Volkan, Memleketi Bartın'da Hasret Giderdi

Galatasaray Futbol Takımının Başarılı Sol Kanat Oyuncusu Volkan Yaman, Büyük Takımlarda Futbol Oynamanın Stresli Olduğunu Belirtti.

Volkan, Memleketi Bartın'da Hasret Giderdi

Galatasaray Futbol takımının başarılı sol kanat oyuncusu Volkan Yaman, büyük takımlarda futbol oynamanın stresli olduğunu, Türkiye'de küçük büyük takım ayırımı kalmadığını söyledi. Volkan, hedefinin Galatasaray'da başarılı olmak ve yeniden milli takıma seçilmek olduğunu belirtti.

Yaman, memleketi Bartın'a gelerek, Abdipaşa beldesindeki akrabaları ve arkadaşları ile hasret giderdi. En son 3 yıl önce Bartın'a gelen Volkan Yaman, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez'in konuğu olarak geldiği beldede amcaları, dedesi ve arkadaşları ile bir araya geldi. Antalyaspor'dan Galatasaray'a transfer olan ve başarılı bir sezon geçiren Volkan Yaman, "Başarılı olmak zorundasın. Büyük takımlarda stres var. Başarılı olman lazım. Onun stresi var. Futbolcunun yükü daha da ağır. Sivasspor'u gördünüz. Artık büyük takım küçük takım yok. Her an her şey olabiliyor. Havayı yakalarsan, başarılı olursun. İyi başlarsan öyle gidiyor. Takım içinde bazı oyuncular zaman zaman ön plana çıkıyor. Herkes herkesi ateşliyor. Sonuçta bir takım oyunu var. Kişisel başarıları ön plana çıkarmamak gerekir. İlgiden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Eski anılarım tazelendi. Eski arkadaşlarımı görüyorum. Mutlu oldum. Gerçekten herkese teşekkür etmek istiyorum. Nice futbolcular çıkar da buradan, çıkan ilk ve son futbolcu olmak istemiyorum" dedi.

Türkiye'de yetenekli futbolcuların olduğunu ve başarı için çalışmak gerektiğini belirten Volkan Yaman,"Türkiye'de çok yetenekli futbolcular var. Çalışmadan hiçbir şey olmuyor. Herkesin çalışması lazım. Nerelerden ne futbolcular çıkıyor. Buralardan niye çıkmasın. Nice nice futbolcular çıkacaktır. Yeter ki azim ve kararlılıkla çalışalım. Futbol konusunda açıklama yasağı var. Sadece şunu söyleyebilirim ki, bundan sonraki hedefim Galatasaray'da başarılı olarak yeniden Milli Takımda oynamaktır" diye konuştu.

Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ise, Volkan Yaman'ın beldeye gelmesinden dolayı mutlu olduklarını, Volkan'ın Galatasaray'da oynamasından gurur duyduklarını ifade etti. Volkan Yaman'ın memleketine gelmesine en çok çocuklar sevindi. Çocuklar Volkan'ın etrafında toplanırken, Volkan Yaman, resimlerini imzalayarak çocuklara ve hayranlarına dağıttı. Çocuklar Volkan'ın imzalı resmini alabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

(MAO-AC-NÇ-S)

Kaynak: İHA