Viyana: Avusturya'da, Milletvekili Adayı Türk'e Sözde Ermeni Soykırımı Baskısı

Viyana: Avusturya'da, Milletvekili Adayı Türk'e Sözde Ermeni Soykırımı Baskısı

Avusturya Halk Partisi Övp'den Viyana 10. Bölge Belediye Meclis Üyesi Mustafa İscel'e Yönelik Olarak Başlatılan Baskı Sürüyor.

Viyana: Avusturya'da, Milletvekili Adayı Türk'e Sözde Ermeni Soykırımı Baskısı

Avusturya Halk Partisi ÖVP'den Viyana 10. Bölge Belediye Meclis Üyesi Mustafa İscel'e yönelik olarak başlatılan baskı sürüyor.

"Ermeni soykırımının kabul edilmesini istemiyorsanız oylar ÖVP'ye" sloganıyla yola çıkarak, Avusturya Halk Partisi ÖVP'den milletvekilliği için adaylığını koyan Viyana 10. Bölge Belediye Meclis Üyesi Mustafa İscel'e yönelik baskı devam ediyor. Sözde soykırımı kabul ettirmek isteyen Ermeni lobisi, internet siteleri ve telefon mesajları ile İscel'e karşı taarruza geçti. Halk Partisi ÖVP'nin internet sitelerini çökerten grup, açıklamalarından dolayı Mustafa İscel'in internet sitesinin yayınını da engelledi. İscel'in cep telefonuna hakaret dolu binlerce SMS yolladıkları iddia edilen Ermeniler'in, İscel için "Yılın en kirli adamı", "İğrenç bir insan", "Yahudi soykırımcılarıyla farkı yok" ifadelerini kullandıkları belirtildi.

Kendisi hakkında, geldiği ülkeye geri dönmesi yönünde tehditler aldığını söyleyen İscel, grup hakkında, "Seçim çalışmalarımda 'Ermeni soykırımı yapılmamıştır' temasını vurguladım. Sözümün arkasındayım. Geçtiğimiz günlerde bir gazeteye verdiğim demeçte de bu konuya değindim. Haberin yayımlanmasının üzerine Ermeni lobisinden çok büyük tepkiler aldım. Hem kendim hem de partim çok büyük hakaretlere maruz kaldı. Bu açıklamadan dolayı benden özür dilemem beklendi. Sözümün geri alınması beklendi. Ben de sözümü kesinlikle geri almayacağım. Sözümün arkasındayım" dedi.

İscel, "Seçim çalışmalarında vermiş olduğum demeçte, 'Osmanlı döneminde Ermeniler'e soykırım yapılmamıştır. Bu konuyu siyasetçiler değil tarihçiler değerlendirecektir' dedim. Bugün de aynı şeyi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Belediye Meclis Üyesi Mustafa İscel, Pazartesi günü partisi ÖVP ile bir takım değerlendirmelerden sonra bazı gelişmelerin olabileceğini söyledi.

Kaynak: İHA