Advertisement

Yağlı Güreş

29.04.2012 17:48 | Son Güncelleme: 29.04.2012 17:48
Yağlı Güreş

Kumluca'da 13.Geleneksel Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlenen yağlı güreşlerde ağalığı, 222 bin TL ile, işadamı Yasin Çetin kazandı.

Kumluca'da 13. Geleneksel Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlenen yağlı güreşlerde ağalığı, 222 bin TL ile, işadamı Yasin Çetin kazandı.

Karatepe Stadı'nda 59'u başpehlivan yaklaşık 800 güreşçinin mücadele ettiği organizasyonu, Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Eski Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Başkanı ve AK Parti Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu, Hüseyin Samani, CHP Antalya Milletvekilleri Osman Kaptan, Yıldıray Sapan ve Arif Bulut da izledi.

75 bin lira olarak açıklanan güreş ağalığı için işadamı Yasin Çetin ile işadamı Atakan Çetin yarıştı. Fiyatı 222 bin TL'ye kadar çıkaran Yasin Çetin, dördüncü kez Kumluca güreşlerinin ağalığını kazandı.

Atakan Çetin de, Kumluca güreşlerine 100 bin TL bağışta bulunacağını açıkladı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ilk yıllarda güreş ağası bulmakta zorlandıklarını, ancak aradan geçen 13 yılda ilginin büyük oranda arttığını belirterek, "Rekor sayılabilecek rakamlara ulaştık" dedi.

- ANTALYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title