Viyadük Haberleri

Viyadük haber, Viyadük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viyadük - 08.10.2020
Gebze'de beklenen sağanak ve doluya karşı önlem alındı
Otoparkların dolması üzerine bazı vatandaşlar otomobillerini köprülü kavşak, üst geçit ve viyadük altlarına park ederek önlem almaya çalıştı.
Viyadük - 06.10.2020
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi salgın sürecinde "hız kesmedi"
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde inşa edilecek demir yolu sistemiyle Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan ulaştırma alternatifleri zenginleşecek. Ulaşım altyapısı gelişen ve büyüyen İstanbul'un, Avrasya bölgesinde sosyal, kültürel ve ekonomik merkez olma özelliğini uzun yıllar muhafaza etmesi planlanıyor. Ayrıca, projenin inşaat dönemi boyunca, istihdama ve inşaat sektörünün yan dallarına da önemli ekonomik katkılar veriliyor. Proje üzerindeki bazı yapılar mühendislik yönünden öne çıkıyor Kuzey Marmara Otoyolu bünyesindeki bazı özel yapılar da mühendislik yönünden dikkati çekiyor. Asma köprü ile eğik askılı köprünün kombinasyonu şeklinde tasarlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, dünya mühendislik tarihi açısından kilometre taşı özelliği taşıyor. Köprü, 1408 metrelik ana açıklığıyla dünyanın üzerinden raylı sistem geçen en uzun, 322 metreye varan kule yüksekliğiyle dünyanın en yüksek kulesine sahip asma köprüsü olarak literatürde yer alıyor. Kara ve demir yolu şeritlerinin aynı seviyeden geçtiği köprü, estetik yönden de çarpıcı bir tasarıma sahip. Otoyolun Kınalı-Odayeri ve Kurtköy-Akyazı bölümlerinde yer alan dörder şeritli 8 çift tüp tünel, Avrupa'nın en geniş kesitli tünelleri olarak ön plana çıkıyor. Proje bünyesinde (Kınalı-Odayeri ve Kurtköy-Akyazı) yer alan ve toplam uzunlukları çift yönde 27 kilometreyi aşan 30 viyadük, çeşitli yapım teknikleri kullanılarak inşa edildi.
Viyadük - 03.10.2020
İzmir'de yarın bazı yollar trafiğe kapanacak
Lozan'dan Vasıf Çınar Bulvarı'na 10 kilometrelik koşuda ise katılımcılar Şair Eşref Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Alsancak Garı önünden Liman Caddesi'ni takip ederek viyadük altından geri dönüp, Atatürk Caddesi, Şair Eşref Bulvarı, Vasıf Çınar Bulvarı, Cumhuriyet Meydanı ve Konak Pier önünden Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan devam edecek, Sabancı Kültür Merkezi önünden geri dönüş yaparak aynı güzergah üzerinden yarışı Vasıf Çınar Bulvarı'nda bitirecek.
Viyadük - 29.09.2020
Başakşehir'de amcasını öldürerek parçalara ayıran sanığın yargılanmasına devam edildi
  İDDİANAMEDEN Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye göre, cinayet 26 Şubat 2019 tarihinde Başakşehir'de işlendi. Fahrettin Öztürk, Ferhat Yılmaz'dan temin ettiği silah ile iş yerinin banyo kısmında abdest alan amcası Rıfat Rıza Öztürk'e silahla ateş etti. Amca Rıfat Rıza Öztürk yere düştü. Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz, ölümünden emin olamadıkları Rıfat Rıza Öztürk'ün bıçakla boğazını kesti. Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz, gerçekleştirdikleri öldürme eyleminin delillerini gizlemek amacıyla Rıfat Rıza Öztürk'ün kafasını bedeninden, kollarını dirseklerinden, bacaklarını da diz kapağından olmak üzere vücudundan ayırdı. Rıfat Rıza Öztürk'e ait cesedi parçalara ayıran Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz, ceset parçalarını valize ve  poşete koydu, araca yükledi. Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz ile Yavuz Selim Köprüsü'nü geçerek, viyadük üzerinde durdu, maktulün vücut parçalarını valizden çıkartarak viyadükten aşağıya attı.
Viyadük - 28.09.2020
Kara yollarında durum
Bursa Çevre Otoyolu'nun Yıldırım-Bursa Doğu kavşakları Barakfakih mevkisi 12. kilometresinde hızlı tren yapım çalışmaları kapsamında viyadük imalatları devam ediyor.
Viyadük - 26.09.2020
Malkara'da yüksekten düşen işçi yaralandı
Çimendere Mahallesi'nde, Malkara-Çanakkale karayolu inşaatının viyadük yapımında çalışan 23 yaşındaki A.
Viyadük - 22.09.2020
Kara yollarında durum
Bursa Çevre Otoyolu'nun Yıldırım-Bursa Doğu kavşakları (Barakfakih mevkisi) 12. kilometresinde hızlı tren yapım çalışmaları kapsamında viyadük imalatları nedeniyle her iki yönde şerit daraltmaları yapılarak, ulaşıma kontrollü izin veriliyor.
Viyadük - 19.09.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kuzey Marmara Otoyolu paylaşımı Açıklaması
Ayrıca, 400 kilometrelik yolun 321,2 kilometresinin tamamlandığı, bugün 57,4 kilometrelik kesimin hizmete açıldığı, güzergahta 7 viyadük, 5 çift tüplü tünel, 25 köprü, 9 kavşak, 12 üst geçit ve 16 alt geçit bulunduğu vurgulandı.
Viyadük - 17.09.2020
Yusufeli'nde ev ve iş yerleri kamulaştırılan vatandaşlar geçici prefabrik konutlara taşınıyor
Artvin'in Yusufeli ilçesinde, baraj suları altında kalacak ilçe merkezinin taşınacağı yeni yerleşim yerinin bağlantı yolları kapsamında yapımına başlanan viyadük inşaatı nedeniyle kamulaştırılan alandaki vatandaşlar, geçici prefabrik konutlara taşınıyor.
Viyadük - 11.09.2020
Mahalleye ismini veren portakalların budanmasını kemençesi ile protesto etti
Mahalleye ismini veren portakalların budanmasını kemençesi ile protesto etti RİZE - Rize'de eğitmen Mahiye Morgül ismini portakal ağaçlarından alan Portakallık mahallesindeki ağaçların budanmasını kemençesiyle protesto etti. Rize Belediyesi tarafından Portakallık Mahallesi sahilinde yapılması planlanan sosyal tesis için harekete geçildi. Yapılacak sosyal tesis ile şehir arasında kalan ve büyük tehlike arz eden Karadeniz Sahil yolu ile tesisin bağlantısını kurabilmek için viyadük inşaatı için düğmeye bastı.
Viyadük - 08.09.2020
1915 Çanakkale Köprüsü'nde kılavuz halat çekimi nedeniyle Boğaz gemi geçişlerine kapatıldı-1
İNCELİKLİ TASARIM 1915 Çanakkale Köprüsü, tasarımındaki inceliklerle dünyada ilk olmaya aday. Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yıl dönümünü temsil eden 2023 metrelik orta açıklığıyla tamamlandığında 'dünyanın en büyük orta açıklığına sahip asma köprüsü' unvanına sahip olacak 1915 Çanakkale Köprüsü'nün kule bağlantıları ve bağlantı unsurları, Türk bayrağının renkleri olan kırmızı- beyaza boyanacak. 318 metrelik yüksekliğiyle 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'ni simgeleyecek kulelerin üst kısmı da Seyit Onbaşı'nın Çanakkale Savaşları'nda namluya sürdüğü top mermisini temsil edecek şekilde olacak. Köprünün 770'er metre yan açıklıklar ile birlikte toplam 3 bin 563 metre uzunluğunda olması planlanırken, 365 ve 680 metrelik yaklaşım viyadükleri ile toplam geçiş uzunluğu ise 4 bin 608 metre olacak.
Viyadük - 06.09.2020
"Simgelerin köprüsü" Çanakkale'nin çehresini değiştirecek
Deniz Zaferi'nin 107'nci yıl dönümünde açılacak İki ayak aralığı Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yılıyla anlamlandırılarak 2023 metre olarak planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü, tasarımındaki inceliklerle de dikkati çekiyor. Köprünün kule bağlantıları ve unsurları, Türk bayrağının renkleri olan kırmızı ve beyaza boyanacak. Her iki yakada 333'er metre yüksekliğindeki kulelerin üst kısmı da Seyit Onbaşı'nın Çanakkale Savaşları'nda namluya sürdüğü top mermisini temsil edecek şekilde yapılacak. Orta açıklığı 2023 metre, 770'er metre yan açıklıklar, 365 ve 680 metrelik yaklaşım viyadükleriyle, Çanakkale Boğazı'nın ilk asma köprüsünün toplam uzunluğunun 4 bin 608 metre olması planlanıyor.
Viyadük - 04.09.2020
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara-Niğde Otoyolu paylaşımı Açıklaması
Paylaşımda yer alan grafikte, Edirne'den Şanlıurfa'ya uzanacak otoyolun toplam uzunluğunun 330 kilometre olduğu, güzergahta 5 viyadük, 49 köprü, 75 üst geçit, 669 menfez ve 19 köprülü kavşak bulunacağı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Viyadük Haberleri | Viyadük Haber - Haberler - Sayfa 6 - Viyadük haberleri, son dakika viyadük haber ve gelişmeleri burada. Lastiği patlayan TIR cipe çarptı, otoyolda uzun araç kuyrukları oluştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 31.7.2021 01:22:41. #1.16#

title