Viyana: Avusturya'da Yaklaşan Seçimler

Viyana: Avusturya'da Yaklaşan Seçimler

Avusturya'da Yarın Yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde Seçim Çalışmaları Bu Akşam Sona Erdi. Avusturya Halk Partisi (Övp) Genel Başkanı ve Avusturya Başbakanı Dr. Volfgang Schüssel, Partisinin Düzenlediği Son Gün Mitinginde, "Avusturya Yabancıların da Ülkesidir" Diye Konuştu.

Viyana: Avusturya'da Yaklaşan Seçimler

Avusturya'da yarın yapılacak milletvekili genel seçimlerinde seçim çalışmaları bu akşam sona erdi. Avusturya Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı ve Avusturya Başbakanı Dr. Volfgang Schüssel, partisinin düzenlediği son gün mitinginde, "Avusturya yabancıların da ülkesidir" diye konuştu.

Avusturya'da siyasi partiler, seçim çalışmaları sırasında seçmenlerine yapacaklarıyla ilgili son vaatlerini bugün gerçekleştirdi. ÖVP Genel Başkanı ve Başbakan Schüssel hükümet kabinesindeki bakanlarıyla gövde gösterisinde bulundu. Mitingde halka seslenen Schüssel, ülkeyi daha da ileri seviyelere yükseltmek için burada bulunduklarını ifade etti. Ülke kötüye gidiyor diyen muhalefet partilerine de çatan Başbakan Schüssel, "Gelecek yıl için çiftçilere, ekonomiye ve çevre korumaya 8 milyar Euro ayırdık. Gelecek sene için hiçbir vatandaşımın işsiz kalmayacağına ve mağdur olmayacağına dair söz veriyorum. Ülkenin güvenliği için ne gerekirse yapmaya hazırız ve yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Avusturya'da yaşayan 23 bin yasadışı göçmenin 3 binin geldikleri ülkelere gönderdiklerini ifade eden Başbakan Schüssel, Avusturya yabancılarında ülkesidir diyerek ırkçı siyasi partilere de gönderme yaptı.