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, "Ahmet Haşim, Mehmet Akif Ersoy, Yahya Kemal Beyatlı, Nazım Hikmet gibi nice şairlere birbirinden güzel şiirleri söyletmeye muktedir Türkçe, çoraklaşmaya başladı.
Yahya Kemal Beyatlı - 30.9.2019
Kamyonetin ezdiği minik Yaren hayatını kaybetti
Bahçelievler Mahallesi, Yahya Kemal Beyatlı Sokakta evlerinin oynadığı esnada, geri geri gelmekte olan Savaş V.
Yahya Kemal Beyatlı - 20.9.2019
'Türkiye 192 ülkeden 5 milyon yabancıyı misafir ediyor'
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde geçici koruma kapsamındaki Suriyeliler başta olmak üzere uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri ile diğer göçmen grupların yoğun olarak yaşadığı illerde ev sahibi toplum ve yabancı toplumdan geniş bir katılım ile düzenlenen ve Trakya Bölgesinin tamamını kapsayan, 'Biz Bize Sohbetler' etkinliğinin yedincisi Tekirdağ'da gerçekleştirildi. Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Ali Dursun, Kırklareli Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr.
Yahya Kemal Beyatlı - 20.9.2019
"192 ülkeden 5 milyon yabancı aramızda yaşıyor"
Ok, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Uyum Biz Bize Sohbetler" programında, Türkiye'nin tüm mazlumlara kucak açan bir ülke olduğunu söyledi.
Yahya Kemal Beyatlı - 20.9.2019
Dha yurt bülteni-20
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde  geçici koruma kapsamındaki Suriyeliler başta olmak üzere uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri ile diğer göçmen grupların yoğun olarak yaşadığı illerde ev sahibi toplum ve yabancı toplumdan geniş bir katılım ile düzenlenen ve Trakya Bölgesinin tamamını kapsayan, 'Biz Bize Sohbetler' etkinliğinin yedincisi Tekirdağ'da gerçekleştirildi. Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Ali Dursun, Kırklareli Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr.
Yahya Kemal Beyatlı - 19.9.2019
Türk öğrenciler Pakistan'daki Türk kurumlarını ziyaret etti
Yurdakul, "Türkiye-Pakistan ilişkileri insandan insana ve kalpten kalbe olan çok özel bir ilişki. Tarihi çok eskilere gitmektedir. Özellikle Kurtuluş Savaşı dönemindeki belgelere bakarsanız burada yaşayan halkın Anadolu'nun altında bulunduğu tehlikeyi görerek yaptığı gönülden destek ile maddi destek karşısında duygulanmamak mümkün değil. Biz de Pakistan'ı ilk tanıyan ülkelerden biriyiz. Buraya atanan ilk büyükelçimiz ise çok önemli bir şahsiyet olan Yahya Kemal Beyatlı.
Yahya Kemal Beyatlı - 19.9.2019
"Aklım Fikrim Çanakkale" Projesi
Yahya Kemal Beyatlı'nın "İnsan alemde, hayal ettiği müddetçe yaşar" dizesine işaret eden Okyay şöyle konuştu: "Çanakkale'ye sürdürülebilir değer katmak için çaba sarf ediyoruz.
Yahya Kemal Beyatlı - 9.9.2019
"Evrensel Aşura Matem Merasimi"
Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİDER) tarafından Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve 71 yakınının Kerbela'da Yezid tarafından şehit edilişinin 1380. yılında Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde "Evrensel Aşura Matem Merasimi" düzenlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 9.9.2019
Halkalı'da kerbela şehitlerini anma etkinlikleri
Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİDER) tarafından Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve 71 arkadaşının Kerbela'da şehit edilişinin 1380. yıl dönümünde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde tören düzenlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 9.9.2019
Halkalı'da kerbela şehitlerini anma etkinlikleri
Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİDER) tarafından Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve 71 arkadaşının Kerbela'da şehit edilişinin 1380. yıl dönümünde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde tören düzenlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 7.9.2019
"Evrensel Aşura Matem Merasimi" için trafik düzenlemesi
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 9 Eylül Pazartesi 10.00-13.00 saatleri arasında Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde düzenlenecek "Evrensel Aşura Matem Merasimi" ile yarın Zeynebiye Caddesinde gerçekleştirilecek "Tasua Günü " etkinlikleriyle ilgili emniyet tedbirleri kapsamında trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 31.7.2019
Hayati İnanç, "Türk Edebiyatı Yaz Okulu"na konuk oldu
Onun üslubuyla yazanların geleneği devam ettirdiğini, bunlardan birinin de Yahya Kemal Beyatlı olduğunu anlatan İnanç, Beyatlı'nın kaleme aldığı şiirlerden örnekler verdi.
Yahya Kemal Beyatlı - 27.7.2019
Tekirdağ'dan kısa kısa
Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yahya Kemal Beyatlı Haberleri | Yahya Kemal Beyatlı Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Yahya Kemal Beyatlı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yahya Kemal Beyatlı kimdir, hayatı ve biyografisi. İslam kardeşliğinin sınırı yoktur, hiç kimse bizim aramıza ayrılık tohumu
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 06:01:16. #1.15#
title