WİLLİAM SHAKESPEARE HABERLERİ

William Shakespeare haber, William Shakespeare son dakika haberleri ve gelişmeleri.

William Shakespeare - 29.01.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesi şubatta 8 eserle sahnede olacak
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), şubatta opera, operet, bale, konser ve çocuk oyunundan oluşan 8 eserle seyircinin karşısına çıkacak.
William Shakespeare - 27.01.2020
GRAFİKLİ- "Tiyatroya adanan ömür: Engin Cezzar"
İstanbul'da 1936'da dünyaya gelen sanatçının tiyatro hayatı, ortaokul yıllarında William Shakespeare'in "Julius Caesar" oyununda canlandırdığı Marcus Antonius rolüyle başladı.
William Shakespeare - 22.01.2020
Rengârenk çocuk etkinlikleri İş Sanat'ta
Beethoven ve Shakespeare'li bir çocuk oyunu: Fırtına Klasik müzik ve tiyatroyu bir araya getiren çocuk oyunu Fırtına 26 Ocak Pazar günü 15.00'te İş Kuleleri Salonu'nda miniklerle buluşacak. Spolin-ist Öykü Tiyatrosu ile birlikte piyanoda Emir Gamsız'ın, yönetmen koltuğunda Ege Maltepe'nin olduğu, oyuncu Ceyda Düvenci'nin anlatıcı olarak yer alacağı "Fırtına" oyunu, çocuklara klasik müziği sevdirmeyi, öğretirken eğlendirmeyi amaçlıyor. 250'nci yaşı yıl boyunca tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan Alman besteci Ludwig van Beethoven'ın, William Shakespeare'in aynı adlı oyunundan etkilenerek bestelediği "Fırtına Sonatı" ise piyanist Emir Gamsız tarafından yorumlanacak.
William Shakespeare - 16.01.2020
İç Anadolu'da kültür sanat
Sivas Sivas Devlet Tiyatrosu'nca (SDT), "Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" isimli eseri sahneleniyor. William Shakespeare'ın önemli klasiklerinden olan, Türkçe'ye Nurettin Sevin'in çevirdiği oyunu, SDT Müdürü ve Bölge Sanat Yönetmeni Volkan Ateş Gündüz yönetiyor.
William Shakespeare - 13.01.2020
Antalya DOB, "Romeo ve Juliet" balesini bu sezon ilk kez sahneleyecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), "Romeo ve Juliet" balesini bu sezon ilk kez sanatseverlerin beğenisine sunacak.
William Shakespeare - 11.01.2020
Kocaeli ve Sakarya'da 6 oyun tiyatroseverlerle buluşacak
- "Macbeth" William Shakespeare'in yazdığı, Yunus Emre Bozdoğan'ın yönettiği "Macbeth" adlı oyunda, Zeliha Çetinkaya, Ahsen Gül Ever, Aytek Mete Elgün, Cemal Aldıç, Çağrı Mengüç, Nurcan Tural, Seçil Mutlu Oğuz, Senem Akman, Tekin Ezgütekin ve Ufuk Aşar rol alıyor.
William Shakespeare - 07.01.2020
"Tarla Kuşuydu Julıet" İle Sheakspeare'i mezarında ters döndürecek!
Shakespeare'in ünlü âşıkları Romeo ve Juliet intihar etmiş ama ölmemiş olsaydı, evlenip mutlu (!) bir yuva kursalardı hayat nasıl akardı?
William Shakespeare - 05.01.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
İstanbul bu hafta geniş bir yelpazede, birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara ev sahipliği yapacak.
William Shakespeare - 25.12.2019
Macbeth'e Gebzelilerden büyük ilgi
GEBZELİLERDEN OYUNA TAM PUAN İki perde olarak sahnelenen 'Macbeth' dünyaca tanınan İngiliz yazar William Shakespeare'in en güçlü, en karanlık tragedyasıdır.
William Shakespeare - 22.12.2019
İstanbullular bu hafta kültür ve sanata doyacak
İstanbul bu hafta geniş bir yelpazede, birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak.
William Shakespeare - 12.12.2019
Erdoğan: Kaleminden kan ve nefret damlayan birine Nobel edebiyat ödülü verildi
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Müslüman Boşnakları alçakça katledenleri göklere çıkartan, kaleminden kan ve nefret damlayan birine Nobel edebiyat ödülü verildi ve maalesef bir avuç insan dışında kimse buna ses çıkarmadı" dedi.
William Shakespeare - 10.12.2019
Kocaeli'de 3 oyun tiyatroseverlerle buluşacak
"Macbeth" William Shakespeare'in yazdığı, Yunus Emre Bozdoğan'ın yönettiği "Macbeth" adlı oyunda, Zeliha Çetinkaya, Ahsen Gül Ever, Aytek Mete Elgün, Cemal Aldıç, Çağrı Mengüç, Nurcan Tural, Seçil Mutlu Oğuz, Senem Akman, Tekin Ezgütekin ve Ufuk Aşar rol alıyor.
William Shakespeare - 02.12.2019
Şehir tiyatroları Aralık ayında 1'i yeni, 35 oyunla seyirciyle buluşuyor
MACBETH ("İyi kötüdür, kötü de iyi" W.Shakespeare) Herkes tarafından iyi bir savaşçı ve iyi bir insan olarak bilinen Macbeth, savaş sonrası yurduna dönerken karşılaştığı cadılardan gelecekte kral olacağını öğrenir. Bu kehanet, Macbeth'in içindeki kötü tutkuları harekete geçirir ve sonunu hazırlar. Kukla ve dramatik oyunculuğun iç içe geçtiği bu uyarlamada Macbeth sürrealist bir yorumla seyirci karşısına çıkıyor. William Shakespeare'in yazdığı, Ulviye Karaca'nın yönettiği oyunda; Damla Cangül, Direnç Dedeoğlu, Gökçer Genç, Kubilay Penbeklioğlu, Mana Alkoy, Nurdan Kalınağa, Nilay Yazıcıoğlu, Tuğrul Arsever rol alıyor.
William Shakespeare - 17.11.2019
Sanatçı Yıldız Kenter'in vefatı
Tedavi gördüğü hastanede 91 yaşında yaşamını yitiren Yıldız Kenter, çok sayıda tiyatro oyunu, film ve dizide rol aldı.
William Shakespeare - 17.11.2019
Yıldız Kenter hayatını kaybetti
ÜNLÜ Tiyatrocu Yıldız Kenter, tedavi gördüğü hastanede 91 yaşında hayatını kaybetti.
William Shakespeare - 17.11.2019
(Ek Bilgi ve Görüntülerle) YILDIZ KENTER HAYATINI KAYBETTİ
İSTANBUL DHAÜnlü Tiyatrocu Yıldız Kenter, tedavi gördüğü hastanede 91 yaşında hayatını kaybetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: William Shakespeare Haberleri | William Shakespeare Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - William Shakespeare haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. William Shakespeare kimdir, hayatı ve biyografisi. Şehir Tiyatrolarının yeni oyunu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 00:54:13. #1.14#
title