Viyadük Haberleri

Viyadük haber, Viyadük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viyadük - 18.06.2020
Son dakika haberleri! Uşak Valisi Kocabıyık, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi şantiyesini ziyaret etti
Projenin Uşak'ın il ekonomisine ve sosyal yaşamına önemli katkı sağlayacağını aktaran Kocabıyık, "Projenin 96 kilometrelik bölümü ilimiz sınırlarından geçiyor. 7 viyadük, 1 istasyon, 41 alt geçit, 24 üst geçit, 5 köprü, 136 menfez imalatının bulunduğu güzergahta 400 işçi, yüzlerce iş makinesi ve araçla projeyi planlanan zamanda bitirmek için gece gündüz çalışıyor.
Viyadük - 27.05.2020
Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor
Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor -Ankara ile Sivas arasında ki ulaşım süresini 2 saate indirecek olan Yüksek Hızlı Tren projesinde yıl sonunda seferler başlayacak SİVAS - Ankara ile Sivas arasında ki ulaşım süresini 2 saate indirecek olan Yüksek Hızlı Tren projesinde yıl sonunda seferler başlayacak. Sivas Valisi Salih Ayhan tüm dünyayı etkisi altıdan alan korona virüs salgınına rağmen çalışmaları hız kesmeden devam eden Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı projesinde incelemelerde bulundu. Proje kapsamında çalışmaların sürdüğü bin 400 metre uzunluğundaki Eşmebaşı tünelini gezdi. Ayhan ve beraberindekiler, Ramazan bayramında dahi işlerini bırakmayarak çalışan işçilere teşekkür edip, alkış tuttu. Yıl sonunda seferler başlayacak Sivas Valisi Salih Ayhan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesinde yıl sonunda seferlerin başlamasının hedeflendiğini hatırlatıp, "Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının en önemli noktalarından birisi olan Eşmebaşı tünelindeyiz. Bu tünel Sivas ve Yerköy arasında alt yapı çalışması henüz tamamlanmayan tek yer. Bu gecikme Mart ayında tünelde yaşanan bir heyelandan kaynaklandı. Hem çalışmaları yerinde incelemek hem de bayramda dahi çalışan arkadaşları alkışlamak için buradayız. Hummalı bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Corona virüs tedbirleri nedeniyle biraz yavaşlama olsa da heyecan ve motivasyonumuzda hiçbir eksilme olmadı. İnşallah yıl sonunda tren seferleri başlamış olacak" dedi. Eşmebaşı'nda tarih yazılıyor Vali Ayhan, Eşmebaşı tüneli inşaatında adeta tarih yazıldığını belirtip, heyelanlı bölgenin onarılıp güçlendirilmesinde ileri inşaat teknolojilerinden istifade edildiğini söyledi. Yumuşak zemine 2 bin farklı noktadan özel malzemeler basılarak güçlendirme çalışması yapıldığını ifade eden Ayhan, "Bu tünel bin 400 metre uzunluğunda bir tünel. Şubat ayında bitmişti ancak heyelan nedeniyle 100 metrelik kısımda çalışmalar yeniden başladı. Özel bir teknikle heyelanlı bölge onarılıp güçlendiriliyor. Haziran ortalarında bu çalışmanın tamamlanıp, Sivas ve Yerköy arasının tamamen tamamlanmış olması hedefleniyor" şeklinde konuştu. Ankara-Sivas arası 2 saate inecek Ankara - Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı; Kayaş-Yerköy arası 151 kilometre ve Yerköy-Sivas arası da 242 kilometre olmak üzere toplam 393 kilometre uzunluğunda olacak. Projede; Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve Sivas olmak üzere toplam 8 istasyon yer alacak. Projede toplam uzunlukları 66,08 kilometre olan 49 adet tünel, toplam uzunlukları 27,2 kilometre olan 49 adet viyadük bulunuyor.
Viyadük - 27.05.2020
Kara yollarında durum
Bursa Çevre Otoyolu'nun Turanköy-Yıldırım kavşakları 0-13. kilometrelerinde hızlı tren çalışmaları kapsamında viyadük kiriş montajı çalışmaları dolayısıyla Bursa-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma diğer istikametten iki yönlü izin veriliyor.
Viyadük - 26.05.2020
Bakan Karaismailoğlu Ankara-Sivas YHT şantiyesinde incelemelerde bulundu Açıklaması
"Toplam 8 istasyon hizmet verecek" Karaismailoğlu, projenin tamamlanmasıyla işletme hızı saatte 250 kilometre olmak üzere Ankara-Sivas güzergahında elektrikli ve sinyalli olarak YHT işletmesi yapılacağını belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Ankara-Sivas YHT Projesi, üstyapı ve elektromekanik yapım işleri, Kayaş-Yerköy arası 151 kilometre ve Yerköy-Sivas arası da 242 kilometre olmak üzere iki etap halinde ve toplam 393 km olarak inşa ediliyor. Güzergah boyunca Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve Sivas olmak üzere toplam 8 istasyon vatandaşa hizmet verecek." Ankara-Sivas YHT hattında toplam uzunluğu 66,08 kilometre olan 49 tünelde 63,3 kilometre tünel kazısının ve 56,86 kilometrelik tünel kaplamasının tamamlandığını bildiren Karaismailoğlu, çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi: "YHT hattımızda toplam uzunluğu 27,2 kilometre olan 49 viyadüğün, ekibimizin özverili çalışmasıyla, toplamda 26,96 kilometrelik kısmı tamamlandı. İki adet viyadükte de sadece 252 metre imalatımız kaldı.
Viyadük - 25.05.2020
Cengiz Holding'ten Hırvatistan'da 400 milyon euroluk dev proje
Kasım 2023'te bitirilmesi planlanan projede 42.6 kilometre uzunluğunda çift hatlı demiryolu işi kapsamında, altyapı, üst yapı, elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon işleri yapılacak. Proje kapsamında 9 tren istasyonu inşa edilirken en uzunu 635 metre olan 16 köprü ve viyadük de yapılacak.
Viyadük - 23.05.2020
Kara yollarında durum
Bursa Çevre Otoyolu'nun Turanköy köprülü-Yıldırım kavşakları 0-13. kilometreleri arasındaki hızlı tren çalışmaları kapsamında devam eden viyadük kiriş montajı işlemleri nedeniyle Bursa-Ankara yönü trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanıyor.
Viyadük - 18.05.2020
Kara yollarında durum
Bursa Çevre Otoyolu'nun Turanköy Köprülü Kavşağı-Yıldırım Kavşağı 0-13'üncü kilometreleri arasında hızlı tren çalışmaları kapsamında viyadük kiriş montajı çalışmaları nedeniyle Bursa-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü sağlanıyor.
Viyadük - 16.05.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "1915 Çanakkale Köprüsü" paylaşımı Açıklaması
Projenin 10,5 milyar liraya mal olacağı aktarılan tabloda, toplam otoyol uzunluğu 352 kilometre olan proje kapsamında, 6 viyadük, 7 köprü, 85 alt ve üst geçit ile 238 menfez yapılacağı kaydedildi.
Viyadük - 14.05.2020
Siirt'te Ilısu Baraj Gölü üzerinde viyadük yapımı talebi
AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, Ilısu Barajı üzerinde viyadük yapılmasını istediklerini söyledi.
Viyadük - 12.05.2020
Kara yollarında durum
Bursa Çevre Otoyolu'nun Turanköy Köprülü Kavşağı-Yıldırım Kavşağı 0-13'üncü kilometreleri arasında hızlı tren çalışmaları kapsamında viyadük kiriş montajı çalışmaları dolayısıyla Bursa-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü sağlanıyor.
Viyadük - 09.05.2020
Doğupark'a 'yürüyen merdivenli üst geçit'
9 metre yüksekliğinde ve 21 metre uzunluğundaki iniş-çıkışlı yürüyen merdivenli üst geçit projesinin viyadük tarafındaki ikinci etap çalışmasının ise Haziran ayı başında başlayacağı belirtildi.
Viyadük - 04.05.2020
Kara yollarında durum
Bursa Çevre Otoyolu'nun Turanköy-Yıldırım kavşakları 0-13. kilometrelerinde viyadük kiriş montajı çalışmaları nedeniyle Bursa-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü sağlanıyor.
Viyadük - 03.05.2020
TEM OTOYOLU'NDA BARİYERLERİ AŞAN ARAÇ YAN YOLA UÇTU: 1 ÖLÜ, 1 YARALI
Bağcılar TEM Otoyolu'nda hafif ticari araç sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerleri aşarak önce yeşillik alana oradan da taklalar atarak viyadüğün altındaki caddeye uçtu. Kaza sonrası aracın sürücüsü ağır yaralanırken yanında bulunan kadın yolcu ise hayatını kaybetti.  Kaza Bağcılar TEM Otoyolu, Edirne istikametinde sabah saat 06.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 59 NB 001 plakalı hafif ticari aracı kullanan C. Çoban, henüz bilinmeyen bir nedenle direksiyon hakimiyetini kaybetti. Sürücüsünün kontrolünden çıkan araç önce bariyerleri aşarak yön tabelasının beton zeminine vurarak savruldu. Kaza sonrası savrulan araç yeşillik alana fırladı. Yeşillik alanda taklalar atan araç durmayarak viyadük altında bulunan Veysel Karani Caddesi'ne uçtu.
Viyadük - 27.04.2020
ANKARA Bakan Karaismailoğlu Halkalı-Kapıkule demir yolu hattı 2023'te hizmete girecek
'YÜZDE 10 GİBİ ÖNEMLİ İLERLEME SAĞLADIK' Bakan Karaismailoğlu, Halkalı- Kapıkule demir yolu hattının hizmete girmesi ile Trans- Avrupa ulaştırma ağlarına yüksek kalitede bağlanmanın son aşamasının tamamlanacağını belirterek, şöyle konuştu: "Proje içerisinde 53 alt geçit, 59 üst geçit, 16 demir yolu köprüsü 2 adet tünel ve 194 adet menfez ve 3 adet viyadük yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Viyadük Haberleri | Viyadük Haber - Haberler - Sayfa 9 - Viyadük haberleri, son dakika viyadük haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'de yaban hayvanlarının güvenli geçiş rotası: Ekolojik köprüler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.8.2021 16:38:46. #1.15#

title