Yağlı Boya Resim Sergisi

Yağlı Boya Resim Sergisi

İlkadım Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi İşbirliğiyle Düzenlenen Yağlıboya Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu'nda Açıldı.

Yağlı Boya Resim Sergisi

İlkadım Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen yağlıboya resim sergisi, Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu'nda açıldı.

İlkadım Belediyesi kursiyerleri tarafından hazırlanan 70 parça eserden oluşan yağlıboya resim sergisi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Kasapoğlu, İlkadım Belediyesi Kültür Müdürü Adnan İpekdal, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı bir törenle açıldı. Kursiyerlerin yağlıboya resim sergisi ziyaretçilerden tam not aldı. Yağlıboya ile yapılan manzara resimleri ziyaretçilerin ilgisini çekerken, küçük ressamların büyük hayallerini kağıda dökmeleri sergiye katılanların hayranlığını kazandı.

Serginin açılışında konuşan Başkan Erdoğan Tok, sanatın gelişmesi ve sanat adına yaptıkları faaliyetlerin artarak devam edeceğini söyledi. Tok, "Önümüzdeki sezonda programımıza almış olduğumuz kültür ve sanat faaliyetlerimizi artırarak aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Belediye olarak kültür ve sanat faaliyetlerimizi daha geniş kapsamda devam ettireceğiz. Umuyorum ki önümüzdeki aylarda da değişik sergilerle yine beraber olacağız. Çeşitli kültür-sanat kurslarıyla genişletmeyi planladığımız kültür ve sanat faaliyetlerimizle 2007-2008 yılı bu bakımdan oldukça hareketli geçecektir" diye konuştu.

Serginin sonunda, İlkadım Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği düzenlen kursa katılan kursiyerlere belgeleri verildi. Sergi, 7 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

(SAM-SA)

03.11.2007 14:10 TSİ