Yağmur Suyu Dolu Çukur 3 Kardeşe Mezar Oldu

Yağmur Suyu Dolu Çukur 3 Kardeşe Mezar Oldu

Şanlıurfa'da Serinlemek İçin Yağmur Suyu Dolu 3 Metre Derinliğindeki Çukura Giren Çocuk ile 2 Kardeşi, Boğularak Hayatlarını Kaybetti.

Yağmur Suyu Dolu Çukur 3 Kardeşe Mezar Oldu

Şanlıurfa'da serinlemek için yağmur suyu dolu 3 metre derinliğindeki çukura giren çocuk ile 2 kardeşi, boğularak hayatlarını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Yarımtepe köyünde akşam saatlerinde serinlemek için 20 metre uzunluğunda, 5 metre genişliğinde ve 3 metre derinliğindeki yağmur suyu dolu çukura giren Hasan Polat (12) ile boğulma tehlikesi geçiren kardeşini kurtarmak için suya giren Necla Polat (20) ve Ayşe Polat (18) boğularak hayatını kaybetti. Polat ailesi durumu güvenlik güçlerine bildirirken, Şanlıurfa Belediyesi itfaiye ekibinden de yardım istendi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık 1 saat süren

çalışmalar sonucu suyun bir kısmını vidanjör ve motopomlar yardımıyla boşalttı. Daha sonra Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı sualtı ekipleri suya dalarak cesetlerin yerini belirledi. Sedyelere halat bağlanarak sudan çıkarılan 3 kardeşin cesedi, ambulanslarla Şanlıurfa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polat kardeşlerin cesetlerinin sudan çıkarılması sırasında bazı yakınları fenalık geçirdi.

(FÖ-FÖ-CC-Y)

Kaynak: İHA