Vodafone Grubu Haberleri

Vodafone Grubu haber, Vodafone Grubu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vodafone Grubu - 09.05.2021
Vakfı'nın 7 Avrupa ülkesini kapsayan dijital eğitim girişimine Türkiye de katıldı
"Global bir eğitim girişiminin parçası olmaktan mutluyuz" Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, Avrupa'da faaliyet gösteren Vodafone vakıflarının eğitimde dijitalleşmenin artırılması hedefiyle başlattığı ortak girişime katılmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti: "Salgınla birlikte dijital eğitim ve öğretim her zamankinden daha önemli hale geldi. Özellikle gençlerin dijital okuryazarlık becerilerinin artırılması gerekiyor. Avrupa'da dijital eğitimin güçlendirilmesi hedefiyle 7 Vodafone Vakfı tarafından başlatılan girişimde Türkiye Vodafone Vakfı olarak biz de Habitat Derneği iş birliğiyle yürütmekte olduğumuz 'Yarını Kodlayanlar' projesiyle yer alıyoruz. Dijital geleceğe hazır nesiller yetiştirme hedefiyle hayata geçirdiğimiz bu projede, Türkiye'nin dört bir yanında 7-14 yaş çocuklarımıza dijital dünyanın lisanı kodlamayı öğretiyoruz. Bugüne kadar 120 bini aşkın çocuğa ulaştığımız projede, yeni dönemde 70 bin çocuğa daha ulaşmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında son olarak, 30 köy okulunda tam donanımlı teknoloji sınıfları kurmaya başladık. Projemiz, bugüne kadar pek çok kez dünyaya örnek gösterildi. 2017 yılında Vodafone Grubu'nun 'Connected Education' raporunda yer alan 'Yarını Kodlayanlar', geçen yıl yine grubumuzun Türkiye ile birlikte 13 Avrupa ülkesinde dijital becerilerin geliştirilmesi ve dijital eğitimin desteklenmesi için ayırdığı 20 milyon avroluk fondan yararlanmaya hak kazanan projelerden biri oldu.
Vodafone Grubu - 02.05.2021
, global şebeke hizmetlerinde üçüncü kez dünya lideri oldu
Vodafone Grubu, araştırma şirketi Gartner tarafından "2021 Magic Quadrant Global Şebeke Hizmetleri Lideri" seçildi.
Vodafone Grubu - 29.04.2021
Türkiye, yurt dışına yönetici transfer etmeye devam ediyor
Vodafone Türkiye, yetenek yönetimi stratejisi doğrultusunda çalışanlarına Vodafone Grubu bünyesinde uluslararası kariyer yapma olanağı sunmaya devam ediyor.
Vodafone Grubu - 23.04.2021
, Yönetilen Mobil Servislerde 8'inci kez "Vizyoner" konumunda
Vodafone Grubu, araştırma şirketi Gartner tarafından 2021 Magic Quadrant Global Yönetilen Mobil Servisler kategorisinde 8'inci kez "Vizyoner" olarak konumlandırıldı.
Vodafone Grubu - 04.03.2021
, "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" için elini taşın altına koydu
İşe alımlarda aynı pozisyon için aday olan, eşit yetkinlik ve nitelikteki aday havuzunda yüzde 50-50 kadın-erkek eşitliği gözettiklerini aktaran Aksoy, şunları kaydetti: "Üst ve orta yönetimden ayrılan ya da rolü değişen yöneticilerin yerine kadın yöneticilerin yerleştirilmesini hedefliyoruz. Telekom sektöründe kadın çalışan oranı yüzde 30 iken, Vodafone'da bu oran yüzde 43. Vodafone Türkiye içinde orta ve üst düzey yöneticilerimizin yüzde 31'i kadın. Vodafone Grubu olarak hedefimiz, 2030 yılına kadar tüm liderlik pozisyonlarında yüzde 40 kadın oranına ulaşmak.
Vodafone Grubu - 09.02.2021
Türkiye'de yeni yapılanma
Vodafone Türkiye ailesine 2017 yılında katılan Ergun, dijitalleşme ve Büyük Veri yaklaşımıyla müşteri operasyonlarının ticari bir kanala dönüşmesinde güçlü bir liderlik sergiledi. Kişisel dijital asistan TOBi, Bireysel Çağrı Merkezi ve Kurumsal Hizmetler alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarıyla Vodafone Türkiye'nin Vodafone Grubu içinde öncü olmasını sağlayan Ergun, Vodafone Yanımda ve beraberinde TOBi'nin Türkiye'nin en çok kullanılan uygulamaları arasında yer almasını sağladı.
Vodafone Grubu - 21.12.2020
MESS'in teknoloji üssü MEXT'e 'dan 5G bağlantısı
"Ülkemizin ihtiyacı olan dijital sıçramayı birlikte gerçekleştireceğiz" Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, 5G alanındaki global deneyimle Türkiye'nin 5G hazırlıklarına öncülük ettiklerini belirterek, şöyle devam etti: "Vodafone olarak, dünya çapında 5G teknolojisinin gelişiminde kritik rol oynuyoruz. 5G'ye giden yolda Geleceğe Hazır Şebeke altyapımızla müşterilerimizin dijital geleceğe bugünden hazırlanmasına destek oluyoruz. 5G, dijital servislerin ve Nesnelerin İnterneti'nin (IoT), akıllı fabrikaları daha esnek ve daha üretken hale getireceği Sanayi 4.0 yolunda önemli bir kilometre taşı olacak. Sanayi 4.0, 'yeni rekabetçilik' kavramının ve küresel rekabet gücünün iyileştirilmesinin de merkezinde yer alıyor. Biz de 50'yi aşkın ülkede 100 milyondan fazla nesneye hayat vererek dünyanın en büyük IoT hizmet sağlayıcısı konumunda bulunan Vodafone Grubu'ndan aldığımız güçle, tam bu noktada devreye giriyoruz.
Vodafone Grubu - 17.12.2020
Grubu, çevre çalışmalarıyla tam not aldı
Vodafone Grubu, iklim değişikliğiyle mücadele için yaptığı çalışmalarla çevreci ve global kuruluş Karbon Saydamlık Projesi'nden (Carbon Disclosure Project-CDP) tam not aldı.
Vodafone Grubu - 10.12.2020
Türkiye'ye "HR Brilliance Awards" ödülü
2025'e kadar kadınlar için dünyanın en iyi işvereni olmayı hedefleyen Vodafone Grubu, kariyerine ara vermiş orta ve üst düzey yönetici pozisyonundaki kadınları iş hayatına geri kazandırmak üzere 2017 yılında "ReConnect" adıyla dünyanın en büyük işe alım programını başlattı.
Vodafone Grubu - 23.11.2020
2040'a kadar net karbon emisyonlarını sıfırlayacak
Vodafone Grubu, toplam küresel karbon emisyonlarını 2040 yılına kadar "net sıfır"a düşüreceğini taahhüt etti.
Vodafone Grubu - 10.11.2020
İşletmeler, normalleşme sürecinin 2021'in ilk çeyreğinde başlayacağını öngörüyor
"Dijital çözümlerimizle işletmelerin rekabette öne çıkmasına destek oluyoruz" Açıklamada araştırmaya ilişkin değerlendirmeleri yer alan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Vodafone Grubu'nun Kovid-19 krizi öncesinde ve sonrasında Avrupa, ABD, Asya ve Afrika'daki her ölçekten ve sektörden şirketlerle yaptığı araştırmanın bir benzerini Türkiye'de gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Vodafone Grubu - 20.10.2020
"TÜSİAD Yeşil ve Sürdürülebilir Üretim İçin Dijital Uygulamalar" toplantısı
"Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Söylemi"ni oluşturduk Süel, bu alanda yaptıkları çalışmalarda Vodafone Grubu'nun "Sürdürülebilir İş Stratejisi"ni temel aldıklarını bildirerek, bunu temel alırken de Türkiye'deki paydaşların ihtiyacını, yerel ve yasal gereklilikleri dikkate alarak çalıştıklarını kaydetti.
Vodafone Grubu - 19.10.2020
İşletmeler pandemi sonrasına nesnelerin interneti ile hazırlanıyor
İstanbul'da kurduğumuz İTÜ Vodafone Future Lab'de nesnelerin interneti ve diğer yeni nesil teknolojilerden yararlanarak pek çok alanda kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun, terzi usulu çözümler üretiyoruz. Bu çözümlerimizle salgın sürecinde de işletmelerimizin iş sürekliliğini sağlıklı ve güvenli bir şekilde sağlamalarına destek oluyoruz. Red Kontrol çözümümüzle işletmelerin üretimden enerji ve makine takibine kadar tüm iş süreçlerini uzaktan takip ederek yönetmelerini ve kesintisiz sürdürmelerini sağlıyoruz. Termal Kamera ve Çalışan Güvenli Mesafe Takip çözümü gibi çalışan sağlığını ön planda tutan çözümlerimiz işletmelerin en önemli ihtiyaçlarından birine cevap veriyor." Şahin, "Hem çiftçiler hem Türkiye'nin önde gelen tarım ve gıda şirketleri de pandemi sürecinde üretimin aksamaması, tarladan son tüketiciye zincirin kesintiye uğramaması için Dijital Tarım İstasyonu çözümümüzü kullanıyor. Üretimden ilaçlamaya, gübrelemeden makine planlamasına kadar tüm süreçleri takip eden Dijital Tarım İstasyonumuz ile tarımsal üretimde kalite ve verimi artırıyorlar. Vodafone Business olarak Vodafone Grubu'nun IoT alanında dünya liderliğinden aldığımız güçle işletmelerin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaya devam edeceğiz.
Vodafone Grubu - 06.10.2020
, "Herkes Bağlantıda" temalı yeni kampanya başlattı
Süel, bunlardan birincisinin; "toplumun dijitalleşmesi için çalışmaya devam etmek", ikincisinin; "herkes için kapsayıcı olmak ve toplumda geride kalanları da göz önünde bulundurarak çalışmak" olduğunu kaydederek, şu açıklamalarda bulundu: "Üçüncüsü, özellikle çevresel sürdürülebilirliğe odaklanarak gezegenimizi korumak. Herkes için kapsayıcı olma hedefimiz doğrultusunda Vodafone Grubu'nun öncülüğünde yeni bir tanıtım kampanyasına imza attık.
Vodafone Grubu - 30.09.2020
ve Facebook, KOBİ'ler için yeni dijital pazarların kapılarını açıyor
"KOBİ'lerimizin geleceğe hazırlanmalarına destek vereceğiz" Güçlenen Dijital KOBİ'ler etkinliğinde konuşan Vodafone Türkiye CEO'su Colman Deegan bir 'teknoloji iletişimi şirketi' olarak, sadece bireyleri değil işletmeleri de dijital geleceğe hazırladıklarını belirtti. Deegan, şöyle konuştu: "Pandemi sürecinde işletmelerin dijital dönüşüme yatırım yapması her zamankinden daha acil bir hal aldı. İşletmeler iş modellerini hızlı bir şekilde e-ticarete uyarlayarak ve dijital pazarlama çözümleriyle hedef kitlelerine ulaşarak hem bu dönemdeki kayıplarını telafi etmeye hem de pandemi sonrası ticaretlerini büyütmeye çalışacak. Vodafone Grubu'nun kovid-19 krizi öncesinde ve sonrasında Avrupa, ABD, Asya ve Afrika'daki her ölçekten ve sektörden şirketlerle yaptığı araştırma, 'geleceğe hazır şirketlerin' farkını çok net biçimde gösteriyor.
Vodafone Grubu - 15.09.2020
Business ve TÜSİAD, sanayide dijital dönüşüm için iş birliklerini güçlendiriyor
Dijitalleşmeyi bir memleket meselesi olarak değerlendirdiklerini vurgulayan Şahin, şu değerlendirmede bulundu: "Yerli ve milli ürün ekosisteminin büyümesini önceliklerimizden biri olarak görüyoruz. Teknolojiyle çözülebilir problemlere sahip şirketler ile teknoloji tedarikçilerini buluşturan, iyi uygulama örnekleri oluşturulmasını sağlayan TÜSİAD SD2 projesine destek vermekten gurur duyuyoruz. Yerli ekosistemin daha da güçlenmesini sağlayacak bu iş birliğinde akıllı teknoloji merkezimiz İTÜ Vodafone Future Lab'in de önemli bir yeri olacak. Future Lab'de, neredeyse tamamı yerli çözüm ortaklarımızla geliştirdiğimiz akıllı teknoloji çözümleri, her sektöre ve hayatın her alanına temas ediyor. Sanayide dijital dönüşümü hızlandıracak TÜSİAD SD2 Programının teknoloji kullanıcılarına İTÜ Vodafone Future Lab'de Vodafone Grubu'nun tüm teknoloji bilgi birikimini aktararak, iş yapış şekillerini dönüştürebilmelerine ve rekabet avantajı yakalamalarına katkı sağlayabileceğimize inanıyorum.
Vodafone Grubu - 07.08.2020
Tofaş ve Business'tan dijital dönüşümde iş birliği
Vodafone olarak, dünya çapında 5G teknolojisinin gelişiminde kritik rol oynadıklarını aktaran Şahin, şunları kaydetti: "5G'ye giden yolda Geleceğe Hazır Şebeke altyapımızla müşterilerimizin dijital geleceğe bugünden hazırlanmasına destek oluyoruz. 5G, dijital servislerin ve nesnelerin internetinin akıllı fabrikaları daha esnek ve daha üretken hale getireceği Endüstri 4.0 yolunda önemli bir kilometre taşı olacak. Endüstri 4.0, 'yeni rekabetçilik' kavramının ve küresel rekabet gücünün iyileştirilmesinin de merkezinde yer alıyor. Biz de 50'yi aşkın ülkede 100 milyondan fazla nesneye hayat vererek dünyanın en büyük nesnelerin interneti hizmet sağlayıcısı konumunda bulunan Vodafone Grubu'ndan aldığımız güçle, tam bu noktada devreye giriyoruz.
Vodafone Grubu - 24.06.2020
Son dakika... Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi
Ümit Önal, dijitalleşme konusunda kamu ile özel sektör iş birliğine yönelik ise şu değerlendirmede bulundu: "Dijital dönüşümün sağlıklı ve hızlı bir şekilde gerçekleşebilmesi için kamu tarafındaki düzenleyici kuruluşlarla sektör oyuncularının yakın iş birliği içerisinde olması önemli. Dijitalleşmenin önünü açan kural ve çerçevelere açık ve net şekilde belirlemesi de sürecin hızlanmasına açık ve net bir katkısı oluyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde yasalaşan dijital abonelik süreçleri bizim bütün sektörün heyecanla beklediği ve dijitalleşme yolunda bize ivme kazandıracak önemli bir fırsattı." "Dijitalleşme Vodafone ve Vodafone Grubu'nun bir numaralı stratejik önceliği" Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan ise dijitalleşmenin Vodafone ve Vodafone Grubu'nun bir numaralı stratejik önceliği olduğuna dikkati çekerek, "Pandemi sürecinde şöyle bir değişim süreci yaşadık.
Vodafone Grubu - 19.06.2020
'dan en güzel Babalar Günü hediyesi
Vodafone Grubu içinde ilk kez Vodafone Türkiye tarafından uygulanan Global Ebeveyn İzni politikasına göre, eşi doğum yapan veya evlat edinerek ebeveyn olan tüm Vodafone çalışanları, ilk 18 ay içinde istedikleri bir tarih aralığında 16 haftaya kadar ücretli izin kullanabiliyor Vodafone'dan...
Vodafone Grubu - 04.06.2020
Business'tan sürdürülebilir tarım ve çevreye dijital destek
Vodafone Grubu dünya çapında bu konuda önemli çözümleriyle sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor.
Vodafone Grubu - 08.04.2020
BLN Gümrük ve Lojistik daha hızlı ve güvenli altyapı için 'u seçti
Vodafone Business olarak çözümlerimizle BLN'nin iletişim altyapısını kurup güvenli bir yapıya kavuştururken, iş ortaklarının memnuniyetlerini artırma hedeflerine ulaşmalarına da katkıda bulunuyoruz. Vodafone Grubu olarak 50'yi aşkın ülkede 100 milyondan fazla nesneye hayat veriyoruz.
Vodafone Grubu - 19.03.2020
"Magic Quadrant Global Şebeke Hizmetleri Lideri" seçildi
Vodafone Grubu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da araştırma şirketi Gartner tarafından "2020 Magic Quadrant Global Şebeke Hizmetleri Lideri" seçildi.
Vodafone Grubu - 24.12.2019
CEO Club Yapay Zeka ve Robotik Zirvesi
Şahin, Vodafone Grubu olarak 50'yi aşkın ülkede 90 milyon nesneye hayat veren, dünyanın en büyük IoT hizmet sağlayıcısı konumunda yer aldıklarını kaydederek, gelecekte Nesnelerin İnterneti, yapay zeka ve veri analitiği kavramlarının daha da ön plana çıkacağını vurguladı.
Vodafone Grubu - 19.12.2019
, nesnelerin interneti teknolojisinde altıncı kez dünya lideri
Vodafone Grubu, araştırma şirketi Gartner tarafından 2019 Magic Quadrant Uluslararası IoT Bağlanabilirlik Servisleri Lideri seçildi.
Vodafone Grubu - 10.12.2019
Türkiye'de teknoloji sektöründe 245 bin kişi çalışıyor
"(Kadın çalışma oranı) Daha da artırmak istiyoruz" Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin de Vodafone olarak kadın teslimiyetini ön planda tutan etkinliklere destek vermeyi öncelikleri arasında tuttuklarını belirterek, şunları kaydetti: "Kadınların değiştirme ve dönüştürme gücünün, iş dünyasında müthiş farklar yarattığına inanıyoruz. Ön yargıların bir kenara bırakılması ve ülke ekonomisinin büyümesi için çeşitliliğin sunduğu avantajlardan tam anlamıyla yararlanılmasını, bir tercih değil, gereklilik olarak görüyoruz. Vodafone Grubu olarak bu ihtiyacın farkındayız ve hedefimiz, 2025'e kadar kadınlar için dünyanın en iyi işvereni olmak.
Vodafone Grubu - 18.10.2019
ve TOBB, Diyarbakır'da KOBİ'lerle buluştu
Deegan, KOBİ'lerin Türkiye'de toplam işletmelerin yüzde 99,9'unu oluşturduğunu anımsatan, şunları kaydetti: "Türkiye ekonomisinin can damarını oluşturan KOBİ'lerin, hemen her işleyişin sil baştan yazıldığı geleceğe hazırlıklı olmak için acil adımlar atması gerekiyor. Uçtan uca sunduğumuz çözümlerimizle ve Vodafone Grubu'ndan aldığımız güçle, KOBİ'lerin dijitalleşmesine destek veriyoruz.
Vodafone Grubu - 24.09.2019
5G ESL Mobile Open finaline Türkiye'den 3 takım katılacak
Vodafone Grubu'nun ESL iş birliğiyle düzenlediği, dünyanın ilk uluslararası 5G mobil espor turnuvası Vodafone 5G ESL Mobile Open'da final için geri sayım başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vodafone Grubu Haberleri | Vodafone Grubu Haber - Haberler - Vodafone Grubu haberleri, son dakika vodafone grubu haber ve gelişmeleri burada. Vakfı'nın 7 Avrupa ülkesini kapsayan dijital eğitim girişimine Türkiye de katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 01:15:08. #1.15#

title