ya Fatih Terim ya Lucescu

ya Fatih Terim ya Lucescu

Beşiktaş'ın Bursaspor Malğubiyetiyle Fenerbahçe'ye Şampiyonluğu Hediye Etmesinin Ardından, Tigana'nın Sözleşmesi Karşılıklı Fesh Edildi!

ya Fatih Terim ya Lucescu

BEŞİKTAŞ'IN BURSASPOR MALĞUBİYETİYLE FENERBAHÇE'YE ŞAMPİYONLUĞU HEDİYE ETMESİNİN ARDINDAN, TİGANA'NIN SÖZLEŞMESİ KARŞILIKLI FESH EDİLDİ!

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana geçen hafta sezon sonuna kadar devam edeceğini açıklamıştı ancak Beşiktaş'ın Bursaspor'a 3-0 yenilmesinin ardından Fenerbahçe'nin Beşiktaş sayesinde şampiyon olmasını camia kaldıramadı ve bugün yapılan yönetim kurulu toplantısından çıkan karar ile Jean Tigana ve yardımcılarıyla tüm ipler kesin olarak koparıldı.

Beşiktaş'ı gelecek sezon Türk olursa Fatih Terim, yabancı olursa Lucescu'nun çalıştıracağı kesinleşti.

Beşiktaş'ın Fransız teknik direktörü Jean Tigana, görevde bulunduğu 19 ayda takımına 3 kupa kazandırarak, lig dışındaki kupaları siyah-beyazlı takıma getirdi.

Geldiği dönemden beri oynattığı futbolla ağır eleştiriler alan Tigana, Fortis Türkiye Kupası'nı üst üste iki kez Beşiktaş'a kazandırdı.

Fransız çalıştırıcı, Fortis Türkiye kupalarının yanı sıra bu sezon başında ilk kez yapılan Türkiye Süper Kupası'nı da takımına kazandırdı. Beşiktaş, bu başarısıyla Türkiye Süper Kupası'nı alan ilk takım unvanını aldı.