Yabancı Doktor Çalıştırılmasından Vazgeçildi

Yabancı Doktor Çalıştırılmasından Vazgeçildi

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Yabancı Doktorların da Türkiye'de Çalışmasına İmkan Tanıyan Kanunun, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in İade Ettiği 5 Maddesini, İade Gerekçelerine Katılarak Kanun Metninden Çıkardı.

Yabancı Doktor Çalıştırılmasından Vazgeçildi

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, yabancı doktorların da Türkiye'de çalışmasına imkan tanıyan kanunun, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in iade ettiği 5 maddesini, iade gerekçelerine katılarak kanun metninden çıkardı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl Sezer'in iade gerekçesinin okunmasının ardından, kanunun, tıbbi hizmetlerden kaynaklanan her türlü tazminat taleplerinin karşılanması için ''zorunlu mali sorumluluk sigortası'' oluşturulmasını öngören 1. maddesi; klinik şefi, klinik şef yardımcısı, başasistan ve asistan kadrolarına açıktan, atama izni alınmaksızın atama yapılmasını öngören 2. maddesi; yabancı doktorların da Türkiye'de çalışmasına imkan tanıyan 6. ve 8. maddeleri ile anestezi uzmanı bulunmadığı hallerde anestezi teknisyenlerin ameliyatlara girmesini öngören 7. maddesinin kanun metninden çıkarıldığını açıkladı.