Wındsurf Türkiye Turu -1. Ayak Yarışı Urla'da Start Aldı

Wındsurf Türkiye Turu -1. Ayak Yarışı Urla'da Start Aldı

Windsurf Türkiye Turu 1

Wındsurf Türkiye Turu -1. Ayak Yarışı Urla'da Start Aldı

Windsurf Türkiye Turu 1. Ayak Yarışı Urla Çeşmealtı'nda start aldı. Türkiye Yelken Federasyonu'nun düzenlediği ve Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü'nün ev sahipliği yaptığı yarış, 6 Haziran Pazar günü sona erecek.

5 kategoride gerçekleştirilen yarışta, 'Masterler' kategorisinde 14, 'Erkekler' kategorisinde 22, 'Bayanlar' kategorisinde 9, 'Genç Bayanlar' kategorisinde 7 ve 'Genç Erkekler' kategorisinde 17 olmak üzere toplam 69 sporcu yarışacak. Yarışa, Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü, Urla Ali Rıza Mete Yelken Kulübü, Alaçatı Windsurf Kulübü, Çeşme Yelken Kulübü, Ege Açıkdeniz Yat Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi, Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, Caddebostan Spor Kulübü, İstanbul Yelken, Mimar Sinan Rüzgar Sörfü, Datça Belediyesi Spor Kulübü, Trabzon Gençlik ve Spor Kulübü ile ferdi sporcular katılıyor.

Quiksilver Windsurf Türkiye Turu 1. Ayak Yarışı'na katılan milli sörfçü Çağla Kubat, 'Çeşmealtı'na daha önce de antrenman için gelmiştim. Çok güzel bir yer. Rüzgar açısından oldukça iyi. Güzel bir yarış olacağına inanıyorum' dedi.

(AYT-SÇ) - İZMİR