Viktoria Plzen'den İstanbul Şifresi

Fenerbahçe'nin Viktoria Plzen deplasmanında aldığı galibiyetin ardından Çek Cumhuriyeti ekibinde büyük bir hayal kırıklığı yaşandı.

Viktoria Plzen'den İstanbul Şifresi

SPORX DIŞ HABERLER - Fenerbahçe'nin Viktoria Plzen deplasmanında aldığı galibiyetin ardından Çek Cumhuriyeti ekibinde büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Maçın ardından bir dönem Galatasaray'da da forma giyen takım kaptanı Pavel Horvath, oldukça kötü bir maç çıkardıklarını söyledi. Karşılaşmanın ardından Çek basınına konuşan Horvath, "Yaptığımzı hata sonrası artık tek bir şansımız var. Sahamızda beklenenden kötü oynadık. Kapasitemizin çok altında kaldık ve rakibin oynattığı kadar oynayabildik. Hesaplarımıza göre daha fazla oyunda olmamız gerekiyordu" diye konuştu. Horvat'ın açıklamalarının yanı sıra çek basını, Fenerbahçe'nin Viktoria Plzen karşısında aldığı galibiyetin ardından turu geçmeye daha yakın olduğu görüşünde birleşti. DARİDA 'F.BAHÇE İYİYDİ' DEDİ AMA... Alınan mağlubiyetin ardından Plzen cephesinde derin bir üzüntü yaşanırken, genç orta saha oyuncusu Vladimir Darida, rövanş öncesinde henüz hiçbir şeyin bitmediğini söyledi. Karşılaşma sonrasında Fenerbahçe'den övgüyle bahseden Darida, "Kesinlikle bu sezon oynadığımzı rakiplerden en zor Fenerbahçe'ydi. Türkler bize hücum hattında boş alan bırakmadı ve gerçekten zor analr yaşadık. Maçın genelinde topsuz oynadık, çok koştuk ve çok enerji harcadık" ifadelerini kullandı.


"NAPOLİ KADAR KOLAY OLMADIĞINI BİLİYORDUK" Napoli karşılaşmasından çok daha zor bir maç olacağını önceden tahmin ettiklerini söyleyen 22 yaşındaki futbolcu "Maçtan önce işimizin Napoli maçındaki kadar olay olmadığını biliyorduk. Pozisyon üretmek için uğraştık ama sert bir savunmayla karşılaştık. Direkten dönen topların dönüm noktası olduğunu düşünmüyorum. Yediğimiz golden sonra gol atabilecek de zaman vardı" açıklamasını yaptı. DARİDA'NIN HALA UMUDU VAR! Fenerbahçe ile oynayacakları rövanş maçını da değerlendiren Darida, "Onların yaptığı gibi yapmalıyız. Benzer şekilde Fenerbahçe'ye bu kez golü ilk biz atmalıyız. Eğer ilk golü bulursak Türkler berbat bir duruma gelebilir ve güvenleri kırılabilir. Bu durum da bize yardım eder" dedi. "BİZİM İÇİN AVANTAJ OLACAK" Çek futbolcu son olarak Fenerbahçe'nin cezası nedeniyle maçın seyircisiz olması hakkında, "Böylesine kritik bir rövanşın seyircisiz olması bizim için büyük bir avantaj" görüşlerini belirtti.

Kaynak: Sporx.com