Yabancı Öğrencilerden Merinos Akkm’ye Ziyaret

Yabancı Öğrencilerden Merinos Akkm’ye Ziyaret

03.05.2011 21:25 | Son Güncelleme: 03.05.2011 21:25
Yabancı Öğrencilerden Merinos Akkm’ye Ziyaret

Ankara Üniversitesi Tömer Bursa Şubesi'nde Türkiye Türkçesi Öğrenen Yabancı Öğrenciler, Merinos Akkm'yi Gezdi.

Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi'nde Türkiye Türkçesi öğrenen yabancı öğrenciler, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) salonlarını gezerek mekanla ilgili bilgi sahibi oldu.

TÖMER Bursa Şubesi'nde eğitim gören 41 yabancı öğrenci, Merinos AKKM'yi ziyaret etti. Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala ve yetkililer tarafından karşılanan öğrenciler, Osmangazi, Orhangazi, Hüdavendigar ve Yıldırım Bayezid salonlarını gezerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafında işletilen ve yönetilen kongre ve kültür merkezinin birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptığını anlatan Pala, Merinos AKKM'nin belediye tarafından işletilen ve yönetilen tek kongre merkezi olduğunu hatırlattı. Bursa'da okuyan yabancı öğrencilerin Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapmış olan kenti çok iyi tanımalarını da isteyen Pala, Bursa'nın çok önemli değerleri barındıran bir şehir olduğunu kaydetti. Pala, Bursa turizmine değer katan Merinos AKKM'de Türkçe öğrenen yabancı öğrencileri ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Ziyaretin sonunda yabancı öğrencilere, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yayınlarından oluşan birer kitap seti hediye edildi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title