Ünlü Futbolcu Xabi Alonso, Vergi Kaçırma İddiasıyla Hapis Cezasıyla Karşı Karşıya

Dünyaca ünlü eski futbolcu Xabi Alonso vergi kaçırma suçlamasıyla yargılandığı davada 5 yıl hapis ve 4 milyon euro para cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Eski İspanyol futbolcu Xabi Alonso hakkında vergi kaçırdığı iddiasıyla 5 yıl hapis ve 4 milyon euro para cezası talep edildi.

İspanya Mali Suçlar Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, Xabi Alonso'nun Real Madrid'de forma giydiği 2010-2012 yıllarında vergi kaçırarak devleti 2 milyon euro dolandırdığı iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

SUÇLU BULUNURSA HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILACAK

Geçen sezon futbolu bırakan 36 yaşındaki Alonso, suçlu bulunduğu takdirde 5 yıl hapis ve 4 milyon euro para cezasına çarptırılabilecek.

Real Madrid'in yanı sıra Liverpool ve Bayern Münih'te de forma giyen eski futbolcunun finansal danışmanı Ivan Zaldua Azcuenaga ve Portekiz merkezli danışmanlık şirketinin yöneticisi Ignasi Maestre Casanova hakkında da aynı gerekçeyle suç duyurusunda bulunuldu.

MESSI'NİN CEZASI PARAYA ÇEVRİLMİŞTİ

Son dönemde İspanya'da Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ve Jose Mourinho hakkında da vergi kaçırma suçlamasıyla soruşturma açılmıştı. Arjantinli futbolcu Messi'nin aldığı 21 aylık hapis cezası paraya çevrilmişti.