Voleybolda Beklenen Final
Haberler » Yerel » Voleybolda Beklenen Final - Haberler

Voleybolda Beklenen Final

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi Final Etabı yarı final karşılaşmalarında rakiplerini mağlup eden Arkas Spor ile Fenerbahçe, şampiyonluk için ilk karşılaşmayı yarın yapacak.

Voleybolda Beklenen Final

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi Final Etabı yarı final karşılaşmalarında rakiplerini mağlup eden Arkas ile , şampiyonluk için ilk karşılaşmayı yarın yapacak.

Anafartalar Spor Salonu'nda oynanan final etabında (B) grubunu ilk 2 sırada tamamlayan ekiplerden Fenerbahçe , yarı finalde Yurtiçi Kargo'yu, Arkas Spor ise Halkbank'ı saf dışı bırakarak adlarını finale yazdırdı.

Kazanılmış iki maç üzerinden oynanacak final serisinde ilk karşılaşma yarın saat 17.30'da, ikinci müsabaka ise 23 Nisan Pazartesi saat 19.00'da, gerekirse son karşılaşma ise 25 Nisan Çarşamba günü saat 19.00'da oynanacak.

İki ekibin final etabındaki müsabakasını Fenerbahçe Grundig, 3-1 kazanmıştı.

-Geçmişteki eşleşmeler-

Ligde 2002-2003'ten bu yana mücadele eden Fenerbahçe ile Arkas Spor, şampiyonluk yolunda 8. kez birbirlerine rakip oldu. Şimdiye kadar 7 eşleşmenin 5'inde Fenerbahçe rakibini saf dışı bırakırken, 2'sinde mutlu sona ulaşan Arkas Spor oldu.

İlk olarak 2005-2006'da, o sezon uygulanan statü doğrultusunda dörtlü final mücadelelerinde Fenerbahçe, iki maçta da rakibini yenmesine karşın, 0,5 puan farkla şampiyonluğu Arkas Spor'a kaptırdı. Bir sonraki sezon Eskişehir ve Adana'da oynanan dörtlü finalde rakibini iki maçta da yenen Arkas Spor, yine şampiyon oldu.

Daha sonra üste üste 3 sezon play-off yarı finalinde eşleşen iki ekipten Fenerbahçe, rakibini 3 yılda da saf dışı bırakmayı başardıktan sonra geçen yıl final serisinde Arkas Spor'u mağlup ederek, şampiyonluğu kazandı.

Ligde normal sezon ve play-off'larda toplam 43 kez karşılaşan iki takımdan Fenerbahçe'nin, 24 galibiyeti bulunuyor.

- İZMİR

Kaynak: AA

Manşet

Haberler