Yaban Haberleri

Yaban haber, Yaban son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaban - 19.8.2020
Kara avcılığı sezonu 22 Ağustos'ta başlayacak
Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya illerinde 2020-2021 av döneminin 22 Ağustos'ta başlayacağını aktaran Ulu, şu bilgileri verdi: "Avlanma; Bölge Müdürlüğümüze bağlı Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya illerinde 22 Ağustos'ta bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacaktır.
Yaban - 19.8.2020
Kayseri'den kısa kısa
Milli Parklar personeline aşı ve eğitim Yaban hayatıyla iç içe olan Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personeline, Kayseri Şehir Hastanesinde kuduz ve tetanos aşısı yapıldı.
Yaban - 19.8.2020
Ormanya'da tedavi edilen iki yavru tilki doğaya salındı
Kentte 3 ay önce trafik kazası sonucu yaralı halde bulunarak Sakarya Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edilen iki yavru tilki, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Ormanya Yaban Hayatı Koruma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alındı.
Yaban - 19.8.2020
Karakulak ve vaşağın Batı Anadolu'da bir arada yaşadığı ortaya çıktı
Ender görülen yabani kedi türlerinden karakulak ve vaşağın, Batı Anadolu'da bir arada yaşadığı ekosistem bulundu.
Yaban - 19.8.2020
Cilo Dağları'ndaki kaya resimleri, hayvan florası hakkında önemli bilgiler veriyor
İsviçre Alpleri'ni aratmayan Cilo ve İkiyaka dağlarının zirvelerine yakın bölgede bulunan ters lale, insan, yılan, geyik, dağ keçisi, yaban koyunu, tavşan, kurt, tilki ve sembolik şekillerden oluşan kaya resimleri de ziyaretçilerin ilgisi çekiyor.
Yaban - 19.8.2020
İhracatçılar ve üreticiler egzotik meyvelere yöneliyor
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliğinin (BAİB) verilerine göre, bölgeden 7 ayda 274 bin dolarlık yaban mersini, 100 bin dolarlık kivi, 56 bin dolarlık avokado, 11 bin dolarlık ananas ihracatı gerçekleştirildi.
Yaban - 19.8.2020
Kaliteli hizmetle binlerce hayvanı sağlığına kavuşturuyorlar
Batman, Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Adıyaman, Siirt ve Bingöl'den getirilen, veteriner hekimlerin yetersiz kaldığı ve daha fazla ihtisas gerektiren konularda evcil hayvanlar ile çiftlik ve yaban hayvanlarına her türlü müdahalede bulunuluyor.
Yaban - 19.8.2020
Adana'da yeşil deniz kaplumbağaları denizle buluşuyor
Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı-Türkiye (WWF-Türkiye) Yaban Hayatı Sorumlusu Mehmet Tural da bu anlara tanıklık etti.
Yaban - 19.8.2020
Şanlıurfa'da tedavisi tamamlanan leylek doğaya bırakıldı
Ekiplerce koruma altına alınan leylek, tedavisi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Şanlıurfa Şube Müdürlüğünün Gölpınar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderildi.
Yaban - 18.8.2020
Tunceli'de bin kınalı keklik doğayla buluşturuldu
Tunceli'de av ve yaban hayatının devamının sağlanması, doğal hayatta kınalı kekliklerin korunması amacıyla bin kınalı keklik doğaya bırakıldı.
Yaban - 18.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
'CENAZELERİN VAKİT NAMAZLARINDAN SONRA DEFNEDİLMESİ YASAKLANMALI' Toplu organizasyonların da vaka artışında önemli bir etken olduğunun altını çizen Eyüp Çetin, "Daha çok vakaların bu tür toplu organizasyonlardan sonra ortaya çıktığını vatandaş aldığımız bilgiler sonucunda öğrenmiş oluyoruz. Sayın Valimize de teklif ettim. Cenazeleri vakit namazlarından sonra defnedilmesini yasaklamak gerekiyor. Cenazeleri 15-20 kişi ile sınırlandırmak gerekiyor. Bazı toplum liderleri veya saygıdeğer insanların vefatında herkesin onun cenazesine katılma alışkanlığından vazgeçilmesi gerekiyor. Eski alışkanlıklarımızı terk etmemez gerekiyor. Bu tür kalabalıklarla malesef bulaş çok daha fazla oluyor"ifadelerini kullandı.   'KENT KIRMIZIYA BOYANDI' Kentte artan vaka sayısı, Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' uygulamasına da yansıdı. Koronavirüsün yayılımını ve riskli bölgeleri gösteren uygulamada, son iki ay içerisinde kırmızı alanların (yüksek riskli alan) artması dikkat çekti.   GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- -Tabip Odası Konya Şube Başkanı Dr. Eyüp Çetin röp -Vatandaş yoğunluğu görüntüleri -Maskeli maskesiz vatandaş görüntüleri Haber-Kamera: Tolga YANIK-Hasan DÖNMEZ/KONYA,) Haber Kodu : 200818022 ====================================================== KAYIP GENCİN BABASI: BELKİ OYUNDAKİ ARKADAŞLARIYLA GİTMİŞTİR KONYA'nın Cihanbeyli ilçesindeki evinden 6 gün önce ayrılan ve bir daha dönmeyen Mahmut Çapıt (16), her yerde aranıyor. Oğlunun son olarak bir bilgisayar oyunu oynadığını ifade eden baba Hacı Salih Çapıt (42), "Sürekli PUBG'i oynardı. Cumartesi-Pazar, akşamları yemek yedikten sonra devamlı oynardı. Oynarken bazen denk geliyordum ama yabancı bir kişiyi görmüyordum.
Yaban - 18.8.2020
Bilecik'te deneme amaçlı yaban mersini üretimi başarılı oldu
Bilecik'te tarım yaptıkları alanda ürünlerinin kırağıdan etkilenmesi nedeniyle farklı bir ürün denemek üzere yola çıkan emekli Ferruh Yılmaz ile yeğeni Gökhan Özbe, ikinci yılda başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.
Yaban - 18.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
'CENAZELERİN VAKİT NAMAZLARINDAN SONRA DEFNEDİLMESİ YASAKLANMALI' Toplu organizasyonların da vaka artışında önemli bir etken olduğunun altını çizen Eyüp Çetin, "Daha çok vakaların bu tür toplu organizasyonlardan sonra ortaya çıktığını vatandaş aldığımız bilgiler sonucunda öğrenmiş oluyoruz. Sayın Valimize de teklif ettim. Cenazeleri vakit namazlarından sonra defnedilmesini yasaklamak gerekiyor. Cenazeleri 15-20 kişi ile sınırlandırmak gerekiyor. Bazı toplum liderleri veya saygıdeğer insanların vefatında herkesin onun cenazesine katılma alışkanlığından vazgeçilmesi gerekiyor. Eski alışkanlıklarımızı terk etmemez gerekiyor. Bu tür kalabalıklarla malesef bulaş çok daha fazla oluyor"ifadelerini kullandı.   'KENT KIRMIZIYA BOYANDI' Kentte artan vaka sayısı, Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' uygulamasına da yansıdı. Koronavirüsün yayılımını ve riskli bölgeleri gösteren uygulamada, son iki ay içerisinde kırmızı alanların (yüksek riskli alan) artması dikkat çekti.   GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- -Tabip Odası Konya Şube Başkanı Dr. Eyüp Çetin röp -Vatandaş yoğunluğu görüntüleri -Maskeli maskesiz vatandaş görüntüleri Haber-Kamera: Tolga YANIK-Hasan DÖNMEZ/KONYA,) ====================================================== KAYIP GENCİN BABASI: BELKİ OYUNDAKİ ARKADAŞLARIYLA GİTMİŞTİR KONYA'nın Cihanbeyli ilçesindeki evinden 6 gün önce ayrılan ve bir daha dönmeyen Mahmut Çapıt (16), her yerde aranıyor. Oğlunun son olarak bir bilgisayar oyunu oynadığını ifade eden baba Hacı Salih Çapıt (42), "Sürekli PUBG'i oynardı. Cumartesi-Pazar, akşamları yemek yedikten sonra devamlı oynardı. Oynarken bazen denk geliyordum ama yabancı bir kişiyi görmüyordum.
Yaban - 17.8.2020
ABD, Kuzey Kutbu Ulusal Yaban Sığınağında petrol ve gaz sondajına izin verdi
NEW ABD Hükümeti, Kuzey Kutbu Ulusal Yaban Hayatı Sığınağını (ANWR) petrol ve gaz sondajına açacağını duyurdu.
Yaban - 17.8.2020
Bacakları kırık leylek tedaviye alındı
Bolvadin ilçesine bağlı Hamidiye köyünde Serdar Ordu, yol üzerinde tarlada uçamayan leylek olduğunu fark etti. Yanına gittiğinde hayvanın ayaklarından yaralı olduğunu gören Serdar Ordu, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Bolvadin Milli Parklar Şefliği ekiplerinden yardım istedi. İhbar sonrası bölgeye gelen ekipler, yaralı leyleği bulunduğu yerden alarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne (AKÜREM) götürdü.
Yaban - 17.8.2020
Son dakika haberleri! "Serhat'ın çocukları" doğa eğitimini doğada alacak
Projenin yürütücülüğünü üstlenen Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda görevli Dr. Öğretim Üyesi Belkıs Muca Yiğit AA muhabirine, Iğdır, Kars, Ağrı ve Artvin'i kapsayan projede öğrencilerin aktif olarak katılacakları bir doğa eğitimi verileceğini belirtildi. Dr. Yiğit, projenin temel amacının, hedef kitle olarak belirlenen üstün yetenekli öğrencilere, bölgede yer alan milli park, tabiat parkı ve ekolojik ve biyolojik öneme sahip alanların tanıtılacağını söyledi. Yiğit, müzeler, yaban hayvanlarıyla buluşulabilecek alanlar ve bu alanlar bazında biyolojik ve ekolojik obje, kavram, doğal olay ve oluşumların da tanıtım kapsamında olacağına işaret etti.
Yaban - 17.8.2020
Erzincan'da kurdun saldırdığı yaban keçisini kangal köpeği kurtardı
Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde, kurt saldırısından "Tatar" isimli kangal köpeği tarafından kurtarılan yaralı yaban keçisi, Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü (DKMP) ekiplerince tedavi altına alındı.
Yaban - 17.8.2020
Afyonkarahisar'da tedavileri tamamlanan 14 kuş doğaya salındı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (AKÜREM) tedavi edilen 6 leylek, bir gökdoğan ile 7 kerkenez yavrusu, ayaklarına halka takılarak doğaya salındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yaban Haberleri | Yaban Haber - Haberler - Sayfa 6 - Yaban haberleri, son dakika yaban haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri | Serhat'ın çocukları Sarıkamış ormanlarında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 09:57:12. #1.15#
title