Wrc Türkiye Rallisi'nin İlk Gün Lideri Marcus Gronholm

Wrc Türkiye Rallisi'nin İlk Gün Lideri Marcus Gronholm

Dünya Ralli Şampiyonası'nın (Wrc) 13. Ayağı Olan 4. Türkiye Rallisi'nde İlk Gününün Sonunda, Ford Focus Rs Wrc Pilotu Marcus Grönholm Genel Klasmanda Birinci Oldu.

Wrc Türkiye Rallisi'nin İlk Gün Lideri Marcus Gronholm

Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 13. ayağı olan 4. Türkiye Rallisi'nde ilk gününün sonunda, Ford Focus RS WRC pilotu Marcus Grönholm genel klasmanda birinci oldu.

Antalya'da dün start alan ve bugün Kemer'deki etaplarda devam eden WRC Türkiye Rallisi'nde toplam 70.71 kilometrelik özel parkurlarını 57.25.10'luk bir zamanla tamamlayan Ford pilotu Marcus Grönholm, ilk günü önde tamamladı.

Toplam 6 etabın geçildiği rallinin ilk gününde, Grönholm'ün arkasından 57.51.20'lik zaman yapan Subaru Impreza WRC pilotu Petter Solberg ikinci olurken, Ford Focus RS WRC pilotu Mikko Hirvonen ise 58.13.90'lık derecesiyle üçüncü oldu.

Dünya Ralli Şampiyonası'nın 13. ayağı olan 4. Türkiye Rallisi'nde Tekirova 1 etabının en hızlısı bu kez Subaru Impreza WRC pilotu Petter Solberg'ti. Subaru pilotu, 5.50 kilometrelik bu etapta 4.46.50'lik bir derece yaptı.

Etabın diğer hızlı pilotları, 4.48.50 ile Skoda Fabia WRC pilotu Francois Duval ve 4.51.50'lik derecsiyle Peugeot 307 WRC pilotu Henning Solberg oldu.

Tekirova 1 etabına kadar geçilen bütün etaplarda en iyi dereceleri yapan Ford pilotu Marcus Grönholm ise, 4.52.70'lik zamanıyla en iyi 5. zamanı yaptı.

Tekirova 1 etabını en hızlı geçen Türk pilotuysa yine Subaru Impreza WRC ile Ercan Kazaz oldu.