Volkswagen Haberleri

Volkswagen haber, Volkswagen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Volkswagen - 10.07.2020
SEAT geleceğe yatırım yapıyor
Markanın gelecekteki planlarını basın ile paylaştığı "Gelecek Stratejileri" online toplantısında konuşan SEAT Yönetim Kurulu Başkanı Carsten Isensee konuyla ilgili şu hususları vurguladı: "Bu yatırım planı daha güçlü, daha yenilikçi ve daha sürdürülebilir bir şirkete dönüşebilmemiz için geleceğe kararlılık ve iyimserlikle bakabilmemizi sağlayacak. Martorell'in elektrikli otomobil pazarının büyüyeceği 2025 yılından itibaren elektrikli otomobiller üretecek hale gelmesini istiyoruz." Bir şirket, iki marka Yakın zaman önce açılan CASA SEAT'ta şirketin gelecek stratejisinin açıklanması amacıyla düzenlenen basın toplantısında, SEAT Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve CUPRA CEO'su Wayne Griffiths şu hususları vurguladı: "SEAT ve CUPRA şirketin gelişimi için büyük önem arz ediyor. Her birinin belirgin bir rolü, kendine has karakteri ve özellikleri bulunuyor ve farklı müşteri profillerine hitap ediyor. Bu nedenle, söz konusu markalar birbirlerini tamamlıyor ve birbirlerinin yerine geçmiyor. SEAT, Volkswagen Grubu'na girişi temsil ediyor: en genç müşterilere -ortalama 10 yaş daha genç- ve ilk kez otomobil satın alan birçok müşteriye sahibiz.
Volkswagen - 10.07.2020
Otomobilde Renault, ticaride Ford tercih edildi
Otomobil satışında ilk 3'ün ikisi yerli üretim yapan firma Ocak-haziran döneminde en fazla otomobil satışı gerçekleştiren marka 36 bin 305 adetle Renault oldu. Bunu 25 bin 212 adetle Fiat ve 18 bin 885 adetle de Volkswagen (VW) izledi.
Volkswagen - 09.07.2020
AB mahkemesinden emisyon skandalı kararı
Merkezi Lüksemburg'da bulunan, AB'nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı, Avusturya tüketici koruma derneğinin Alman otomobil üreticisi Volkswagen'e emisyon manipülasyonu konusunda açtığı davayı karara bağladı.
Volkswagen - 07.07.2020
CHP'li Sertel: "Bu iktidarın halka vereceği umut artık yoktur"
Milyonlarca eğitimli gencin işsiz olduğunu, çalışanlara verilen zammın enflasyonun altında olduğunu, iktidarın hedef belirlemediğini söyleyen Sertel, "Bu iktidarın halka vereceği umut artık yoktur. Baskılarla olayı geçiştirmeye çalışıyorlar. Bunun ülkeye verdiği zarar çok büyüktür. Örnek verecek olursak Manisa'ya gelecek Volkswagen yatırımı durduruldu ve Slovenya'ya gitti.
Volkswagen - 05.07.2020
Türkiye'de yaklaşık 4 milyar dolarlık 52 projenin yatırım kararı alındı
Ar-Ge ve teknolojide de gelecek yıllarda daha çok yatırım kazanılacağını düşündüğünü aktaran Dağlıoğlu, şunları kaydetti: "Tabii burada Türkiye'nin en güçlü kası yetkin mühendisleri. Bundan yaklaşık 7 yıl önce portföyümüze giren otomobil mühendisliği şirketi AVL, yatırım değeri olarak 100 bin avro civarındaydı ama günümüzde geldiğimiz noktada dünyanın en doğusundan en batısına teknoloji ihraç eden bir şirkete dönüştü. Bunların artacağını, Türkiye'de teknolojiyi daha ileri seviyelere götürecek bu yetkin insan gücünün uluslararası yatırımcılar tarafından anlaşıldığı ve bu değerin kabul gördüğü bir yatırım gündemi bekliyoruz." "Uluslararası doğrudan yatırım çekmeye devam edeceğiz" Dağlıoğlu, pandemi sonrası tedarik merkezinin Türkiye'ye kayabileceğine ilişkin söylemleri de değerlendirerek, şu ifadeleri kullandı: "Şu anda öncelik şirketlerin en az hasarla faaliyetlerine devam etmesi. Pandemi sürecinde hiç Türkiye'de olmayan şirketlerden, mobilite, dijitalleşme ve lojistik alanlarında yeni bilgi talepleri dosyaları aldık. Portföyümüze yeni projeler girdi. Bu bağlamda Asya'dan da üreticiler var. Bu süreçte dünyadaki bütün bu raporları ve görüşleri takip ettik. Gerçekten Türkiye için bir fırsat olduğunu gösteriyorlar. İş dünyamızın bunun farkında olması lazım. Bütün tartışma küresel tedarik zincirleri etrafında dönüyor. " Türkiye'nin küresel tedarik zincirlerine halihazırda entegre bir ekonomi olduğunu vurgulayan Dağlıoğlu, buradan daha fazla pay alınabileceğini dile getirdi. Dağlıoğlu, ülkelerin korumacılık eğiliminin pandemi sonrası hızlandığına dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Şöyle de bir gerçeklik var: Bu küresel tedarik zinciri dediğimiz şey bir şekilde çok güçlü. Tabii ki yatırımların, ekonomik faaliyetlerin veya tedarikin sadece maliyet odaklı değil, güvenlik, esneklik ve belki daha stoklu olacağına dair birçok şirketin satın alma yöneticisiyle yapılan görüşmeler var ama yine de tedarik zinciri konseptinin değişmeyeceğini görüyoruz. Farklı stratejiler olmakla beraber bu tedarik zinciri kavramı devam edecek. Yine bu bağlamda sadece bunların ülke içinde veya çok dar sınırlar arasında olacağından ziyade bölgeselleşmeden bahsediliyor. Türkiye burada bir avantaj sağlıyor ve pozitif ayrışıyor. Ben uluslararası doğrudan yatırım çekmeye devam edeceğimizi düşünüyorum." - "Volkswagen'in kararı ticari" Burak Dağlıoğlu, Volkswagen'in Türkiye'deki yatırıma ilişkin son kararına yönelik değerlendirmelerinin sorulması üzerine, "Medyaya yansıyan kadarıyla gördüğümüz dünyadaki yatırım programlarını durdurmaları gerektiği.
Volkswagen - 04.07.2020
İbrahim Maalouf, 21 Kasım'da İstanbul'da konser verecek
Trompetin usta ismi İbrahim Maalouf, 21 Kasım'da, Volkswagen Arena'da hayranlarıyla buluşacak.
Volkswagen - 03.07.2020
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Şimdi de Rekabet Kurulunun sopası şirketlere sallanıyor." Rekabet Kurulunun 5 Alman otomobil firması için soruşturma açtığını duyurduğunu, ancak 11 Haziran'da alınan kararın 1 Temmuz'da açıklandığını anlatan Öztrak, "Rekabet Kurulu bu kararı açıklamak için 20 gün neden bekledi? Acaba Alman Volkswagen firması, Türkiye'de yatırım kararını sürdürme kararını almış olsaydı bu soruşturma kararı yine de alınacak mıydı? Yoksa iptal mi edilecekti? Bu kadar keyfi, hukuktan uzak bir yaklaşımın hüküm sürdüğü ve öngörülebilirliğin olmadığı bir yerde ne yerli ne de yabancı sermaye yatırım yapar.
Volkswagen - 02.07.2020
Süs bitkileri üreticileri Muradiye Orman Fidanlığı'nın üretime devam etmesini istiyor
Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, Alman otomotiv firması Volkswagen'in fabrika yapmaktan vazgeçtiği Manisa'daki Muradiye Orman Fidanlığı'na sektör olarak talip olduklarını bildirdi.
Volkswagen - 02.07.2020
Rekabet Kurulu'ndan Alman otomobil üreticilerine soruşturma!
Rekabet Kurulu bugün, dünyanın ve Almanya’nın en büyük otomobil üreticileri Audi, Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz ve BMW hakkında soruşturma başlattı.
Volkswagen - 01.07.2020
Rekabet Kurulu, 5 otomotiv firmasına soruşturma açılmasına karar verdi
REKABET Kurulu'nca, 'Beşli Grup' olarak adlandırılan ve Almanya'da yerleşik Audi, Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz ve BMW hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.
Volkswagen - 01.07.2020
Otomotiv devlerine rekabet soruşturması
Rekabet Kurulunca, "Beşli Grup" olarak adlandırılan ve Almanya'da yerleşik, Audi, Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz ve BMW hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.
Volkswagen - 01.07.2020
Son dakika haber... Audi AG, Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Volkswagen AG, Mercedes-Benz AG, Bayerische Motoren Werke AG...
Son dakika ekonomi haberi... Audi AG, Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Volkswagen AG, Mercedes-Benz AG, Bayerische Motoren Werke AG hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.
Volkswagen - 01.07.2020
Volkswagen Türkiye fabrikasından vazgeçiyor
Almanya’nın DPA Haber Ajansı’nın duyurduğu bilgiye göre Volkswagen, Türkiye’de yapacağı fabrika yatırımından vazgeçme kararı aldı.
Volkswagen - 01.07.2020
"Beşli Grup" olarak adlandırılan Almanya'da yerleşik Audi, Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz ve...
"Beşli Grup" olarak adlandırılan Almanya'da yerleşik Audi, Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz ve BMW hakkında yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.
Volkswagen - 29.06.2020
Trafiğe 5 ayda 311 bin 998 aracın kaydı yapıldı
Mayısta trafiğe kaydı yapılan 22 bin 748 otomobilin yüzde 19,1'i Renault, yüzde 15,2'si Peugeot, yüzde 9'u Opel, yüzde 9'u Fiat, yüzde 6,3'ü Citroen, yüzde 5,3'ü Volkswagen, yüzde 5'i Honda, yüzde 4,5'i Mercedes-Benz, yüzde 3,6'sı Hyundai, yüzde 3,1'i Dacia, yüzde 2,8'i Ford, yüzde 2,3'ü Toyota, yüzde 2,2'si Seat, yüzde 2,1'i Kia, yüzde 2,1'i Volvo, yüzde 1,6'sı Audi, yüzde 1,2'si Nissan, yüzde 1,1'i Land Rover, yüzde 1'i BMW, yüzde 0,9'u Skoda, ve yüzde 2,7'si diğer markalardan oluştu.
Volkswagen - 29.06.2020
Trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı mayıs ayı sonu itibarıyla 23 milyon 448 bin 381 oldu
Mayıs ayında 22 bin 748 adet otomobilin trafiğe kaydı yapıldı Mayıs ayında trafiğe kaydı yapılan otomobillerin yüzde 19,1'i Renault, yüzde 15,2'si Peugeot, yüzde 9,0'ı Opel, yüzde 9,0'ı Fiat, yüzde 6,3'ü Citroen, yüzde 5,3'ü Volkswagen, yüzde 5,0'ı Honda, yüzde 4,5'i Mercedes-Benz, yüzde 3,6'sı Hyundai, yüzde 3,1'i Dacia, yüzde 2,8'i Ford, yüzde 2,3'ü Toyota, yüzde 2,2'si Seat, yüzde 2,1'i Kia, yüzde 2,1'i Volvo, yüzde 1,6'sı Audi, yüzde 1,2'si Nissan, yüzde 1,1'i Land Rover, yüzde 1,0'ı BMW, yüzde 0,9'u Skoda, ve yüzde 2,7'si diğer markalardan oluştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Volkswagen Haberleri | Volkswagen Haber - Haberler - Sayfa 9 - Volkswagen haberleri, son dakika volkswagen haber ve gelişmeleri burada. Pirelli WRC testlerine Sardinya'da başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 06:08:36. #1.14#

title