Viranşehir'de Meşaleli Yürüyüş

Viranşehir'de Meşaleli Yürüyüş

Şanlıurfa Viranşehir'de Toplanan Yaklaşık 100 Kişilik Bir Grup, Tutuklanan Kck Üyeleri İçin Meşaleli Yürüyüş Yaptı.

Viranşehir'de Meşaleli Yürüyüş
29.12.2009 20:09 | Son Güncelleme: 29.12.2009 20:09

Şanlıurfa Viranşehir'de Karacadağ Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 100 kişilik bir grup, tutuklanan KCK üyeleri için meşaleli yürüyüş yaptı.

Yürüyüş öncesi güvenlik önlemi alan Emniyet güçleri, şehir merkezinde bulunan karakol ve Hükümet Konağı etrafında bekledi. Çoğunluğu kadın ve çocuktan oluşan grup, Dumlupınar İlköğretim Okulu önünde toplanarak, ellerindeki pankart ve meşalelerle, sloganlar eşliğinde şehir merkezine doğru yürüyüşe geçti. Sık sık terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atan grup, BDP İlçe Başkanlığı'na kadar yürüdü.

Parti önünde 5 dakikalık oturma eylemi yapan grup adına konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Suna Uluğtürken, Leyla Güven ve geçtiğimiz gün gözaltına alınan Eski DTP İlçe Başkanı Adnan Etli'nin serbest bırakılmasını istedi.

Uluğtürken, ''Sayın Leyla Güven ve sayın Adnan Etli suçsuz yere gözaltına alınmış ve tutulanmıştır. Bu kararlar Kürt halkına vurulan bir darbedir. Halkın kendisi cezaevine konulmuştur.'' dedi. Uluğtürken, KCK'dan dolayı tutuklananların suçsuz yere cezaevine konulduğunu iddia etti. Yürüyüş, BDP önündeki oturma eyleminin ardından olaysız bir şekilde sona erdi. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title