Whatsapp Haberleri

Whatsapp haber, Whatsapp son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Whatsapp - 16.9.2020
Almanya'da Neo Nazi paylaşımları nedeniyle 29 polis görevden alındı
Almanya'da 29 polis memuru, WhatsApp gruplarında Adolf Hitler'in görüntülerini ve göçmenlerin gaz odalarındaki şiddet içeren videoları paylaşarak propaganda yaptıkları gerekçesiyle görevden alındı.
Whatsapp - 16.9.2020
Almanya'da ırkçı paylaşımlarda bulunan 29 polis açığa alındı
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde, WhatsApp'daki sohbet gruplarında ırkçı paylaşımlarda bulunan 29 polis açığa alındı.
Whatsapp - 15.9.2020
Bakan Pakdemirli: "91 firmaya ait 113 parti ürünü daha ifşa ediyoruz"
Pakdemirli, tüketicilerin bu başvurularını sürdürmelerinin halk sağlığının korunması yönündeki çalışmalar için büyük önem taşıdığını vurgulayarak şunları kaydetti: "Bir usulsüzlük gördükleri anda vatandaşlarımızın Alo 174 Gıda İhbar Hattı ve 0501 174 0 174 numaralı WhatsApp Gıda İhbar Hattı aracılığıyla bize ulaşmalarını, şikayetlerini iletmelerini rica ediyorum.
Whatsapp - 15.9.2020
Bakan Pakdemirli: "Taklit ve tağşişe göz açtırmıyoruz"
Her zaman söylediğim gibi en etkin denetimci vatandaşımızdır. Söz konusu uygunsuzlukların tespit edilmesinde; Bakanlığımızca yürütülen denetimlerin yanında, tüketiciler tarafından yapılan ihbar, şikâyet, CİMER ve Alo 174 Gıda Hattı başvuruları neticesinde gerçekleştirilen denetimlerin de büyük payı olduğu açıktır. Bu bakımdan tüketicilerin bu başvurularını sürdürmeleri, halkımızın sağlığının korunması yönündeki çalışmalarımız için büyük önem taşımaktadır. Bir usulsüzlük gördükleri anda vatandaşlarımızın Alo 174 Gıda İhbar Hattı ve 0501 174 0 174 numaralı WhatsApp Gıda İhbar Hattı aracılığı ile bize ulaşmalarını, şikayetlerini iletmelerini rica ediyorum.
Whatsapp - 13.9.2020
Köy köy gezip okulundan uzak kalan öğrencilere ders anlatıyorlar
'ÖĞRENCİLERİMİZİN EĞİTİMDEN GERİ KALMAMASINI İSTİYORUZ' Öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları adına her gün bir köye gittiklerini belirten Matematik Öğretmeni Derya Çelik ise, "Pandemi dolayısıyla öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için köylerimize ziyaretlerde bulunuyoruz. Geçen hafta yaptığımız köy ziyaretlerinden çok memnun kaldık. EBA TV'ye ulaşamayan öğrencilerimiz için ya da EBA'da anlattığımız canlı dersi pekiştirmek amaçlı burada gelip bu şekilde derslerimizi anlatıyoruz daha verimli geçmesi adına. Öğrencilerimizin eğitimden geri kalmamasını istiyoruz. Bu şekilde böyle bir çalışma başlattık. 6 aydır biz pandemi dolayısıyla Whatsapp grupları oluşturduk.
Whatsapp - 12.9.2020
Vali Ayaz'dan karantinayı ihlal edenlere sitem, "Bu büyük bir vebal"
Vali Ayaz'dan karantinayı ihlal edenlere sitem, "Bu büyük bir vebal" Çankırı Valisi Abdullah Ayaz;"Bunu kaç kişiye bulaştırdığını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz" "Dışarı çıkıp bunu kaç kişiye bulaştırdığını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz" ÇANKIRI - Çankırı Valisi Abdullah Ayaz karantina kurallarının ihlal edilmesine yönelik, "Bu büyük bir sorumluluk ve büyük bir vebal. Karantina altında olması gerekirken dışarı çıkıp bunu kaç kişiye bulaştırdığını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz" dedi. Çankırı'da karantina kurallarını ihlal eden 2 kişi Çankırı Valiliği tarafından belirlenen yurda yerleştirilirken haklarında da idari para cezası uygulandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, karantina kuralını ihlal eden 2 vatandaşın geri kalan süreyi yurtta devam edeceklerini belirtti. Vali Ayaz, "Bayramdan beri hiç istemediğimiz bir durumu yaşıyoruz salgınla ilgili olarak. Türkiye genelinde de, ilimizde de vakalar artmakta. Buna mukabil aldığımız tedbirler, denetimleri de elden geldiğince artırmaktayız. Tabi malum bu hafta içinde karantina altında olması gerekirken dışarı çıkmış olduğu tespit edilenlerin geri kalan karantina sürelerini yurtlarda tamamlamaları gerektiği noktasında bir karar alındı ve uygulamaya konuldu. Dün akşam da maalesef ilimizde karantina altında bulunması gereken 2 vatandaşımızı denetim yapan arkadaşlarımız tespit ettiler ve yurda yerleştirdi" dedi. "Bu büyük bir vebal" Bu konunun ciddiyetine değinen Ayaz, "Şunu belirtmek istiyorum ki bu büyük bir sorumluluk ve büyük bir vebal. Çünkü bu karantina altında olması gerekirken dışarı çıkıp bunu kaç kişiye bulaştırdığını ki muhtemelen bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz. Bulaşan kişilerin bu hastalığı nasıl geçireceklerini ağır mı vefat mı edecekleri belirsiz. Bu sebeple vatandaşlarımızı kurallara özellikle uymaları ama özellik karantina altında bulunması gereken vatandaşlarımızın karantina kurallarına riayet etmelerini 14 günlük süreyi evlerinde izole bir şekilde geçirmelerini istiyoruz. Buna mukabil istemediğimiz durumlarla karşılaşmak durumunda kalabiliriz. İnşallah bir daha böyle bir durumla karşılaşmaz kimseyi yurda yerleştirmek zorunda kalmayız. Tüm vatandaşlarımız kurallara riayet ederler. Malumunuz bununla ilgili ihbarları gerek emniyet, gerek jandarma, gerek 122 ve AFAD tedbirler almaktaydılar ancak ilave olarak Whatsapp çokta yaygın olduğu için devreye soktuk.
Whatsapp - 12.9.2020
Çankırı'da karantina kuralını ihlal eden 2 kişi yurda yerleştirildi (2)
Ayaz, ayrıca, Covid-19 ile ilgili talep ve şikayetler için WhatsApp ihbar hattının kurulduğunu da sözlerine ekledi.
Whatsapp - 12.9.2020
Son Dakika: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"Vatandaşlarımız muzır içerik gördükleri zaman bize direkt başvursun" Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Radyo Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK), Netflix'in, çocuk istismarı görüntüleri içeren filmi kataloğundan çıkarması kararına ilişkin soru üzerine de şunları kaydetti: "Yanlış bir afişle ve çocuklarımızı metalaştıran, çocuk istismarına yol açabilen bir afişle, Netflix bir dizi yayını katoloğa sokacağını ifade etti. Biz de onun üzerine RTÜK'e başvuru yaptık. Çünkü hem afişi hem de içeriği okuduğumuzda bizim hem kültürel kodlarımızla hem de çocuklarımız koruma anlamında bizim geleneklerimizle, aile yapımızla uyuşmayan bir söylem, içerik içindeydi bu dizi. Biz RTÜK'e başvuru yaptıktan sonra RTÜK de aynı zamanda Bakanlık yetkililerimiz Netflix ile de görüştü. Netflix'e de bu konudan geri adım atmayacağımızı, bizim için bunun kesinlikle çok önemli olduğunu ifade ettik, Bakanlık yetkililerimizce. Daha sonra RTÜK de bunun kaldırılma kararını Netflix'e iletti. 7 Eylül gibi Netflix bu yayını kaldırdı. Ama tabii bunun arkası gelebilir. Bu konuda teyakkuzda olmamız lazım. Biz ne kadar Bakanlıklar, kurum, kuruluşlar olarak bunları engelemeye çalışsak da bunu aynı zamanda toplumsal olarak da bir arz-talep dengesinde, bu talebi de oluşturmamamız gerekiyor." Selçuk, sosyal medyada çocuk istismarına yol açan bazı görüntülerin yayılabildiğini aktararak, "Vatandaşlarımız RT'leyerek, ya da likelayarak daha fazla kişinin görmesine, daha fazla çocuğun mağdur olmasına neden oluyorlar aslında. Kötülük bulaşıcı bir şey. Bize ulaşabilecekleri kanallar var. Yani bunu yaymak aslında kötülüğü beslemek. Bize direkt ulaşsınlar. Bunun için biz aynı zamanda bir whatsapp hattı kurduk.
Whatsapp - 11.9.2020
Adıyaman'da "Uzaktan Eğitime Bir fikrim Var" projesine destek
Öğretmenlerin soruları kota dostu video teknolojisi Mobvid sayesinde internet kota derdine takılmadan, sesli video şeklinde alabildiğini ve aynı şekilde cevapladığını ifade eden İrendeli, şöyle devam etti: "Mobledu'da öğretmen ve öğrencilerin tüm işlemleri raporlanıyor. Öğretmenlerin tüm eğitim etkinlikleri raporlandığı gibi, öğrencilerin de kaç soru çözdükleri, kaç konu anlatımı ve canlı derse katıldıkları, ne kadar süre aktif olarak çalıştıkları, ders, konu, hafta bazlı başarıları raporlanıyor. Tüm eğitim süreçlerini mobil telefon ve tabletlere taşıyan Mobledu, mobil telefon veya tablet ekranınızı bir tahta gibi kullanarak, gerekli çizimleri, çözümleri videolu konu anlatımı ve soru çözümü şeklinde yapmanıza ve internetinizi tüketmeden paylaşmanıza imkan sağlıyor. Oluşturduğunuz etkinlik takvimi ile, halihazırdaki ders videolarınızı veya zoom, online ders linklerini otomatik paylaşarak her şeyin sistematik gitmesini sağlayabiliyorsunuz. Böylece, Whatsapp üzerinden oluşturulan gruplar, linkler karışmadan daha etkin bir eğitim sunmuş oluyorsunuz.
Whatsapp - 11.9.2020
Babasının mirası inekler için kariyerinden vazgeçti
Besiciliğe dair birçok konuyu sosyal medyada bu alanda oluşturulan gruplardan öğrendiğini belirten Çöl, sözlerini şöyle tamamladı: "Sosyal medyayı iyi kullanmaya çalışıyorum. Sosyal medyada hayvancılıkla uğraşan insanların var olduğu sayfaları takip ediyorum ve o sayfalardan bilgi topluyorum. Aslında işe başlayışım da öyle oldu. İnsanlar WhatsApp'ta kurdukları gruplarda bilgilerini paylaşıyor.
Whatsapp - 10.9.2020
Köy köy gezip okulundan uzak kalan öğrencilere ders anlatıyorlar
Köy köy gezip okulundan uzak kalan öğrencilere ders anlatıyorlar AĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde bulunan Taşlıçay Selahaddin Eyyubi Ortaokulu'nda görevli öğretmenler, derslerinden geri kalan öğrencileri için köy köy gezerek ders anlatıyor. Korona virüs salgınından dolayı eğitim ve öğretimin uzaktan eğitime dönüşmesi interneti bulunmayan köylerde öğrencilerin sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Köylerde internetin bulunmaması öğrenciler ve öğrenci velileri için sıkıntı yaşarlarken, Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde bulunan Selahaddin Eyyubi Ortaokulunda görev yapan öğretmenler öğrencilerinin derslerden geri kalmaması için köy köy gezerek telafi dersleri yapıyor. Gönüllü öğretmenler, öğrencilerin yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulmak, köy köy gezerek onların yüzünü birazcık olsun güldürmek ve derslerinden geri kalmamalarını sağlamak adına bu yöntemi seçtiklerini ifade ettiler. 'Telafi eğitimi vermeye çalışıyoruz' Ders verdikleri esnada sosyal mesafe kurallarına ve maske takmaya dikkat ettiklerini belirten Selahaddin Eyyubi Ortaokulu Müdürü Mustafa Kral, Milli Eğitim Müdürlüğünün de desteklerini aldıklarını ifade ederek, "Okulumuza yaklaşık 10 köyden taşımalı öğrenci gelmektedir. Taşımalı eğitimle gelen öğrencilerimize canlı ders verme konusunda sıkıntı yaşadığımız için İl Milli Eğitim Müdürümüzün, İlçe Milli Eğitim Müdürü'müzün ve İlçe Kaymakamımızın talimatları doğrultusunda öğretmenlerimizle köylere giderek derslerimizi işlemeye çalışıyoruz. Tabi ki sosyal mesafeye dikkat ederek derslerimizi vermeye çalışıyoruz. Telafi eğitimi vermeye çalışıyoruz. Her bir ailede bir velinin bazen 3-4 tane çocuğu okuyor. Onlara diyor ki ben telefonumu hangisine vereyim. Canlı dersleri hangisi takip etsin. Böyle bir imkanları olmadığı için, internet anlamında da imkanları olmadığı için biz bu şekilde köylere gelerek öğretmenlerimizle birlikte hem bu eğitim öğretim başında kitaplarımızı dağıtıyoruz hem de telafi derslerini vermeye çalışıyoruz. Biz öğretmenlerimizle bu dersleri belirliyoruz. Her gün mesela bir köye gittiğimizde bütün branşlardan birer öğretmenimizi götürüp orada sınıf bazında çocuklarımızı ayırıyoruz ve derslerimizi anlatmaya çalışıyoruz. Ayaklı tahtalar ile biz ders anlatmaya çalışıyoruz" dedi. 'Öğrencilerimizin eğitimden geri kalmamasını istiyoruz' Öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları adına her gün bir köye gittiklerini belirten Matematik Öğretmeni Derya Çelik ise, "Pandemi dolayısıyla öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için köylerimize ziyaretlerde bulunuyoruz. Geçen hafta yaptığımız köy ziyaretlerinden çok memnun kaldık. EBA TV'ye ulaşamayan öğrencilerimiz için ya da EBA'da anlattığımız canlı dersi pekiştirmek amaçlı burada gelip bu şekilde derslerimizi anlatıyoruz daha verimli geçmesi adına. Öğrencilerimizin eğitimden geri kalmamasını istiyoruz. Bu şekilde böyle bir çalışma başlattık. 6 aydır biz pandemi dolayısıyla Whatsapp grupları oluşturduk.
Whatsapp - 10.9.2020
Lübnan'da siyasi kırılganlık dış müdahaleye kapı aralıyor
Yeni hükümet arayışları: Mezhep dengeli teknokrat hükümet Liman patlaması sonrası, bir hükümet değişikliği zaten bekleniyordu. Üst üste bakanların istifa etmesi sonrası Başbakan Hassan Diyab da hükümetin istifasını sundu. WhatsApp uygulamasına yönelik getirilen vergiler sonrası oluşan protesto gösterileri sonrası göreve getirilen akademisyen kökenli Hassan Diyab'ın 6 aylık hükümeti böylece senesini dolduramadan sona ermiş oldu.
Whatsapp - 9.9.2020
CHP'li Adıgüzel'den "Türkiye'de koronavirüsten gerçek vefat sayısı 23 bindir" iddiası
Sağlık Bakanlığının sağlık çalışanlarına talimatlarını, resmi evrak ile değil whatsapp ile gönderdiğini, Milli Eğitim Bakanlığının da çocuklarını okula göndermek isteyip istemediğini velilere soracağını belirten Adıgüzel, her iki bakanlığın da "topu taca attığını" savundu.
Whatsapp - 9.9.2020
Kırsaldaki öğrenciler için tablet bağışı kampanyası başlatıldı
Açıklamada, bağış için ayrıntılı bilgiye, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 0 546 641 07 55 numaralı Uzaktan Eğitim Whatsapp Destek Hattı'ndan ulaşılabildiği de aktarıldı.
Whatsapp - 8.9.2020
Son Dakika | MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasında mütalaa açıklandı Açıklaması
Fotoğrafları Hülya Kılınç topladı Manisa'da yerel muhabir olan sanık Hülya Kılınç'ın, Manisa ili Akhisar ilçesinde defnedilen ve digˆer MI·T mensuplarının da katıldıgˆı s¸ehit MI·T mensubunun cenaze törenine ait görüntülere ulas¸arak yayımlamak için özel gayret sarf ettigˆi belirtilen mütalaada, "Sanığın, cenaze töreninin yapıldıgˆı mahallenin muhtarı Cemali Merter ile irtibat kurmaya bas¸ladıgˆı, bu irtibattan iki gün sonra da cenaze töreninin yapıldıgˆı mahalleye gittigˆi, s¸ehitligˆe de giderek MI·T mensubunun defnedildigˆi mezarın fotogˆraflarını çektigˆi, sanığın Akhisar'da bulundugˆu süre içerisinde Akhisar Belediyesi basın biriminde çalıs¸an sanık Eren Ekinci ile de irtibat kurdugˆu, sanık Eren Ekinci'den cenaze törenine ilis¸kin bilgi aldıgˆı ve cenazede çektigˆi fotogˆrafları istedigˆi, sanık Eren Ekinci'nin cenazeye katılan MI·T mensuplarının des¸ifre edildigˆi fotogˆrafları whatsapp isimli haberles¸me programından kendisine gönderdigˆi" ifade edildi.
Whatsapp - 7.9.2020
Koronavirüs: Okulların kapanmasının çocuk evliliklerinin artmasında rolü var mı?
Örgütün Malawi bürosunda toplumsal cinsiyet ve çeşitlilik danışmanı olarak çalışan Billy Molosoni okulların kapatılmasının etkisinin başlangıçta tahmin edilenden çok daha kötü olduğunu söylüyor. "Gözlemlerimiz ve duyduklarımız, her zamankinden fazla sayıda kız çocuğunun hamile kaldığına ve bazılarının artık okula geri dönmeyeceğine işaret ediyor. Okullar kapanmadan önce Covid-19'un çocuk evlilikleri ve hamileliklerini nasıl etkileyebileceği konusunda hızlı bir çalışma yapmıştık ve o sırada bile kaygılıydık. Fakat okulların kapanmasının hayatları üzerindeki etkisinin boyutlarını hiç kimse hayal bile edemedi." Molosoni bu etkinin şimdiden görüldüğüne dair kanıtların arttığını söylüyor. "Hükümet yakında sorunun boyutlarıyla ilgili bir değerlendirme yaptırdı. Bize gayri resmi olarak verilen bilgiye göre Malawi'nin hemen bütün bölgelerinde çocuk hamileliği ve çocuk evliliklerinde, eski düzeyine göre yüzde en az birkaç puan artış görüldü." Malawi'de ülkeyi oluşturan bölgelerin yarısını kapsayan ulusal bir çocuğa yönelik ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddete karşı telefon yardım hattı var. Yoneco adlı bir gençlik kuruluşu tarafından yürütülen Tithandizane yardım hattı da çocuk evlilikleri ve tecavüzleri ihbarlarında bir artış olduğunu bildiriyor. Kuruluşun sözcüsü "Çocuk evlilikleri ve zorla evlendirme geçen yılın Mart-Nisan-Mayıs aylarına kıyasla bu yıl aynı dönemde yüzde 350 artış gösterdi. Çocuk evlendirmeyle ilintili olan tecavüzler de aynı dönemde yüzde 151 arttı" diyor. Care adlı yardım kuruluşu yerel toplum liderleri ve yetkililerle işbirliği yaparak çocuk evliliklerine engel olmaya yönelik girişimleri destekliyor. Bu projelerden birinin başını çeken Theresa Kachindamoto, Malawi'nin Dedza bölgesinin de yöneticisi. Sorunla mücadele amacıyla polis ve köylerden grupları bir araya getirdiği bir Whatsapp grubu kurmuş.
Whatsapp - 6.9.2020
Son dakika haberi: Van TSO üyeleri için "mobil destek ekibi" kurdu
Üyelerinin sorunlarının çözümü için her türlü adımın atıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Maske stoklarında sorun yaşandığı dönemlerde ihtiyaç duyan üyelerimize maske temin ettik. Üyelerimizin iş yerlerini ziyaret ederek sorunlarını dinledik, ilgili makamlara ilettik. 'Hastalıkta ve Sağlıkta Her Zaman Bir Aileyiz' diyerek yeni bir hizmeti daha üyelerimize sunuyoruz. Kovid-19 teşhisi konmuş odamız üyeleri için başlatmış olduğumuz çalışma kapsamında karantina ve tedavileri nedeniyle evlerinden çıkamayan üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına 'mobil destek ekibi'ni kurmuş bulunmaktayız. Karantina nedeniyle iş yerlerine gidemeyen ve günlük ihtiyaçlarını karşılayamayan üyelerimizin 0534 465 22 22 numaralı WhatsApp hattı üzerinden bizlere ulaşmaları durumunda var olan temel ihtiyaçları odamız tarafından karşılanacaktır.
Whatsapp - 6.9.2020
Van TSO; korona virüs teşhisi konulan ve karantinada olan üyeleri için 'Mobil destek ekibini'...
"Hastalıkta ve Sağlıkta Her Zaman Bir Aileyiz" Açıklamanın devamında ise, "Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Salgının kontrol altına alınması için yeni bir mücadele enstrümanını üyelerimiz lehine hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede "Hastalıkta ve sağlıkta her zaman bir aileyiz" diyerek yeni bir hizmeti daha üyelerimize sunuyoruz. Korona virüs teşhisi konmuş odamız üyeleri için başlatmış olduğumuz çalışma kapsamında karantina ve tedavileri nedeniyle evlerinden çıkamayan üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına "Mobil Destek Ekibi"ni kurmuş bulunmaktayız. Karantina nedeniyle işyerlerine gidemeyen ve günlük ihtiyaçlarını karşılayamayan üyelerimizin 0534 465 22 22 numaralı WhatsApp hattı üzerinden bizlere ulaşmaları durumunda var olan temel ihtiyaçları odamız tarafından karşılanacaktır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Whatsapp Haberleri | Whatsapp Haber - Haberler - Sayfa 3 - Whatsapp haberleri, son dakika whatsapp haber ve gelişmeleri burada. Rapor için karantinayı ihlal edince yurda yerleştirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 01:37:00. #1.15#
title