Yabancı Uyruklu Uyuşturucu Taciri Tutuklandı

Yabancı Uyruklu Uyuşturucu Taciri Tutuklandı

Beyoğlu'nda Narkotik Polisine Yakalanmamak İçin Oturduğu Binanın 5. Katından Atlayan Yabancı Uyruklu Uyuşturucu Taciri, Tedavisinin Ardından Çıkarıldığı Mahkemece Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Yabancı Uyruklu Uyuşturucu Taciri Tutuklandı

Beyoğlu'nda narkotik polisine yakalanmamak için oturduğu binanın 5. katından atlayan yabancı uyruklu uyuşturucu taciri, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyoğlu ve çevresinde uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda Somali uyruklu Joseph Icame adlı şahıs, polise yakalanmamak için aldığı uyuşturucunun da etkisiyle oturduğu binanın 5. katından atlayarak kaçmak istedi, ancak apartmanda bulunan uydu antenlerine takıldı ve yaralandı. Icame, hastanedeki tedavisinin ardından sevk edildiği mahkemece 'örgütlü olarak uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan tutuklandı.

Icame'nin Latin Amerika ülkelerinden getirdiği öne sürülen yaklaşık 150 gram kokaini İstanbul'daki torbacılar aracılığı ile piyasaya sürdüğü iddia edildi.

(AS-AS-OK-Y)