Volkan Ballı Yeni Sezon İçin Beklentilerini Anlattı

Fenerbahçe Kulübü İdari Menajeri Volkan Ballı, 100. Yılın Büyük Bir Dezavantaja Dönüşebileceğini Ve Takımın Üzerindeki Baskının Artabileceğini Belirterek, "Bu Sezon Her Zamankinden Fazla Sabır, Anlayış Ve Desteğe İhtiyacımız Var. Taraftarlarımız Bu Sezon Daha Özveriyle Takımını Desteklerse Takımı...

Volkan Ballı Yeni Sezon İçin Beklentilerini Anlattı

Fenerbahçe Kulübü İdari Menajeri Volkan Ballı, 100. yılın büyük bir dezavantaja dönüşebileceğini ve takımın üzerindeki baskının artabileceğini belirterek, ¨Bu sezon her zamankinden fazla sabır, anlayış ve desteğe ihtiyacımız var. Taraftarlarımız bu sezon daha özveriyle takımını desteklerse takımın stresi azalır ve devamında da başarı gelir¨ dedi.

İdari Menajer Volkan Ballı, FBTV`de yayınlanan `Fenerbahçe Kamp Günlüğü` adlı programda açıklamalarda bulundu. 100. yılın büyük bir dezavantaja dönüşebileceğini ve takımın üzerindeki baskının artabileceğini söyleyen Volkan Ballı, ¨100. yılda mutlak başarı gerekiyor. Bu nedenle takım üzerindeki baskı artabilir. Bu sezon her zamankinden fazla sabır, anlayış ve desteğe ihtiyacımız var. Taraftarlar, iyi günde ve kötü günde takımın arkasında olsunlar. Taraftarlar, geçen sezon takıma büyük destek verdiler. Kaybettiği zamanlarda da oyuncuları alkışlarla karşıladılar. Bunu bu yıl daha özveriyle yaparsak takımın stresi azalır ve devamında da başarı gelir¨ diye konuştu. Fenerbahçe`nin Türk sporunun lokomotifi olduğunu belirten Volkan Ballı, ¨Türkiye`de en büyük ilgi duyulan spor dalı futbol. Futbol milyonları peşinden koşturuyor. Futbol takımının sorumluluğu ağır, başarısızlık gibi bir şansı yok. Önemli olan Fenerbahçe sevgisinin desteklenmesi. Üzerimizde ağır bir yük var. Çalışanların her şeylerini ortaya koyup şampiyonluğu getirmeleri gerekiyor¨ ifadelerini kullandı.
Teknik Direktör Zico`nun kısa sürede Fenerbahçe`ye çok şey kattığını belirten Volkan Ballı, ¨Zico, son derece iyi bir teknik adam. Zico, futbolcunun yüzünün gülmesini istiyor. Yardımcıları da çok profesyonel insanlar. Böyle bir ekiple çalıştığımız için her şey yolunda. Çalışmalar yoğun, akıcı ve zevkli bir şekilde sürüyor. Hocanın oyuncular tarafından sevilmesi önemli. Zico`nun futbolculara yaklaşımı çok iyi. Yardımcıları da aynı şekilde. Fenerbahçe`ye kısa sürede kattığı şeyler için teşekkür ediyoruz. Disiplini elden bırakmıyor, futbolcular da çok disiplinli¨ şeklinde konuştu.

Yeni sezonun kendi adına ve Fenerbahçe adına geçen sezon gibi olmasını istemediklerini vurgulayan Volkan Ballı, ¨Denizlispor maçında oyunun sürekli durdurulması tempoyu yavaşlattı. Fenerbahçe, daha çok şampiyonluklar kazanacak. Fenerbahçeli oyuncular geçmişe değil ileriye bakıyorlar. Herkes üzerine düşen görevin farkında ve bu ağır sorumluluğu yerine getirmeye hazırlar¨ diye konuştu. Derbilerden korkmadıklarını, derbileri kazanmanın her şeye yetmediğinin de bilincinde olduğunu kaydeden Ballı, ¨Geçen sene derbi maçlarda bir sıkıntı yaşamadık. Basamak basamak her maçı çok önemsemek gerekiyor. Derbiler önemli değil. Fenerbahçe derbi maçlarını kazanabilecek bir takım. Derbilerden korkmuyoruz, derbileri kazanmanın her şeye yetmediğinin de bilincindeyiz¨ ifadelerini kullandı. Fenerbahçe`nin çok özel bir olgu olduğunu ifade eden Ballı, ¨Fenerbahçe`yi hep beraber, bütün Fenerbahçeli`lerle birlikte büyütelim. Keşke staddaki tüm koltuklar kombine olsa. Her maçı 55 bin taraftarla izlemek çok özel bir şey. 100. yıl piyango bileti gibi organizasyonlarda her Fenerbahçeli`nin bilet alıp kulübe destek vermesi gerekiyor¨ dedi.

Başkan Aziz Yıldırım`a övgüler yağdıran Volkan Ballı, ¨Başkanımız Aziz Yıldırım, En çoşkulu taraftar. Fenerbahçeliliğiyle ve çalışkanlığıyla örnek bir insan. Bizim ve taraftarların da onun kadar Fenerbahçe`yi sevip örnek almamız, canla başla çalışmamız gerekiyor. Ve bana göre Fenerbahçe tarihindeki en şanslı taraftarlar da 100. yılı, bu dönemi gören taraftarlar¨ diye konuştu. Yeni sezonun çok zorlu geçeceğini belirten Ballı, ¨Bütün rakiplerimiz ciddi hazırlanıyorlar ve iyi kadro, transferlerle sezona hazırlanıyorlar. Bu sezon çok zorlu olacak. Önemli olan bu mücadelelerin herkesin eşit şartlara mücadele etmesini bekliyoruz takım olarak. Oturmuş bir kadromuz var ve şampiyonluğun en iddialı ekibiyiz¨ dedi.
Yeni transferlerle ilgili değerlendirmede bulunan Volkan Ballı, ¨Tümer, yetenekli, başarılı uyumlu. Takıma alışmakta zorluk çekmedi ve profesyonel. Uğur genç bir oyuncu ve başarılı maçlar çıkardı. Adaptasyon problemi çekmedi¨ diye konuştu.
Fenerbahçe`nin şu anki kadrosu geçmiş futbolcu yapısına göre farklı olduğunu söyleyen Volkan Ballı, ¨Bireyler gelişiyor. Daha eğitimli ve kültürlü futbolcular yetişiyor. İnternetten dünyayı izliyorlar. İyi düşünebilen, düşündüklerini iyi hayata geçirebilen oyuncular bunu sahaya da yansıtacaklardır ve yansıtıyorlar da. Takımımızın oyuncu kalitesi çok yüksek ve karakterleri de pırıl pırıl¨ ifadelerini kullandı.

100. yılında Fenerbahçe`de görev almaktan gurur duyduğunu belirten Volkan Ballı, ¨Fenerbahçe taraftar kimliğimi ben bir tarafa bırakamayacağım. Görevimi yapan bir taraftarım. Bakış açım farklı¨ dedi.