Vural: Komisyonun Çoğunluk Kararı, Bu Delillere Kuş Yemi Demiştir - Haberler
Haberi Paylaş

Vural: Komisyonun Çoğunluk Kararı, Bu Delillere Kuş Yemi Demiştir

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Politika
Vural: Komisyonun Çoğunluk Kararı, Bu Delillere Kuş Yemi Demiştir

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında eski 4 bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nun raporunu hazırlayıp dağıttığını, dosyada çok büyük deliller olduğunu vurguladı.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında eski 4 bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nun raporunu hazırlayıp dağıttığını, dosyada çok büyük deliller olduğunu vurguladı.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Oktay Vural, bütün bu somut belgeler ortadayken, komisyonun bu ağır yolsuzluk ve rüşvet dosyası için verdiği kararı eleştirdi, komisyonun bu kadar delili kuş yemi olarak saydığını ifade etti.
"Komisyonun çoğunluk kararı, bu delillere kuş yemi demiştir." diyen Vural, "Milletin önüne, bunlar kuş yemidir diyor, delil yoktur diyor. Böylesine rezalet tabloyu Meclis Soruşturma Komisyonunun hangi siyasi sayiklerle çalıştığını, delilleri görmezden gelerek görmeyen göz duymayan kulak olduğunu göstermiştir. Kuşların önüne koydular yer mi yemez mi bilmem ama vatandaşın da önüne koydular ama vatandaş bunu yemez. Muhabbet kuşu yemi hemde muhabbet etmişler. Komisyon raporu aklama komisyonu olarak çalışmıştır. Muhalefet şerhleri çok daha ciddi olduğu kanaatindeyim. Aslında bunların kapanmayacak bir dosya olduğunu ortaya koymuştur." diye konuştu.

Sabri Uzun'un kitabıyla ilgili de konuşan Vural, terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Sabri Ok'un Ankara ziyaretiyle ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yaptığı açıklamayı eleştirdi. "İradesini terör örgütüne teslim etmiş bir hükümetin yaptığı bu açıklama utanç vericidir." ifadelerini kullandı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'in açıklamalarını izlettiren Vural, Metiner'in bağımsız Kürdistan için silah kullanılmasını meşru gördüğünü belirtti. "Oy verdiğin irade PKK terör örgütünü meşrulaştırıyor." diyen Vural, Sinan Çetin'in açıklamalarına da tepki gösterdi.

"Sen tiksinme arıyorsan aynaya bak, tiksinecek yeri görürsün. Sen kendini ne zannediyorsun? Asıl tiksinilecek husus, bu milletin malını gaspeten, yolsuzluk-rüşvetle çalan, hukuk devletini gasp eden bir zihniyet karşısında bunu destekleyen sensin. Sen 17/25 Aralık'tan tiksin. Terör örgütünü muhatap alandan tiksin. Bu zihniyet açıkçası yeni bir senaryo peşinde, başkalarının senaryolarını çaldığı için sürekli davalık olan ve AKP'ye yakın hissetmesi, muhalefetten tiksinmesi oldukça ilginç. Sen kim oluyorsun ki Türkiye Cumhuriyeti isminden tiksinti duyuyorsun. Önce o zaman Türk vatandaşı olmaktan çık, tiksiniyorsan." şeklinde konuştu.

Devletin ismini değiştirmek istiyorsa önce kendi çocuklarının da ismini değiştirmesi gerektiğini belirten Vural, "Bu kadar saldırıları bu milletimiz hak etmiyor. Adımız, bayrağımız, kimliğimiz, herşey işgal edilmiş, bu zihniyetin saldırısı altında." ifadelerini kullandı.

Peygamber Efendimiz'in karikatürüze edilmesine tepki gösteren Vural, "İfade ve düşünce özgürlüğü değil, bu bir hakarettir. Böyle bir girişimde bulunmaları, bu zihniyetin amaç ve hedefinin alenen aşağılamak olduğunu ortaya koyuyor. Bunun sonu yoktur. Tahriklerin büyük bir huzursuzluk getireceğini herkes bilmelidir. Düşünce ve ifade özgürlüğüne evet ama hakaretlere hayır. Bu yayını kınıyorum." dedi.

MİT TIR'larıyla ilgili iddiaların öğrenilmesi gerektiğini vurgulayan Vural, üstünü örtmek yerine bunun takip edilmesi gerektiğini söyledi. "İçerde PKK ile dışarda IŞİD ile işbirliği." ifadelerini kullandı. TIR'larda silah olup olmadığı açık bir şekilde takip edilmesi gerektiğini anlatan Vural, "Buda acaba tahrik konusu mu meydana geldi tabi burada merak konusu." dedi.

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri