Yaban Haberleri

Yaban haber, Yaban son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaban - 30.9.2020
Şanlıurfa'da arazi kavgası: 5 yaralı
İlçeye bağlı Yaban Mahallesi'nde ikamet eden ve akraba olan Eğin ailesinin bazı fertleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı.
Yaban - 30.9.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, salgınla mücadelede doğayı korumanın önemini vurguladı Açıklaması
Kovid-19 salgınının insanlığa sağlık, gıda, ilaç, temiz hava ve su ihtiyacı için sürdürülebilir bir çevrenin gerekli olduğunu gösterdiğine işaret eden Murat Kurum, şunları kaydetti: "Yasa dışı yaban hayatı ticareti, biyokaçakçılık, doğal kaynakların aşırı tüketimi, atıkların kontrolsüz yönetimi gibi faaliyetler, biyoçeşitlilik kaybına neden olmaktadır.
Yaban - 30.9.2020
Son Dakika | BM'den "doğal kaynakları yok etmek jeopolitik gerilimleri ve çatışmaları artırabilir" uyarısı
Dünyadaki mercan resiflerinin yüzde 60'ından fazlasının aşırı avlanma ve iklim değişikliği nedeniyle tehlike altında olduğuna dikkati çeken Guterres, yaban hayatın ise aşırı tüketim, nüfus artışı ve tarım alanlarının artması nedeniyle azaldığını ifade etti.
Yaban - 30.9.2020
Anadolu yaban koyunu ve kızıl geyik avlanma ihalesine mahkemeden durdurma
ANKARA'nın Nallıhan ilçesinde, 1 Anadolu yaban koyunu ile 3 kızıl geyik avlama ihalesi, Ankara Barosu'nun başvurusu sonrası mahkemece durduruldu.
Yaban - 30.9.2020
Nallıhan'daki "av turizmi"ne ilişkin ihalenin yürütmesi durduruldu
Ankara Barosu, açtıkları davada Ankara'nın Nallıhan ilçesinde 1 Anadolu yaban koyunu ve 3 kızıl geyiğin avlattırılmasına ilişkin ihalenin yürütmesinin durdurulduğunu bildirdi.
Yaban - 30.9.2020
Hüyük'te kınalı keklikler doğayla buluşturuldu
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün destekleriyle 5 farklı dış mahalleye 500 kınalı kekliğin salındığını belirten Çiğdem, şunları kaydetti: "Her mahalleye 100 olmak üzere Suludere, Başlamış, İlmen, Pınarbaşı ve Çavuş mahallelerimizde toplam 500 kınalı keklik doğayla buluşturulmuştur. Daha önce de farklı mahallelerimizde bu çalışma yapılmıştı. Yaban hayatını ve biyolojik çeşitliliği desteklemek amacıyla ilçemizde yürütülen çalışmalar nedeniyle Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz Sayın İsmail Üzmez başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Yaban - 30.9.2020
Mersin'de yaban keçisi avlayan 2 kişiye 33 bin 111 lira ceza
Mersin'in Toroslar ilçesinde yaban keçisi avlarken yakalanan 2 kişiye 33 bin 111 lira ceza kesildi.
Yaban - 29.9.2020
Ankara'dan kısa kısa
Kanyon projesi tamamlandığında bölgenin yalnızca Ankara'dan değil, Türkiye'nin her yerinden ziyaretçi akınına uğrayacağını belirten Köse, "Kıbrıs Kanyonu müthiş bir doğal güzellik. Elmadağ eteklerinden Kıbrıs köyüne ulaşan bir vadi. Yaban hayvanlarının yaşam alanı.
Yaban - 29.9.2020
Orman yangınları yaban hayatını da "tüketiyor"
Doğa Araştırmaları Derneği Başkanı Osman Erdem, orman yangınlarının, bitki çeşitliliğinin yanında yaban hayatını da olumsuz yönde etkilediğini belirterek, "Bilim insanları dünya meydana genel büyük çaplı yangınlarda çok sayıda canlının neslinin tükendiğini veya tükenmekle karşı karşıya...
Yaban - 27.9.2020
TVHB Merkez Konseyi Başkanı Eroğlu'ndan "Dünya Kuduz Günü" açıklaması Açıklaması
Kuduzun, tilki, kurt, çakal gibi yabani memeliler ve köpek, kedi, inek, koyun, keçi gibi evcil hayvanlardan insana ısırık, salya ve tırmalama gibi yollarla bulaşabildiği uyarısında bulunan Eroğlu, Dünya Kuduz Günü'nde söz konusu hastalığın ne olduğu ve hastalıkla nasıl mücadele edileceği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla yüz binlerce insanın bir araya geldiğini kaydetti.
Yaban - 27.9.2020
Bu eşekler emekliliğin tadını 5 yıldızlı tesiste çıkartıyor
Eşeklerin Mardin'de sokak aralarında çöp toplayan eşekler olduğunu belirten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ormanya Yaban Hayat Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi Doğal Yaşam Alanları Şefi Önder Alioğlu, "Daha sonra emekliliği yaklaşan eşekleri, farklı tabiat parklarına, doğal yaşam bahçelerine vermeyi düşündüler.
Yaban - 27.9.2020
Yaban keçileri foto kapanlara takıldı
DÜZCE (İHA) – Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, doğal yaşam alanlarında ki hayvanların gelişimi için Türkiye'nin dört bir yanına yerleştirdiği foto kapanlarla bu sefer yaban keçilerini görüntüledi.
Yaban - 26.9.2020
Avustralya'da sığ sulardan kurtarılan balinaların sayısı 108'e çıktı
Avustralya Parklar ve Yaban Hayatı Hizmetlerinden yapılan açıklamada, Macquarie körfezinde yaşayan balina kalmadığı ifade edildi.
Yaban - 25.9.2020
Bingöl'de yaban keçisi avına 27 bin lira ceza
BİNGÖL'ün Solhan ilçesinde, kaçak olarak yaban keçisi avladığı tespit edilen 1 kişiye 27 bin 777 lira para cezası verildi.
Yaban - 25.9.2020
Bingöl'de yaban keçisi vuran şahsa, 27 bin TL ceza kesildi
Bingöl'de yasa dışı av yaptığı tespit edilen ve vurduğu yaban keçisiyle yakalanan şahsa, 27 bin 777 TL para cezası kesildi.
Yaban - 25.9.2020
"Maviyemiş"ten 60 milyon lira gelir beklentisi
Asitli toprak yapısını seven birçok bitki gibi fundagiller familyasında yer alan maviyemişin, Türkiye'de kültürü yapılan yüksek boylu çalı formundaki yaban mersini, alçak boylu çalı formundaki yaban mersini, alçak çatılı yaban mersini ve tavşan gözü yaban mersini çeşitleri bulunuyor.
Yaban - 24.9.2020
Avustralya'da sığ sularda mahsur kalan balinalardan 70'i kurtarıldı
Tazmanya Parklar ve Yaban Hayatı Hizmetleri Müdürü Nic Deka, düzenlediği basın toplantısında, dördüncü gününe giren balinaları kurtarma operasyonundaki gelişmelerle ilgili açıklamada bulundu.
Yaban - 23.9.2020
FAO'dan Şanlıurfa'nın bozkır ekosistemlerini korumayı amaçlayan proje
Proje, Şanlıurfa'da Kızılkuyu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, Tek Tek Dağları Milli Parkı ve Karacadağ bozkırlarında uygulanıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yaban Haberleri | Yaban Haber - Haberler - Sayfa 4 - Yaban haberleri, son dakika yaban haber ve gelişmeleri burada. Sokaklara inen yaban domuzlarını böyle görüntülediler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 13:01:42. #1.14#
title