Washıngton: ABD Başkanı Bush, Irak Başbakan Yardımcısı Haşimi ile Görüştü

Washıngton: ABD Başkanı Bush, Irak Başbakan Yardımcısı Haşimi ile Görüştü

ABD Başkanı George W. Bush, Beyaz Saray'da Irak Başbakan Yardımcısı Tarık El Haşimi ile Görüştü. Başkan Bush, ABD Olarak Irak Hükümeti'nin İhtiyaç Duyduğu Tüm Yardımı Yapacaklarını Söyledi.

Washıngton: ABD Başkanı Bush, Irak Başbakan Yardımcısı Haşimi ile Görüştü

ABD Başkanı George W. Bush, Beyaz Saray'da Irak Başbakan Yardımcısı Tarık El Haşimi ile görüştü. Başkan Bush, ABD olarak Irak Hükümeti'nin ihtiyaç duyduğu tüm yardımı yapacaklarını söyledi.

Irak Başbakan Yardımcısı ve Sünni lider Tarık El Haşimi ile Beyaz Saray'da bugün biraraya gelen ABD Başkanı Bush, ABD olarak Irak Hükümeti'ne yardım etmek istediklerini söyledi. "Irak Hükümeti'nin verdiği sözleri yerine getirebilmesi ve ideallerine kavuşabilmesi için yardımcı olmak istiyoruz" diye konuşan Bush, ABD'nin birinci önceliğinin Irak Hükümeti'ne radikaller ve katillerle mücadelesinde yardım etmek ve barış yanlısı Iraklılar'a destek olmak olduğunu belirtti. Haşimi ile görüşmesinde özellikle Irak'taki şiddet olaylarındaki son gelişmeleri ele aldıklarını belirten Bush, görüşmeden memnun kaldığını da sözlerine ekledi.

Haşimi ise, ABD ziyaretinin Irak halkına olumlu mesaj verdiğini belirterek, "Bu davet Irak halkına, Irak politikasını gözden geçiren ABD'nin, adil ve dengeli karar verebilmek için Iraklı liderleri dinlediği mesajını vermiş oldu. Irak'ta başarılı olmaktan başka seçeneğimiz yok" diye konuştu.