Washıngton: ABD'den Protokol Krizi İçin Özür

Washıngton: ABD'den Protokol Krizi İçin Özür

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, Genel Kurmay 2. Başkanı Ergin Saygun'un Beyaz Saray'daki Görüşmesinde Yaşanan Pürüzle İlgili Olarak ABD'nin Özür Dilediğini Bildirdi.

Washıngton: ABD'den Protokol Krizi İçin Özür

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, Genel Kurmay 2. Başkanı Ergin Saygun'un Beyaz Saray'daki görüşmesinde yaşanan pürüzle ilgili olarak ABD'nin özür dilediğini bildirdi.

TBMM Dostluk Grubu'nun Washington'daki basın toplantısı sırasında konuşan Büyükelçi Şensoy, protokol kriziyle ilgili bir soru üzerine, "O bir yanlış uygulamaydı. Bizden özür dilediler. Netice itibariyle bu olayı büyütmemek lazım. Böyle ufak-tefek yanlışlıklar oluyor. Ama bu oradaki görevlinin işi biraz abartmasından kaynaklandı. Yani Amerikalılarla herhangi bir soruna işaret eden bir şey değil. Tamamen şanssız bir olay oldu açıkçası" dedi.

Saygun'un Beyaz Saray görevlileriyle akşam düzenlenen yemekte bir araya geldiğini de belirten Şensoy, "Otele gidip ziyaret edilip, edilmediğini bilmiyorum. Ama Ulusal Güvenlik Konseyi'nden büyükelçiliğe telefon edip, üzüntülerini ifade ettiler" dedi.