Viyana: İngiliz Tarihçi Irvıng Avusturya'dan Sınır Dışı Edildi

Viyana: İngiliz Tarihçi Irvıng Avusturya'dan Sınır Dışı Edildi

Avusturya Yönetiminin, Yahudi Soykırımı Reddetmekten Hükümlü İngiliz Vatandaşı David Irving'i Hapis Cezasını İndirdikten Sonra Ülkeden Sınır Dışı Edildiği ve Bir Daha Girmesini Yasakladığı Öğrenildi.

Viyana: İngiliz Tarihçi Irvıng Avusturya'dan Sınır Dışı Edildi

Avusturya yönetiminin, Yahudi soykırımı reddetmekten hükümlü İngiliz vatandaşı David Irving'i hapis cezasını indirdikten sonra ülkeden sınır dışı edildiği ve bir daha girmesini yasakladığı öğrenildi.

Viyana Havaalanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, İngiliz vatandaşı Irving, bir daha dönmemek üzere Avusturya'dan sınır dışı edildi. İsminin açıklanmasını istemeyen havaalanı yetkilisi, yerel saatle saat 19.49'da Schwechat Havaalanı'na getirilen Irving'in Londra'ya gönderildiğini söyledi. Irving, 3 yıllık hapis cezasının indirilmesi sayesinde bugün serbest bırakılmıştı. Provokatif açıklamalarıyla tanınan Irving, 1989'da Viyana'da katıldığı bir konferansta, "2. Dünya Savaşı sırasında Yahudiler gaz odalarında yakılmadı. Çünkü gaz odası yoktu" demişti.

Bu iddiaları nedeniyle Irving hakkında tutuklama emri çıkarılmış ve geçtiğimiz kasım ayında Avusturya'ya girer girmez tutuklanarak cezaevine konmuştu.